تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

راهنمای نظافت داخل خودرو با جارو برقی صنعتی

ماشین در معرض انواع آلودگی همچون باقی مانده غذاها، گرد و خاک، موهای حیوانات خانگی و سایر عوامل حساسیت زا می باشد. بنابراین بهترین گزینه نظافت ماشین با جاروبرقی صنعتی بطور مداوم است؛ تا بتوانید از خودرو تمیز خود لذت ببرید. یک ماشین تمیز دارای ذرات بسیار زیاد گرد و غبار است. بنابراین استفاده از جاروبرقی خیلی می تواند کمک کند. مخصوصاً اگر مشکلاتی مانند آسم و آلرژی دارید. پیرامون این موضوع برخی از مراحلی که می توانید در مورد نحوه نظافت ماشین با جاروبرقی انجام دهید در اینجا آورده‌ایم.

 

انتخاب جاروبرقی مناسب جهت نظافت خودرو

نظافت داخل خودرو امر پر زحمتی است که افراد رغبت چندانی به انجام آن ندارند. این امر زمانیکه جاروبرقی مناسبی در اختیار نباشد، دشوار تر و رنج آور تر می شود. بنابراین گام اول جهت نظافت داخل خودرو بوسیله جاروبرقی، انتخاب دستگاه مناسب است. با توجه به اینکه جاروبرقی می بایست در اطراف خودرو جابجا شود و دسترسی مناسبی به بخش های مختلف از جمله نقاط با دسترسی دشوار مانند زیر صندلی ها داشته باشد، ابعاد آن می بایست به اندازه کافی کوچک باشد. خرطومی جارو نیز باید به خوبی قابلیت عبور از شکاف های باریک داخل خودرو را داشته باشد. قدرت بالا در مکش مواد چسبیده به موکت و کفی ، قابلیت جمع آوری مواد جامد و مایع، خرطومی قابل گسترش، طول عمر بالا و وزن کم از دیگر ویژگی های جارو برقی مناسب جهت جاروب نمودن داخل خودرو هستند. استفاده از یک سیم سیار به منظور فراهم سازی شرایط جهت نظافت خودرو در محیط های با دسترسی نا مناسب به پریز برق کاربردی است.

 

مراحل نظافت داخل خودرو بوسیله جارو برقی

برای نظافت خودرو بوسیله جاروبرقی مراحل زیر را انجام دهید :

 

فراهم سازی شرایط

در گام اول دستگاه های جاروبرقی یا مکنده صنعتی عموماً برای جمع آوری آلاینده های کوچک و متوسط و بیشتر برای نظافت و پاکسازی آلودگی های از نوع مایعات و گرد و خاک کاربرد دارند. به علاوه محدودیت هایی برای جذب و نگهداری زباله های درشت وجود دارد.

در گام نخست، افراد باید شرایط را برای کار با دستگاه مکنده صنعتی محیا کنند. ابتدا باید تمامی درب های اتومبیل باز شود تا دسترسی به بخش های مختلف خودرو آسان شود. این امر موجب می شود که در طول عملیات درب ها مدام باز و بسته نشوند و به ایجاد تهویه بهتر در حین نظافت کمک می کند.

در ادامه باید زباله های درشت را با دست جمع کرد تا در عملیات اختلالی ایجاد نشود تا در فرآیند نظافت تسریع بهتر صورت بگیرد. در آخر بایستی کفی ها را از ماشین خارج کرده تا بتوان بخش زیرین آن ها را به راحتی نظافت کرد. می توان کفی ها را بعد از بیرون آوردن و تکاندن، شستشو داد تا عملبات نظافت کامل شود.

 

جارو کردن کف و صندلی خودرو

بعد از فراهم سازی شرایط برای نظافت داخل خودرو، نوبت به انجام عملیات و جمع آوری آلودگی ها می رسد. جهت تمیز نمودن بخش های مختلف خودرو با جاروی برقی ، سری های متفاوتی نیاز است. سری های برسی دایره ای یا نازل عریض اصلی جارو برقی برای دسترسی به فضاهای وسیع و نظافت آن ها استفاده می شوند. در صورت عدم وجود این اتصالات، می توان از برس های جداگانه سفت و محکم بهره برد. بعد از انتخاب سری مناسب در هر قسمت از خودرو، عملیات را آغاز کنید و با حرکت نازل بر روی کف، شیار ها و دیگر قسمت ها ، آلودگی ها را جمع نمایید. نظافت دقیق موکت ها با حرکت نازل جارو برقی در جهات مختلف و نقاط مخفی مانند زیر پدال انجام می شود. بعد از پایان نظافت کفی ها به سراغ صندلی ها بروید و ذرات ریز به دام افتاده را جمع کنید. برای مکش بهتر مواد به دام افتاده، صندلی ها را به عقب حرکت دهید.

 

نظافت بخش های دیگر

دریچه ورودی هوای سیستم سرمایش و گرمایش خودرو، از بخش های مهم جهت نظافت می باشد که معمولا فراموش می شود. وجود آلودگی و گرد و خاک بر روی دریچه، سبب ورود آلودگی ها به فضای خودرو و در نتیجه سیستم تنفسی افراد می گردد بنابراین بعد از جارو کردن کفی و صندلی، به سراغ نظافت دریچه های ورودی هوا و داشبورد بروید. در حین تمیز نمودن این بخش ها بخصوص شیار های اطراف صفحه نمایش و یا ضبط ماشین، با احتیاط و به آرامی عمل کنید تا خط و خشی بر روی آن ها ایجاد نشود. صندوق عقب ماشین بخش دیگری است که معمولا توجه کمی به نظافت آن می شود. این بخش نیز باید بعد از جمع آوری وسایل بزرگ و مزاحم جارو شود.

 

نکاتی در مورد نحوه نظافت ماشین با جاروبرقی

راهنمای نظافت داخل خودرو با جارو برقی صنعتی اتحاد صنعت صدرا

  1.  یک راه نظافت ماشین با جاروبرقی صنعتی این است که این کار را بخش به بخش انجام دهید. قبل از نظافت بخش دیگر، یک قسمت را کاملاً تمیز می کنید. به عنوان مثال، می توانید با یک صندلی شروع کرده و به صندلی بعدی بروید.
  2. دسترسی و تمیز کردن برخی از قسمت ها به سختی امکان پذیر است مانند زیر پدال ها و یا چین های صندلی. این مناطق با استفاده از لوازم جانبی مانند سری جارو برقی و برس بهتر تمیز می شوند.
  3.  به جای استفاده از جاروبرقی خودرو در کارواش، بهترین راه برای اطمینان از تمیز بودن بی عیب و نقص خودرو ، استفاده از جاروبرقی صنعتی و تجاری با لوازم جانبی اضافی مانند نازل های مخصوص شکاف و برس ها یا لوازم داخلی است.
  4. از برس یا لوازم داخلی می توان برای تمیزکردن آفتاب گیرها، صندلی ها، داشبورد، سرخط ها، دریچه ها و کنسول استفاده کرد. از یک ابزار شکاف می توان برای از بین بردن گرد و غبار و کثیفی در مناطقی مانند شکاف صندلی ها، بین درها، دریچه ها، زیرسیگاری ها، در کنار گیربکس درها، جا لیوانی ها و حتی صندوق عقب ماشین استفاده کرد.
  5. می توانید با جاروبرقی صنعتی یا تجاری که دارای برس غلطکی است، موهای حیوانات خانگی را از خودرو کاملا پاک کنید.
  6. اگر صندلی ماشین شما چرمی است، قبل استفاده از نرم کننده چرم، گرد و غبار را از روی صندلی های چرم ماشین خود با استفاده از یک برس مخصوص بردارید. این امر باعث می شود که ذرات و گرد و غبار روی چرم به منافذ آن مالیده نشوند و در نتیجه سطح آن شکسته شده و خراب شود.
  7. هنگام نظافت ماشین نیز باید از برسی با موهای نرم استفاده کنید و با حرکت آن در جهت بافت پارچه ها خاک را آزاد کنید. این قسمتی است که اکثر مردم هنگام نظافت ماشین با جاروبرقی آن را فراموش می کنند، اما گرد و خاک زیادی جمع می کند.

 

 

پست قبلی

راهنمای خرید شلنگ دستگاه واترجت صنعتی

پست بعدی

چرا کف شوی سرنشین دار بخریم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *