پیشنهاد نظافتی صنعت برای هتل ها و اماکن گردشگری

هتل 

در هتل ها پاکی و زیبایی از اهمیت خاصی برخوردار می شود که می تواند تاثیر مستقیم بر ذهنیت مسافران و جذب آنها داشته خواهد می باشد . به همین دلیل باید همیشگی در موضوع نظافت و شستن هتل کوشید و این سوال پوشش‌ دهنده بخشهای گوناگونی همانند راهرو‌ها‌ ، اتاقها ، دیوار‌ها‌ و بلور‌ها‌ و نمای بیرونی مهمانکده‌ ، مبلمان و قالی و موکت ، حیاط‌ و پارکینگ هتل ، سالون لابی و . . . می باشد . از آنجایی که طهارت و شستشو‌ به شیوه‌ نوین‌ در این پیرامونها به‌دلیل‌ وسعت‌ بالا و مکان زیاد کار‌ کردن کردن بسیار مشکل بوده و مشکلاتی‌ از قبیل‌ نیاز‌ به خشک شدن‌ سریع دور پس از پاکسازی برای جلوگیری از لغزیدن و برجای‌ ماندن رد پای‌ افرادی که از آن محیط گذر خواهند کرد نیاز داشتن‌ به افت نیروی مورد نیاز برای‌ نظافت و شستشو به دلیل بالا بودن وظایف خدماتی مهمانخانه ، داشتن‌ شیشه‌های‌ بلد و دشوار بودن شستشوی آنها با روش‌ سنتی و . . . در بر خواهد داشت ، از انواع دستگاه نظافت‌ هتل‌ که به شکل ماشینی عمل می کنند استفاده‌ می‌شود‌ . در روشهای قدیمی نظافت بکارگیری نیروی خدماتی و صرف وقت ، آب و ماده‌ها شوینده بسیار زیاد‌ و هزینه سرسام‌آور ، استخدام نیروهای خدماتی و . . . بهینه‌ و مقرون به صرفه نخواهد بود و علی رغم همه‌ ی این سرمایه گذاری ها ، نتیجه بدست آمده به نسبت سرمایه گذاری وقت‌ ، هزینه و توان قابل‌قبول‌ نیست .

 

مشکلات‌ نظافت هتل‌

تجهیزات نظافت هتل‌ به کاربر در حل مشکلات مربوط‌ به روش‌های قدیمی نظافت کمک‌ می ‌کند . هتلها به علت فضا‌های‌ متعدد از جمله‌ اتاق ها ، راهرو ها ، رستوران‌ ها ، لابیها و . . . نیاز به نظافت مرتب دارند . از سری‌ مشکلات‌ بهداشت‌ هتل‌ها‌ همین است . به دلیل نسبت استفاده افراد به طور منظم از این محیط‌ها‌ می بایست سطح‌ها آن به روشهای مخصوصی ضدعفونی‌ و تمیز شود‌ . از دیگر مشکلات‌ بهداشت‌ هتل‌ها‌ عبارتند از :

 

  1. به‌دلیل‌ استفاده از مواد شوینده در هنگام‌ نظافت‌ ، کیفیت‌ هوا پایین‌ می آید .
  2.  نظافت فضا هتلها و مجتمعهای تجاری هزینه بر است و مقرون به صرفه محسوب‌ نمی شود‌ .
  3. پس از شستن‌ سطوح کف ، مدت‌ زمان‌ زیادی‌ طول می کشد تا زمین خشک‌ شود و مشتریان در صورت راه‌ رفتن روی‌ زمین‌ مرطوب‌ ممکن‌ است لیز بخورند .

 

 

اسکرابر هتلی

رفت و آمدهای مداوم افراد در بخشهای مختلف‌ هتل‌ در فصلهای مختلف سال می تواند موجب انتقال آلودگی‌ها‌ به داخل هتل و کاهش جلوه بصری محیط شود . این درحالی است که در هتلها وست سالنها عموما زیاد بوده و زمان‌ نظافت‌ محدود‌ می باشد . یک دستگاه نظافت هتل‌ مناسب برای شستشوی تخصصی سطوح کف دستگاه‌ زمین‌ شوی صنعتی می باشد . اسکرابر در اشکال دستی و سرنشین دار‌ ، باتری‌ دار و کابلی طراحی‌ و تولید می باشد و این توانایی را برای کاربر‌ فراهم می نماید‌ تا متناسب با وسعت و شرایط محیطی از مناسب‌ ترین دستگاه بهره ببرد . صرف نظر از نوع هدایت‌ و منبع‌ تغذیه‌ دستگاه ، تمامی‌ دستگاههای زمین شوی صنعتی اساس کاری مشابهی دارند ،به این ترتیب که برس زنی با پاشش آب تمیز‌ و ماده‌ شوینده بر روی‌ سطح آغاز می‌گردد‌ و سپس‌ با مکش آب آلوده‌ توسط‌ تی مکنده تعبیه شده در پشت دستگاه به اتمام می رسد . سطح‌ صدای تولیدی پایین ، هدایت و کاربری آسان ، امکان‌ تنظیم میزان‌ فشار‌ برس ها ، تنظیم میزان‌ پاشش آب و . . . همه از عواملی هست که ابزار اسکرابر را به یک دستگاه نظافت هتل ایده تبدیل می نماید .

 

جاروبرقی هتلی

جاروبرقی به عنوان یکی از ضروری ترین انواع دستگاه نظافت هتل و اقامتگاها از کاربردهای مختلفی‌ برخوردار است‌ . آلودگیهای ریز‌ و درشت به دام افتاده در الیاف فرش و موکت و مبلمان حتی نظافت‌ کفپوشهای سرامیک‌ و چوب و . . . بدون استفاده از دستگاه تخصصی نظیر جاروبرقی هتلی ممکن نیست‌ . یک جاروبرقی هتلی در انواع یک ، دو یا سه موتوره ، با حجم مخازن مختلف طراحی شده‌ است اما مناسب ترین دستگاه‌ مکنده هتلی دستگاهی خواهد بود که علاوه‌ بر تجهیز به فیلتراسیون قدرتمند‌ و مخازن‌ مناسب و مستحکم ، ابعاد فشرده و امکان حمل و مانورپذیری بالا‌ داشته باشد‌ تا به این ترتیب‌ بتوان به تمامی قسمتهای محیط به سادگی دسترسی داشت .

 

 

چقدر این محتوا مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید !

پست قبلی

پیشنهاد نظافتی صنعت برای محیط های تفریحی و گردشگری

پست بعدی

پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای مراکز ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *