تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

کاربردی ترین اسکرابرهای خودرویی برای فضا های بزرگ

اسکرابر صنعتی چیست؟

در سال‌های گذشته برای شستشو و نظافت سطوح کف از روش سنتی و دستی استفاده می‌شد. به‌طوری‌که یک فرد ابتدا با آب کف محیط موردنظر را تی می‌زد و سپس آبگیری می‌نمود. در این روش هم زمان انجام نظافت بسیار زیاد بود و هم کیفیت کار آن‌چنان مطلوب نبود. بااین‌حال برخی از سازمان‌ها همچنان از این سیستم نظافتی استفاده می‌کنند.

با پیشرفت تکنولوژی راهکار بسیار ایده‌آلی برای نظافت سطوح کف پیشنهاد شده است. استفاده از اسکرابر یا همان کف‌شوی صنعتی در بسیاری از مراکز تجاری، اداری و صنعتی دنیا رایج شده و در کشور نیز بسیاری از مؤسسات دولتی و خصوصی از این دستگاه‌ها بهره می‌برند. شاید شما این دستگاه را با نام زمین‌شوی صنعتی می‌شناسید که چندان تفاوتی ندارد و مهم استفاده بهینه از آن و صرفه‌جویی در هزینه‌ها است.

نحوه کار اسکرابر صنعتی

به‌احتمال زیاد شما نیز از نزدیک در برخی ادارات و مؤسسات چگونگی کار این دستگاه را مشاهده کرده‌اید. اگر بخواهیم شرح مختصری از نحوه کار کف‌شوی صنعتی داشته باشیم، باید ابتدا به این نکته اشاره کنیم که نظافت محیط توسط اسکرابر بدون دخالت دست انجام می‌شود. این دستگاه ابتدا کار برس زنی را بر روی کف انجام می‌دهد و پس از آن با تی کشیدن و مکش، آلودگی‌ها را به داخل یک مخزن جمع می‌کند.

جالب است بدانید که زمین‌شوی دارای دو مخزن است که یکی از آن‌ها باید با آب پر شود تا هنگام برس زنی آب موردنیاز را به سطوح برساند. این برس زنی کاملا هوشمند انجام می‌شود و به همین دلیل برس با مناسب‌ترین فشار و میزان آب به سطح برخورد می‌کند تا سطح تمیز شود. مخزن دوم همان مخزنی بوده که هنگام مکش به کمک تیغه‌های پشتی تمام آلودگی‌های سطح به داخل آن هدایت می‌شود. برای تخلیه این مخزن نیز راهکار بسیار ساده‌ای وجود دارد، چرا که یک شلنگ تخلیه تعبیه شده تا پس از اتمام عملیات نظافت، اپراتور تنها با زدن یک دکمه آب کثیف را تخلیه کند. با هر بار نظافت بهتر است تا مخزن کثیف تخلیه شود تا طول عمر دستگاه بالاتر رود.

بدون هیچ تردیدی کیفیت کار این دستگاه با نظافت دستی و سنتی قابل‌مقایسه نیست. چرا که می‌توان برای هر سطح به‌خصوص از برس‌های مخصوصی استفاده کرد تا امر نظافت با بالاترین بازده انجام شود. در خرید اسکرابر باید به نکات مهمی توجه داشته باشید تا محصولی متناسب با محیط کاری خود پیدا کنید.

 

اسکرابر سرنشین دار صندلی مخصوصی برای اپراتور در نظر گرفته شده تا او بر این دستگاه سوار شود و مانند خودرو آن را براند. به همین دلیل به این محصول کفشوی صنعتی خودرویی نیز گفته می‌شود. کاملا بدیهی است که مدل خودرویی دارای کیفیت بهتر، حجم، وزن و قیمت بیشتری نسبت به مدل اول باشد. ابعاد مدل سرنشین‌دار بزرگ‌تر از مدل بدون سرنشین بوده و دارای تنوع زیادی نیز هستند.

 

اسکرابر خودرویی Optima 100 B

 

کاربردی ترین اسکرابرهای خودرویی برای فضا های بزرگ اتحاد صنعت صدرا

 

اسکرابر مدل Optima 100 B دستگاه نظافت صنعتی بزرگ است که دارای دو عدد برس دیسکی با عرض نظافتی ۱۰۰۰ میلیمتر دارد . دستگاه های مدل optima دارای سه نوع با عرض های مختلف نظافتی می باشند که مدل Optima 100 B در رده زمین شوی های بزرگ تجاری قرار می گیرد. برس های دیسکی دستگاه فشاری در حدود ۸۵ الی ۱۰۰ کیلوگرم را جهت شستشو و نظافت سطوح وارد می کنند.

این اسکرابر های بزرگ صنعتی دارای مخازنی تقریبا بزرگ به باندازه ۱۶۰ لیتر می باشند. این دستگاه نسبت به مدل قبلی Inova دارای ظرفیت مخازنی بزرگتر و راندمان کاری بالاتری می باشد. برخی از ویژگی های این دستگاه عبارتند از صدای بسیار کم دستگاه – دسترسی از هر دو طرف پنل کاربری – سیستم کنترل هوشمند چند حالته  و غیره

 

۱ . ویژگی CDS (اختیاری)

 

سیستم CDS این قابلیت را به کاربر می دهد تا مواد شوینده در مخازنی جداگانه درون دستگاه نگهداری شوند و از ترکیب آنها با آب در مخازن دستگاه جلوگیری شود تا هم در اتمام شستشو نیازی به شستشوی مخزن اب تمیز دستگاه نباشد . در حالی که اگر مواد شوینده به همراه آب در مخزن ترکیب شوند باید برای جلوگیری از رسوب مواد شیمیایی در داخل مخزن آن را کاملا شستشو دهیم تا از رسوب گذاری مواد در مخزن جلوگیری شود.

۲ . فشار برس ها

 

اسکرابر مدل Optima 100 B دارای دو عدد برس دیسکی می باشد که با قدرت ۸۵ الی ۱۰۰ کیلوگرم بر سطوح مختلف فشار وارد می کنند و قابلیت رفع هرگونه آلودگی را دارند. برس های دیسکی بسته به نوع سطوح زبر و نرم انواع مختلفی دارند.

۳ . مخازن دستگاه

 

زمین شوی Optima 100 B دارای مخزن ۱۶۰ لیتری می باشد که با توجه به جمع آوری آلودگی از کف، این میزان در مخزن آب کثیف دستگاه بیشتر می باشد تا آب و تمامی مواد و آلودگی های جم شده از سطوح در مخزن آب کثیف قرار گیرد.

 

کاربردی ترین اسکرابرهای خودرویی برای فضا های بزرگ اتحاد صنعت صدرا

 

برای خرید و اطلاعات بیشتر اسکرابر خودرویی  Optima 100 B کلیک کنید

 

اسکرابر خودرویی Ultra 120B

 

کاربردی ترین اسکرابرهای خودرویی برای فضا های بزرگ اتحاد صنعت صدرا

 

اسکرابر سرنشیندار Ultra 120B مخصوص نظافت و شستشوی محیطهایی با متراژ ۶۰۰۰ متر مربع به بالا میباشد. و بنا به داشتن محیطهای مسطح و با متراژ بالا دارای بهترین حالت عملکردی میباشد.استفاده از این دستگاه در انبارهای خیلی بزرگ ،سالنهای تولید بزرگ ،سطوح گسترده پارکینگها ، صحن های زیارتی ،مصلی ها بسیار مناسب می باشد. در اینگونه از کفشو ها راندمان کاری بالا میتواند عامل مهمی در راستای قرار دادن این مدل از دستگاهها در رده ماشین های نظافت صنعتی باشد . در مدلهای Ultra تنوع مختلفی از اسکرابرهای وجود دارد.آنچیزی که در نگاه اول به این دستگاه کفشور ،نظر همه را به سمت خود معطوق میکند ،بزرگی و هیبت این دستگاه و در عین حال زیبایی خاص در طراحی این مدل زمین شوی صنعتی میباشد.

۱ . برس شستشو

اسکرابر صنعتی و سرنشیندار Ultra 120B دارای برس های دیسکی می باشد که معمولا در محیطهایی که جرم سطح خیلی سخت باشد و نیاز به فشار بیشتری از طرف برس بر روی سطح باشد از برس های دیسکی استفاده می شود.

۲ . ظرفیت مخازن دستگاه

 

اسکرابر سرنشیندار Ultra 120B دارای مخازن ۲۸۰ لیتری آب تمیز و مخزن ۲۸۵ لیتری مخزن ریکاوری میباشد که برای نظافت و شستشوی محیط های وسع بسیار مناسب می باشد.

۳ . صدای بسیار پایین

 

صدای فوق العاده پایین اسکرابر سرنشیندار Ultra 120B، بخاطر قرار گیری موتورهای دو گانه مکش در داخل محفظه بسته و ایزوله شده (حدود ۵۹/۵ دسیبل ) به منظور کار در محیط های درمانی و بیمارستانی بسیار حائز اهمیت است.

۴ . تنظیم سرعت حرکت

 

دستگاه صنعتی و سرنشیندار Ultra 120B قابلیت تنظیم اتوماتیک سرعت از ۳/۹ تا ۸ کیلومتر در ساعت را دارا می باشد که البته سرعت دستگاه در هنگام چرخش و دور زدن به صورت اتوماتیک کم می شود.

کاربردی ترین اسکرابرهای خودرویی برای فضا های بزرگ اتحاد صنعت صدرا

برای خرید و اطلاعات بیشتر اسکرابر خودرویی Ultra 120B کلیک کنید

پست قبلی

کاربرد دستگاه مبل شوی و موکت شوی در تالار و رستوران ها

پست بعدی

دستگاه و ابزار های نظافت مکانیزه صنعت هتلداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *