پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای صنایع نساجی

نساجی‌ 

صنایع نساجی‌ از دیرباز نقش‌ مهمی در پدیدآوری انواع‌ منسوجات‌ و تامین‌ احتیاج های جامعه‌ داشته است‌ . این صنایع با پدیدآوری انواع‌ نخ‌ها‌ و پارچهها از ماده‌ها خام‌ اولیه‌ آنها را به محصولاتی کاربردی تبدیل‌ می نمایند . تبدیل‌ مواد‌ خام‌ اولیه‌ به محصولات‌ مفید‌ با به وجود آوردن آلایندههایی همراه خواهد بود که می تواند آثار‌ نامطلوبی بر روی کیفیت‌ محصولات‌ تولیدی و عمر‌ مفید‌ دستگاه‌ها‌ داشته باشد‌ . اصلی‌ ترین آلودگی‌ در این صنایع گرد‌ و غبار‌ پنبه و الیاف و نخ‌ها‌ می باشند ،این الاینده علاوه‌ بر این که با نشست‌ بر روی تجهیزات‌ و ماشین‌ آلات‌ عمر‌ موثر آنها را کاهش‌ می دهد‌ و تاثیرات منفی بر روی وضعیت تولیدات دارند با وارد شدن به داخل‌ سیستمی افراد‌ شاغل ، آنها را به مخاطره‌ انداخته و می تواند باعث‌ سلامت‌ آنها شود‌ . 

 

اهمیت‌ نظافت‌ صنایع نساجی‌

پاک‌سازی و جمع‌آوری‌ موثر‌ و با کیفیت‌ این آلایندهها امری ضروری‌ می‌باشد‌ ، باآنکه ماهیت‌ آلایندهها و وسعت‌ بالای کارخانه‌ها‌ مانع‌ از کارآمدی روش های سنتی‌ در نظافت‌ صنایع نساجی‌ می‌شود‌ منتها استفاده‌ از لوازم نوین‌ و به وظیفه گیری شیوه‌های‌ جدید و ماشین‌ آلات‌ مکانیزه‌ ایی چون‌ دستگاه‌های‌ اسکرابر ، سوییپر ، مکندههای تخصصی و واترجتها می توانند پاسخگوی مناسبی برای احتیاج های نظافتی دور این کارخانه ها باشند .

 

شستشوی کف با اسکرابر

آلایندهها در صنعت نساجی‌ از گستردگی فراوانی بهره‌مند می باشند . از انواع روغن و گریس تا مواد‌ شیمیایی و نخ و پنبه و پرز . اما یکی از حیاتی ترین بخش‌هایی‌ که به هنگام نظافت‌ صنایع نساجی باید به آن توجه ویژه نمود ، شستشوی زمین با استفاده از دستگاه‌های‌ تخصصی نظافت‌ می‌باشد‌ . دستگاه کفشوی صنعتی یک تجهیز مکانیزه شستشوی کف می باشد که با طراحی در دو مدل‌ دستی و سرنشین دار می تواند اکثر محیط‌های‌ یک کارخانه‌ صنعتی را پوشش‌ دهد‌ . زمین شوی صنعتی به دلیل برخورداری از برسهای دیسکی یا غلطکی با اعمال‌ فشار یکنواخت به کف آلودگی‌ها‌ را از درز‌ و شکاف کفپوشها جدا می سازد .

 

مکنده صنعتی

جمع آوری ذرات ریز‌ گرد‌ و غبار ، پرز‌ و الیاف به قصد افزایش کیفیت تولیدات و کاهش احتمال آسیب به تجهیزات و دستگاه‌ها‌ در کنار احتمال بروز حوادث خطرافرین خصوصاً به دلیل حجم‌ زیاد ، با استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی صورت می پذیرد . یک دستگاه مکنده صنعتی ساخت شده با مخازنی در حجم‌های‌ مختلف امکان مکش پرقدرت آلودگیها را مهیا می سازد . موتور و پمپ یک جاروبرقی صنعتی می تواند در اقسام متفاوتی طراحی گردد ، که موجب تولید برخی مدلهای دائم کار با امکان‌ کارکرد‌ پیوسته می گردد . یکی دیگر از اصلی ترین مشکلات در صورت نادیده‌ گرفته شدن نظافت صنایع نساجی احتمال آتش‌ سوزی و شعله‌ور‌ شدن‌ الیاف پنبه بوده است . ولی با کمک‌ یک دستگاه مکنده ضداحتراق مجهز به گواهی ATEX تمامی این الودگیها در نهایت امنیت امکان جمع آوری می باشند .

چقدر این محتوا مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید !

پست قبلی

پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای نفت گاز پتروشیمی

پست بعدی

پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای صنایع کاشی و سرامیک

1 در مورد “پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای صنایع نساجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *