تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

سیستم غبار گیر و جارو برقی صنعتی چیست ؟!

سیستم گردآوری گرد و غبار یک جاروبرقی صنعتی و سیستم بهبود کیفیت هوا میباشد که در گروه های صنعتی، تجاری و کارخانه های تولیدی ها مورد به کار گیری قرار می‌گیرد. این سیستم با حذف ذرات آویزان از هوا و فضا، کیفیت هوا و وضعیت تنفس را بهبود می بخشد. سیستم های گردآوری گرد و غبار و غبارگیر ها به صورت تخصصی و اصلی بر جذب، گردآوری و جابجایی گرد و غبار و آلودگی ها از دور و بر شغل می نمایند.

اهمیت به کار گیری از سیستم های غبارگیر در صنعت 

استعمال امکانات غبارگیری و جاروبرقی های تخصصی گردآوری گرد و غبار می‌توانند به طور اثرگذار در برقراری کیفیت هوای مناسب در فضا صنعت  و کارخانه های تولیدی مورد استفاده قرار گیرد. اهمیت به کار گیری از این سیستم ها در صنعت  از لحاظ حفط کیفیت و افزایش سطح بهداشت آن به  میزان قابل توجهی  بالا میباشد. به کارگیری سیستم های غبارگیر و جاروبرقی های تخصصی مکش آلودگی می‌تواند چاره مطلوب و مطلوبی برای پرهیز از تکثیر و باقی ماندن آلودگی ها در گوشه و کنار های صنعتی، تجاری و تولیدی ها باشد.

امکانات غبارگیری

طرق استعمال از جاروبرقی های تخصصی مکش گرد و غبار

یکی راه‌های به کار گیری از سیستم های گردآوری گرد و غبار یا این که غبار گیر های تخصصی، نصب بدون واسطه آنان بر منبع و مبدا گرد و غبار میباشد. اکثر زمان ها دستگاه هایی که ترازو قابل توجهی گرد و غبار ساخت و ساز میکنند، دارنده درگاهی بدون واسطه می‌باشند که با قرار دادن جاروبرقی های تخصصی مکش گرد و غبار، آن‌ها را به طور بدون واسطه از مبدا ساخت در دستگاه گردآوری نموده و از تکثیر آن ها در دور و بر خودداری نمود.

در طریق دیگر گرد و غبار ایجاد گردیده بوسیله دستگاه به وسیله سیستم جابجایی آلودگی و گرد و غبار به سمت سیستم غبار گیر انتقال می یابد. این فعالیت از روش یک سیستم داکتینگ، با اندازه مطلوب جاری ساختن می‌شود تا دستکم سرعت هوای ما یحتاج برای نگه داشتن گرد و غبار در شرایط تعلیق برای جابجایی آن ها به سمت دستگاه جاروبرقی صنعتی مکش گرد و غبار، مراقبت گردد. مجاری و مسیر جابجایی با اندازه نامناسب می‌تواند سبب به ته نشینی مواد و گرد و غبار در سیستم شبکه گردیده و منجر بسته شدن آن گردد.

در طریق انتها گردآوری گرد و غبار، بسته به نوع کاربرد این فعالیت از روش شیوه های متعدد جاری ساختن می گردد. آلودگی ها می‌توانند به آسانی با عبور از یک غربال اصلی یا این که یک پارتیشن سیکلونیک گردآوری شوند. همینطور قادر است به اندازه یک رسوب دهنده الکترواستاتیک، یک غربال یک سری مرحله ای یا این که یک مرطوب کننده شیمیایی یا این که یک ساختمان بلند سایکلونی بغرنج باشند.

انواع سیستم های غبارگیری یا جاروبرقی های تخصصی

جاروبرقی های تخصصی جمع آوری گرد و غبارجاروبرقی های تخصصی جمع آوری گرد و غبار کوچکتر از یک واحد خلا و تک مرحله ای برای تولید مکش و اجرا فیلتراسیون هوا استفاده می نمایند، جایی که مواد زائد به داخل پروانه کشیده میشوند و در ظرفی مانند کیسه، مخزن یا کپسول رسوب می کنند. در‌این نوع سیستم غبارگیری هوا بعداز عبور از یک فیلتر برای به دام پرت کردن ذرات ریز خیس در داخل مخزن چرخیده و در پایان از مخزن بیرون می شوند. به این ترتیب گرد و غبار و ذرات به انتهای مخزن سقوط کرده و در آن جمع آوری می‌شوند.

سیستم های غبارگیری تخصصی و بزرگتر از یک سامانه دو مرحله ای به کار گیری می نمایند که ذرات بزرگتر را پیش از کشیدن هوا از روش پروانه، با به کارگیری از یک دستگاه پیش جمع آوری مانند سایکلون جداگانه می نماید. بعد هوا از این واحدها می‌تواند در فضای باز تخلیه گردد و یا این که مجددا فیلتر گردیده و مجدد به فضای فعالیت بازگردد.

سیستم غبار گیر و جارو برقی صنعتی چیست ؟! اتحاد صنعت صدرا

کاربرد سیستم های غبارگیری و جاروبرقی های تخصصی

ساختمان بلند های غبارگیری تخصصی

سیستم های گردآوری گرد و غبار اکثر اوقات بخشی از یک برنامه بزرگتر مدیریت کیفیت هوا می‌باشند که دربرگیرنده واحدهای بزرگ فیلتراسیون ذرات پخش شده در هوا می‌باشند. استفاده از این سیستم ها برای افزایش کیفیت هوای دور و بر که اشخاص آن را تنفس میکنند اهمیت بالایی داراست. با به کارگیری این امکانات می توانید علاوه بر ساخت و سازمحوطه های سلامت برای اشخاص و کارمندان، از کارکرد درست و سوای اختلال امکانات و ماشین آلات نیز اعتقادوباور نتیجه ها نمائید.

مخاطرات وجود آلاینده ها و گرد و غبار ها در اطراف

گردآوری گرد و غبار مطلوب و فیلتراسیون هوا در هر فضای کاری اصلی میباشد. عدم گردآوری باصرفه این آلودگی ها و غبارات با دستگاه های جاروبرقی تخصصی و سامانه های غبارگیری ، می‌تواند سبب ساز ساخت و ساز خطاها اکثری در اشخاص خواهد شد. به عنوان مثال تماس مداوم با گرد و غبار چوب قادر است منجر برونشیت مزمن و علائمی مشابه سرماخوردگی یا این که سرطان گردد. گرد و غبار چوب همینطور غالبا دربردارنده مواد شیمیایی و قارچ ها میباشد که قادر است از روش هوا منتقل گردیده و با ورود به ریه اشخاص و سبب بیماری و جراحت در‌این اشخاص شود.

 

 

پست قبلی

نگهداری و حفظ کیفیت جارو برقی صنعتی

پست بعدی

اهیمت استفاده از جارو برقی های ضد انفجار در صنایع مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *