پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای نفت گاز پتروشیمی

نفت گاز پتروشیمی

صنایعی مانند صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی همواره در معرض‌ آلودگی قرار دارند . این آلودگیها می تواند باعث کدر کردن ظاهر محیط ، لطمه به تجهیزات و حتی انفجار‌ شوند و به همین علت نظافت‌ و شستشوی همیشگی ، قسمت مهمی از این صنعت‌ می باشد . برای شستن و نظافت‌ می توان هم به طریق سنتی و دستی و هم از راه تجهیزات‌ مکانیزه‌ صنعتی اقدام کرد . به علت عمیق بودن‌ آلودگیها در این صنعت ، اشتعال زا بودن و سمی بودن گازهای حاصل‌ از این آلودگی‌ ها ، استفاده از روش دستی و سنتی غیر ممکن خواهد بود . روش‌ دوم( استفاده از روش صنعتی نظافت و شستشو) راه حل و جایگزین مناسبی برای شستشوی تجهیزات و . . . در صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی می‌باشد‌ .بهره گیری از دستگاههای نظافت و شستشوی صنعتی ، مزایای بسیاری دارد از جمله : کاهش‌ آب و مواد شوینده و توان مصرفی ، نیاز به تعداد کمتری از کارکنان نظافتی ، نتیجه مطلوب‌ و بهینه پس از شستشو‌ ، خشک بودن همیشگی‌ محیط و جلوگیری از لغزندگی ، امنیت در خصوص عدم اشتعال و . . . .

 

آلودگیهای صنایع نفت و گاز

صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی دو نوع آلودگی دارا است : آلودگی نفتی و آلودگی معمولی موجود در انبار ، بخش اداری ، سالن‌ ، راهرو و . . . و آلودگیهای نفتی نیازمند دستگاههای خاص بوده است . دستگاه واتر جت و دستگاه مکنده برای شستشو و جمع آوری در این صنعت‌ بسیار مفید است منتها در خریداری این دو دستگاه می بایست به دو نکته‌ توجه‌ نمود : در استفاده‌ از واترجت برای این صنعت‌ ، باید دقت داشت که عمق آلودگی چقدر بوده‌ و از واترجتهای فشار‌ قوی و آب گرم استفاده نمود و همچنین در خرید مکنده باید‌ از رده‌ مکندههای بزرگ انتخاب کرد‌ .برای رفع آلودگیهای معمولی میتوان از اسکرابر به منظور‌ شستشو‌ سطوح‌ ، از سوییپر برای نظافت و از مکنده برای مکش گرد‌ و غبار و آلودگیهای عادی استفاده کرد . از واترجت نیز‌ می توان در شستشوی نما‌ و . . . بهره گیری شود .

 

تجهیزات نظافتی مناسب صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

در صنایع نفت و گاز سالن ها و محوطه ها نیازمند نظافت و شستشو هستند. همچنین هریک از تجهیزات، لوله ها و ماشین آلات مورد مصرف در این صنایع باید بطور منظم شستشو شوند. بالا بودن سطح بهداشت ، از مشکلات احتمالی برای سلامتی کارکنان نیز جلوگیری می کند. بعلاوه برخی امور تخصصی و کاربردی مانند رسوب زدایی بویلر ها، لایه برداری روغن از تاسیسات نفتی و رسوب زدایی کک برای افزایش بازدهی و حفظ تجهیزات بایستی انجام گیرد. تمامی موارد ذکر شده با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی بطور موثر و در مدت زمان کم با کیفیت بالا به انجام می رسند. اسکرابر صنعتی ، واترجت ، مکنده صنعتی یا جاروبرقی و دستگاه سوییپر صنعتی مثل تجهیزات نظافتی پر کاربرد برای شستن تجهیزات، قطعات و سطوح کف در صنایع نفت و گاز هستند.

 

کفشوی صنعتی صنایع نفت و گاز

دستگاه اسکرابر یا کفشوی صنعتی برای شستن سطوح کف به کمک محلول شستشو و برس های مکانیزه چرخان در صنایع مختلف کاربرد دارد. این دستگاه که در مدل های دستی و سرنشین دار تولید می شود، در صنایع نفت و گاز برای شستن کفپوش سالن ها در بخش های تولید و اداری و انبار ها کاربرد دارد. اسکرابر با سیستم برس زنی مکانیزه قادر است تا بدون اتلاف وقت و بدون کمترین دشواری سطوح را نظافت کند. سالن های کم جا به کمک اسکرابر های دستی و سالن های وسیع با دستگاه اسکرابر سرنشین دار بطور موثر و سریع شستشو می شوند. بخش خشک کن این دستگاه نیز خطرات ناشی از سر خوردن را به حداقل ممکن می رساند.

 

نظافت با جاروبرقی صنعتی در صنایع نفت و گاز

صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از دستگاه جاروبرقی صنعتی در مدل های مختلف و در بخش های متعددی بهره می برند. مدل های آب و خاک این دستگاه که دارای قابلیت مکش مایعات روغنی هستند برای مکش روغن در این صنایع کاربرد دارند. همچنین جاروبرقی صنعتی با قدرت مکش بالا برای انجام امور نظافتی در سالن ها و بخش های داخلی صنایع نفت و گاز کاربرد دارد. انواع آلودگی ها در صنایع پتروشیمی مانند روغن، گرانول و … به کمک این دستگاه از روی سطوح کف در محیط های کم وسعت و همچنین سطح تجهیزات جمع آوری می شوند. در برخی موارد نیز از مدل ضد انفجار جاروبرقی صنعتی در بخش های حساس و دارای مواد انفجاری یا محیط انفجاری استفاده می گردد.

 

نظافت محوطه صنایع نفت و گاز با سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتی یکی از دستگاه های نظافتی مکانیزه است که برای جمع کردن آلودگی ها در محیط های وسیع کاربرد دارد. این دستگاه دارای برس های چرخان جانبی است که وظیفه انتقال خاک، برگ و سایر آلودگی های مشابه را به زیر دستگاه عهده دار هستند. در کنار این بخش، برس مرکزی انتقال زباله از زیر دستگاه به مخزن را انجام می دهد. سوییپر ها بخصوص در مدل های سرنشین دار از قدرت نظافتی بسیار بالایی برخوردار هستند و برای نظافت محوطه های وسیع در صنایع نفت و گاز کاربرد دارند.

 

شستشوی تجهیزات نفت و گاز با واترجت صنعتی

در صنایع نفت و گاز شستن تاسیسات و سطوح مختلف برای از بین بردن آلودگی ها و افزایش طول عمر تجهیزات اهمیت دارد. بهترین، آسان ترین و موثر ترین راه حذف آلودگی انواع سطوح کف، لوله ها، مخازن و تاسیسات نفتی، استفاده از دستگاه واترجت صنعتی است. این دستگاه با آب پر فشار آلودگی ها را در کمتر زمانی از بین می برد. واترجت در مدل های آب گرم و سرد تولید می شود که برای از بین بردن آلودگی های نفتی و عمیق چرب در این صنایع استفاده از کارواش آب گرم نتیجه مطلوب تری را در مدت زمان کمتری به همراه دارد. شستن مخازن، دکل ها و هریک از تجهیزات غیر حساس به آب در صنایع نفت و گاز به کمک واترجت صنعتی قابل انجام است. کاهش مصرف آب، کاهش هزینه های نظافت و کاهش مصرف مواد شوینده در کنار افزایش طول عمر تجهیزات و تاسیسات نفت و گاز از مزایای استفاده از واترجت در این صنایع هستند.

 

 

چقدر این محتوا مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / ۵. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید !

پست قبلی

پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای صنایع

پست بعدی

پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای صنایع نساجی

1 در مورد “پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای نفت گاز پتروشیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظافت به سبک فردا با اتحاد صنعت صدرا