تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

نظافت ماشین آلات خط تولید با واترجت

دستگاه‌ های واترجت یا همان شوینده های فشار قوی به منظور شستشوی خط تولید‌ کارخانه‌ها‌ و تمیز کردن‌ آنها از بخار‌ ، دوده‌ ، روغن‌ و چربی ، گرد‌ و خاک ، پسماند ماده‌ها اولیه‌ و … تجهیزاتی‌ ایده‌ آل و کارآمد‌ هستند‌ . این ابزار ها جهت‌ شستن و لایه‌ برداری نوار نقاله ها ، ماشین‌ آلات‌ و تأسیسات صنعتی به کار‌ می روند‌ و زمینه‌ مناسبی را به منظور فرآیند بهینه تعمیر‌ و نگهداری‌ دوره‌ ای کارخانه‌ها‌ را فراهم‌ می آورند . هم چنین‌ دستگاه‌ های واتر جت صنعتی به منظور پاک نمودن‌ محوطه‌ های بیرونی و سطوح‌ پیرامون از دسترس و یا به دور‌ از منبع‌ آب و برق کارخانه‌ها‌ نیز‌ کاربرد‌ دارند . تمیز‌ کاری‌ و نظافت‌ صنعتی در کارگاه ها و سایت‌ های صنعتی یک موضوع‌ پر اهمیت به حساب می آید و بسیاری‌ از قوانین مرتبط به بهداشت‌ و ایمنی‌ به این تجهیزات‌ وابسته‌ است‌ .

 

آشنایی با دستگاه های واترجت صنعتی

دستگاه های واترجت صنعتی یا شوینده های فشار قوی، متشکل از ورودی آب، موتور، پمپ، شلنگ فشار قوی، لنس ها و نازل های پاشش می باشند. فشار آب ورودی به داخل دستگاه توسط پمپ افزایش یافته و در نهایت از طریق شلنگ فشار قوی، لنس ها و نازل ها به بیرون پاشش می شود. آب خروجی پر فشار با ضربه زدن به انواع گرد و خاک و آلاینده های چسبیده به سطوح آنها را از روی سطح جدا نموده و در نهایت سطوحی پاک و عاری از آلودگی ایجاد می نماید. فشار آب خروجی و دبی یا سرعت آب خروجی دو فاکتور اساسی در دستگاه های واترجت می باشند، هر چه سرعت آب خروجی افزایش یابد، سرعت عملیات نظافت افزایش یافته و هر چه فشار آب بیشتر شود، توانایی دستگاه در نظافت آلاینده های عمیق بیشتر می شود. معمولا فشار دستگاه های واترجت با استفاده از شیر تنظیم فشار نصب شده بر روی دستگاه قابل تنظیم بوده و امکان انتخاب فشار عملیاتی مناسب برای نظافت و شستشو را برای کاربر فراهم می نماید.

 

شستشوی کانال هوا

در بخش های مختلف مراکز صنعتی همواره کانال ها و مجراهایی جهت تهویه هوا و تأمین هوای تمیز تعبیه می گردد. گرد و غبار، خاک، دوده، چربی و رسوب در طول زمان بر روی این کانال ها تشکیل شده و به مرور زمان شدت می یابد. تمیزی کانال های هوایی کارایی بهتر و بهینه آن ها را رقم می زند و اجازه می دهد هوا بهتر و راحت تر جریان پیدا کند. بهره مندی از دستگاه های واترجت صنعتی یکی از بهترین راهکارها برای شستشوی انواع کانال های هوایی فولادی، انعطاف پذیر، عایق، خشک کن و … می باشد. به منظور شستشوی کانال ها باید لوازم جانبی مناسب به کار گرفته شود و توجه داشت که جریان آب با سیستم های برقی کانال تماس پیدا نکند.

شستشوی قطعات

در کارخانه ها، پالایشگاه ها، نیروگاه ها و سایر واحدهای صنعتی رده های گوناگونی از قطعات صنعتی در تأسیسات و خط تولید به کار رفته است که قابل تفکیک هستند. بسیاری از این قطعات در معرض آلودگی هایی مانند گرد و غبار و یا چربی ناشی از گریس و دیگر روغن های مصرفی قرار می گیرند که انباشت آلودگی بر روی آن ها از کارایی و طول عمر آن ها می کاهد. شستشوی به موقع این قطعات از فرسایش و کاهش طول عمر آن ها جلوگیری به عمل می آورد و فرآیندهای پر هزینه تعمیر و یا تعویض را به تعویق می اندازد. دستگاه واترجت صنعتی تمامی سطح قطعات صنعتی و حتی خلل و فرج دور از دسترس آن را در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت شستشو می دهد و در صورت وجود آلودگی های چرب و روغنی کارواش فشار قوی آب گرم کاربرد دارد.

 

مزایای استفاده از دستگاه های واترجت صنعتی در نظافت

همانطور که پیش‌ تر گفته‌ شد استفاده‌ از شیوه‌ های سنتی در نظافت‌ خطوط تولید‌ و تجهیزات‌ صنعتی بسیار‌ زمان‌ بر بوده و از کیفیت‌ مناسبی نیز‌ بر خوردار نمی باشد‌ . در حالیکه ابزار های واترجت علاوه‌ بر افزیش سرعت‌ ، باعث‌ افزایش‌ کیفیت‌ پاکیزگی نیز‌ می گردد . سرعت‌ نظافت‌ با دستگاه‌ های شوینده فشار‌ قوی 4 تا 5 برابر‌ بیشتر از شیوه های سنتی می باشد‌ . آب پر فشار‌ خروجی‌ از دستگاه‌ واترجت در مقایسه‌ با فشار‌ متعارف آب بسیار‌ بالاتر بوده و از این رو به راحتی‌ انواع‌ آلاینده های چسبیده به سطوح‌ را پاک‌سازی می نمایند . حجم‌ آب مصرفی دستگاه‌ های شوینده فشار‌ قوی بسیار‌ پایین‌ تر از شیوه های دستی و سنتی‌ می باشد‌ و از این رو سازگار‌ با محیط‌ زیست‌ بوده و با کاهش‌ در تعداد‌ نیروی خدماتی ، کاهش‌ چشمگیر در هزینه‌ها‌ را در پی خواهد داشت .

 

 

پست قبلی

تفاوت واترجت صنعتی آب گرم با واتر جت آب سرد

پست بعدی

درخشندگی زمین با پولیشر صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *