تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

پیشنهاد نظافتی صنعت برای هتل ها و اماکن گردشگری

هتل 

در هتل ها پاکی و زیبایی از اهمیت خاصی برخوردار می شود که می تواند تاثیر مستقیم بر ذهنیت مسافران و جذب آنها داشته خواهد می باشد . به همین دلیل باید همیشگی در موضوع نظافت و شستن هتل کوشید و این سوال پوشش‌ دهنده بخشهای گوناگونی همانند راهرو‌ها‌ ، اتاقها ، دیوار‌ها‌ و بلور‌ها‌ و نمای بیرونی مهمانکده‌ ، مبلمان و قالی و موکت ، حیاط‌ و پارکینگ هتل ، سالون لابی و . . . می باشد . از آنجایی که طهارت و شستشو‌ به شیوه‌ نوین‌ در این پیرامونها به‌دلیل‌ وسعت‌ بالا و مکان زیاد کار‌ کردن کردن بسیار مشکل بوده و مشکلاتی‌ از قبیل‌ نیاز‌ به خشک شدن‌ سریع دور پس از پاکسازی برای جلوگیری از لغزیدن و برجای‌ ماندن رد پای‌ افرادی که از آن محیط گذر خواهند کرد نیاز داشتن‌ به افت نیروی مورد نیاز برای‌ نظافت و شستشو به دلیل بالا بودن وظایف خدماتی مهمانخانه ، داشتن‌ شیشه‌های‌ بلد و دشوار بودن شستشوی آنها با روش‌ سنتی و . . . در بر خواهد داشت ، از انواع دستگاه نظافت‌ هتل‌ که به شکل ماشینی عمل می کنند استفاده‌ می‌شود‌ . در روشهای قدیمی نظافت بکارگیری نیروی خدماتی و صرف وقت ، آب و ماده‌ها شوینده بسیار زیاد‌ و هزینه سرسام‌آور ، استخدام نیروهای خدماتی و . . . بهینه‌ و مقرون به صرفه نخواهد بود و علی رغم همه‌ ی این سرمایه گذاری ها ، نتیجه بدست آمده به نسبت سرمایه گذاری وقت‌ ، هزینه و توان قابل‌قبول‌ نیست .

 

مشکلات‌ نظافت هتل‌

تجهیزات نظافت هتل‌ به کاربر در حل مشکلات مربوط‌ به روش‌های قدیمی نظافت کمک‌ می ‌کند . هتلها به علت فضا‌های‌ متعدد از جمله‌ اتاق ها ، راهرو ها ، رستوران‌ ها ، لابیها و . . . نیاز به نظافت مرتب دارند . از سری‌ مشکلات‌ بهداشت‌ هتل‌ها‌ همین است . به دلیل نسبت استفاده افراد به طور منظم از این محیط‌ها‌ می بایست سطح‌ها آن به روشهای مخصوصی ضدعفونی‌ و تمیز شود‌ . از دیگر مشکلات‌ بهداشت‌ هتل‌ها‌ عبارتند از :

 

 1. به‌دلیل‌ استفاده از مواد شوینده در هنگام‌ نظافت‌ ، کیفیت‌ هوا پایین‌ می آید .
 2.  نظافت فضا هتلها و مجتمعهای تجاری هزینه بر است و مقرون به صرفه محسوب‌ نمی شود‌ .
 3. پس از شستن‌ سطوح کف ، مدت‌ زمان‌ زیادی‌ طول می کشد تا زمین خشک‌ شود و مشتریان در صورت راه‌ رفتن روی‌ زمین‌ مرطوب‌ ممکن‌ است لیز بخورند .

 

 

اسکرابر هتلی

رفت و آمدهای مداوم افراد در بخشهای مختلف‌ هتل‌ در فصلهای مختلف سال می تواند موجب انتقال آلودگی‌ها‌ به داخل هتل و کاهش جلوه بصری محیط شود . این درحالی است که در هتلها وست سالنها عموما زیاد بوده و زمان‌ نظافت‌ محدود‌ می باشد . یک دستگاه نظافت هتل‌ مناسب برای شستشوی تخصصی سطوح کف دستگاه‌ زمین‌ شوی صنعتی می باشد . اسکرابر در اشکال دستی و سرنشین دار‌ ، باتری‌ دار و کابلی طراحی‌ و تولید می باشد و این توانایی را برای کاربر‌ فراهم می نماید‌ تا متناسب با وسعت و شرایط محیطی از مناسب‌ ترین دستگاه بهره ببرد . صرف نظر از نوع هدایت‌ و منبع‌ تغذیه‌ دستگاه ، تمامی‌ دستگاههای زمین شوی صنعتی اساس کاری مشابهی دارند ،به این ترتیب که برس زنی با پاشش آب تمیز‌ و ماده‌ شوینده بر روی‌ سطح آغاز می‌گردد‌ و سپس‌ با مکش آب آلوده‌ توسط‌ تی مکنده تعبیه شده در پشت دستگاه به اتمام می رسد . سطح‌ صدای تولیدی پایین ، هدایت و کاربری آسان ، امکان‌ تنظیم میزان‌ فشار‌ برس ها ، تنظیم میزان‌ پاشش آب و . . . همه از عواملی هست که ابزار اسکرابر را به یک دستگاه نظافت هتل ایده تبدیل می نماید .

 

جاروبرقی هتلی

جاروبرقی به عنوان یکی از ضروری ترین انواع دستگاه نظافت هتل و اقامتگاها از کاربردهای مختلفی‌ برخوردار است‌ . آلودگیهای ریز‌ و درشت به دام افتاده در الیاف فرش و موکت و مبلمان حتی نظافت‌ کفپوشهای سرامیک‌ و چوب و . . . بدون استفاده از دستگاه تخصصی نظیر جاروبرقی هتلی ممکن نیست‌ . یک جاروبرقی هتلی در انواع یک ، دو یا سه موتوره ، با حجم مخازن مختلف طراحی شده‌ است اما مناسب ترین دستگاه‌ مکنده هتلی دستگاهی خواهد بود که علاوه‌ بر تجهیز به فیلتراسیون قدرتمند‌ و مخازن‌ مناسب و مستحکم ، ابعاد فشرده و امکان حمل و مانورپذیری بالا‌ داشته باشد‌ تا به این ترتیب‌ بتوان به تمامی قسمتهای محیط به سادگی دسترسی داشت .

 

قیمت اسکرابر هتل ها به چه عواملی بستگی دارد ؟

قیمت اسکرابر هتل‌ها به چندین عامل بستگی دارد. این عوامل ممکن است به صورت زیر باشند:

 1. اندازه و ظرفیت اسکرابر: ابعاد و ظرفیت اسکرابر بر اساس متراژ نظافتی هتل و مساحت‌های مورد نیاز تعیین می‌شود. اسکرابرهای با ظرفیت بزرگتر معمولاً قیمت بالاتری دارند.
 2. نوع و کیفیت موتور: اسکرابرهای هتل می‌توانند از موتورهای مختلفی برخوردار باشند. موتورهای با کیفیت بالا و قدرت بیشتر معمولاً هزینه بیشتری دارند.
 3. نوع و کیفیت برس‌ها: اسکرابرهای هتل ممکن است از برس‌های دیسکی، سه برسه و یا برس‌های دیگری برخوردار باشند. کیفیت و نوع برس‌ها تأثیر زیادی بر عملکرد و قیمت اسکرابر دارد.
 4. مارک و برند: برندها و مارک‌های مختلف اسکرابرهای هتل ممکن است قیمت‌های متفاوتی داشته باشند. برندهای معروف و معتبر معمولاً قیمت بالاتری دارند.
 5. کشور سازنده: کشور سازنده اسکرابر نیز می‌تواند بر قیمت آن تأثیر داشته باشد. اسکرابرهای ساخته شده در کشورهای با هزینه تولید بالا معمولاً قیمت بالاتری دارند.
 6. مشخصات فنی و تکنولوژی: اسکرابرهای هتل می‌توانند از مشخصات فنی و تکنولوژی‌های مختلفی برخوردار باشند. این مشخصات می‌توانند تأثیر زیادی بر عملکرد و قیمت اسکرابر داشته باشند.
 7. امکانات و قابلیت‌ها: اسکرابرهای هتل ممکن است از امکانات و قابلیت‌های مختلفی برخوردار باشند که به کارایی و کیفیت نظافت دستگاه کمک می‌کنند. این امکانات می‌توانند تأثیری در قیمت داشته باشند.
 8. خدمات پس از فروش: خدمات پس از فروش ارائه شده توسط شرکت تولید کننده یا نمایندگان محلی نیز می‌تواند در تعیین قیمت اسکرابر مؤثر باشد.

به طور خلاصه، قیمت اسکرابرهای هتل به دلیل ویژگی‌ها، کارایی، و تکنولوژی‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. برای انتخاب بهترین اسکرابر هتل برای نیازهای خاص خود، توصیه می‌شود تحقیقات مختصری انجام داده و انواع دستگاه‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. همچنین، لازم است با در نظر گرفتن نیازها و بودجه موجود، به انتخاب بهترین مدل اسکرابر هتل بپردازید.

پست قبلی

پیشنهاد نظافتی صنعت برای محیط های تفریحی و گردشگری

پست بعدی

پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای مراکز ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *