تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

قیمت زمین شوی یا اسکرابر صنعتی چقدر است؟

در صنایع و کارگاه‌ها، حفظ نظافت صنعتی یکی از امور اساسی برای حفظ سلامت محیط کار و بهبود عملکرد تولید است. با توجه به مواجهه با آلودگی‌ها و فعالیت‌های مختلف، سطوح محیطی در این محیط‌ها به سرعت آلوده می‌شوند. از این رو، استفاده از ابزارهای نظافتی حرفه‌ای مانند اسکرابرهای صنعتی برای حل و فصل این مشکلات بسیار موثر است.

اسکرابر صنعتی به عنوان یک دستگاه پیشرفته و موثر در تمیز نمودن سطوح بزرگ و صنعتی شناخته می‌شود. این دستگاه‌ها با استفاده از قدرت الکترونیکی و ترکیبی از اجزاء متنوع، قابلیت تمیزکاری گسترده از سطوح را دارند. موتورهای پرقدرت این دستگاه‌ها باعث جمع‌آوری آلودگی‌ها و ذرات معلق بر روی سطوح می‌شوند. این فرآیند بهبودی در شرایط بهداشتی و ظاهری محیط کار ایجاد می‌کند.

به علاوه، اسکرابرهای صنعتی معمولاً با انواع مختلف مواد شوینده، از جمله آب و محلول‌های تمیزکننده همراه هستند. این ویژگی به آنها این امکان را می‌دهد که به طور کامل آلودگی‌ها و رسوبات متنوع را از سطوح حذف کرده و تمیزی عمیق را فراهم آورند.

از دیگر مزایای استفاده از اسکرابرهای صنعتی در محیط کارهای صنعتی، کاهش نیاز به نیروی انسانی برای عملیات نظافت و افزایش کارایی در زمان انجام کار است. با این ابزار حرفه‌ای، امکان انجام عملیات نظافت با سرعت بالا و با کیفیت بسیار بیشتر نسبت به روش‌های سنتی وجود دارد.

از این رو، تهیه اسکرابر صنعتی به عنوان یکی از اقدامات حیاتی برای حفظ نظافت و بهبود شرایط کاری در محیط‌های صنعتی و تجاری توصیه می‌شود.

اسکرابر یا زمین شوی صنعتی چیست؟

در واقع اسکرابر یا همان زمین شوی صنعتی یک ابزار تخصصی و مکانیکی برای شست‌وشوی سطح زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر شست‌وشو، این دستگاه توانایی خشک کردن سطح زمین را نیز دارد که این دو عملیات را به صورت هم‌زمان می‌تواند انجام دهد. سامانه‌های تخصصی و مختلفی در این دستگاه به کار رفته است که از جمله آنها می‌توان به سامانه برس زنی، پخش آب، مخزن‌های جداگانه و تفکیک آب تمیز از کثیف اشاره کرد.

حین انجام فعالیت این دستگاه، برس با سرعت بسیار زیاد بر روی سطح زمین می‌چرخد و تمامی آلودگی‌ها و کثیفی‌ها را جدا می‌کند. زمانی که برس بر کف زمین می‌چرخد، هم‌زمان آب تمیز نیز پخش می‌شود تا آلودگی‌ها به‌راحتی از بین بروند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دستگاه اسکرابر این است که دارای مخازن جدا برای آب تمیز و آب کثیف است. این امر در دستگاه زمین شوی صنعتی باعث می‌شود تا آب کثیف با آب تمیز قاطی نشود و شست‌وشو فقط با آب تمیز صورت بگیرد. همچنین از انتقال آلودگی از مکانی به مکان دیگر نیز جلوگیری می‌کند. به طور کلی این دستگاه‌ها برای هر محیطی نیاز است که قیمت زمین شوی می‌تواند بر اساس معیارهای مختلفی متفاوت باشد که با کمی جست‌وجو متوجه قیمت‌های سطح بازار می‌شوید.

قیمت اسکرابر یا زمین شوی صنعتی چقدر است؟

به طور کلی زمین شوی صنعتی بر روی انواع سطوح مختلف مانند پارکت، سنگ، سرامیک، بتن و… قابل استفاده بوده و باید مدل خاصی را برای هر سطح انتخاب نمود. سرعت بالای شست‌وشو و خشک کردن هم‌زمان از مهم‌ترین ویژگی‌های آن بوده و همچنین موجب کاهش نیروی انسانی و در نهایت کاهش هزینه‌ها می‌شود.

دستگاه‌های مختلف و بسیار زیادی در سطح بازار از نوع ایرانی و خارجی وجود دارند. شما متناسب با محیط و نیاز خودتان می‌توانید برای خرید این دستگاه‌ها اقدام نمایید. با اطلاع از قیمت کف شوی همچنین کاربرد و قابلیت‌های مختلف آن‌ها راحت‌تر می‌توانید خرید خود را انجام دهید.

شما می‌توانید هم دستگاه اسکرابر داخلی و هم خارجی را بررسی کرده و خریداری نمایید. عوامل مختلفی بر روی قیمت اسکرابر صنعتی تاثیرگذار است؛ مواردی مانند قابلیت‌های دستگاه، مدل، میزان کارکرد، نوع کارکرد، تجهیزات، برند و… که تمامی این موارد بر روی قیمت تاثیر بسیار زیادی دارند.

شاید برایتان جالب باشد که برندهای ایرانی نیز از این دستگاه‌ها تولید می‌کنند که اگر قصد خرید اسکرابر ایرانی دارید، می‌توانید بازه قیمتی آنها را از مراجع معتبر نظیر اتحاد صنعت صدرا جویا شوید. لازم به ذکر است که این دستگاه.ها تماما در ایران تولید می‌شود و نیاز به قطعه‌ای از خارج ندارند.

اسکرابر شارژی ایرانی نیز در بازار موجود است و هر فرد با توجه به علاقه و سلیقه خود می‌تواند از این مدل نیز برای محیط خود انتخاب کند. قیمت اسکرابر‌ صنعتی وارداتی که کیفیت و تکنولوژی بالاتری دارد همان‌طور که می‌دانید به دلیل نوسانات ارز دارای قیمت بالاتری خواهد بود.

مشخص است که تکنولوژی به کار رفته و قابلیت‌های به‌روز آن‌ها نسبت به سایر نمونه‌های داخلی پیشرفته‌تر است. در بین کشورهای خارجی، آلمان در این زمینه فعالیت بسیار گسترده‌ای دارد و برندهای آلمانی در کل دنیا شناخته شده هستند.

به طور کلی مطابق با برند و قابلیت دستگاه‌های اسکرابر بازه قیمت‌ آنها تعیین می‌شود. شما بر اساس نیاز خودتان و قابلیت مورد نظر می‌توانید به خرید یکی از آن مدل‌ها نمایید.

تفاوت قیمت اسکرابر دستی و سرنشین دار چقدر است؟

مشخص است که قیمت اسکرابر دستی با اسکرابر سرنشین دار تفاوت زیادی خواهد داشت. در واقع این تفاوت به خاطر نوع کارکرد و قابلیت‌های هر دو دستگاه رقم می‌خورد. حتما می‌دانید که دستگاه اسکرابر دستی از اسکرابر سرنشین دار به لحاظ اندازه کوچک‌تر بوده و این خود یکی از دلایل تفاوت قیمت آن‌ها است.

تجهیزات و هزینه‌هایی که برای ساخت دستگاه اسکرابر سرنشین دار به کار رفته، بیشتر از اسکرابر دستی بوده و اسکرابر‌های دستی معمولا با هزینه‌های کمتری ساخته می‌شوند.

با بررسی نوع کارکرد آن‌ها متوجه می‌شویم که اسکرابر‌های سرنشین دار معمولاً برای محیط‌هایی با متراژ بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالی‌ که اسکرابر‌های دستی معمولاً برای محیط‌های کوچک‌تر و جمع و جور‌تر به کار می‌روند.

به همین دلیل اسکرابری که برای محیط‌های بزرگتر به کار می‌رود باید دارای فناوری‌ها و تجهیزات بیشتری باشد که همین امر افزایش قیمت را به دنبال دارد. در واقع قیمت اسکرابر صنعتی توسط این ویژگی‌ها مشخص می‌شود.

دلیل تفاوت قیمت اسکرابر کابلی و اسکرابر باتری

همان‌طور که اشاره شد، قیمت اسکرابر صنعتی امروزه بر اساس معیارهای مختلفی مانند میزان کارکرد، قابلیت آن‌ها و… تعیین می‌شود. به طور کلی اسکرابرها در دو نوع باتری‌دار و کابلی در بازار یافت می‌شوند. تفاوت‌های قیمتی قابل توجهی میان این دو اسکرابر وجود دارد که می‌خواهیم دلایل آن را بررسی کنیم.

همان طور که در بالا اشاره کردیم قیمت اسکرابر خودرویی با مدل دستی تفاوت زیادی دارد و در نوع کابلی و باتری‌دار نیز این تفاوت وجود دارد.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های این دو مدل وزن آن‌ها است به طوری که نوع باتری‌دار به دلیل نصب باتری وزن آن افزایش یافته است؛ اما اسکرابر‌های کابلی به دلیل سبک بودن شخص می‌تواند آن را بسیار راحت‌تر هدایت کند. همچنین اسکرابر‌های کابلی به دلیل این که مستقیماً به برق متصل می‌شوند دارای انرژی بیشتر و توان رفع آلودگی بالاتری دارند.

این در حالی است که اسکرابر‌های دارای باتری پس از کمی استفاده ممکن است به دلیل کاهش انرژی باتری، توان نظافت اولیه را نداشته باشند. این‌ها مهم‌ترین و تنها بخشی از تفاوت قیمت اسکرابر صنعتی بوده که می‌تواند باعث افزایش یا کاهش قیمت دستگاه‌ها شود.

یکی دیگر از مسائل مهم و تاثیر گذار در قیمت اسکرابر صنعتی انتخاب یک مرجع فروش معتبر است. با توجه به تنوع محصول در بازار برخی افراد از فرصت استفاده می‌کنند تا برخی از محصولات را با قیمت بالا به فروش برسانند. در این موارد یا خریدار باید بسیار هوشیار باشد و خودش بتواند کیفیت و قیمت را تحلیل کند و یا برای آسودگی خاطر به یک مرجع معتبر مراجعه کند.

 

سوالات متداول : 

 

اسکرابر یک دستگاه با عملکرد مکانیزه می باشد که امروزه در بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ جایگزین روش های دستی و قدیمی برای شستشوی سطوح کف شده است. نظافت توسط اسکرابر یا زمین شوی صنعتی بدون دخالت دست صورت می پذیرد؛ به طوری که ابتدا سطح برس زنی می شود و سپس تی و موتور مکش آلودگی ها را جمع می کنند

قیمت اسکرابر تاثیر پذیرفته از عوامل بسیاری است که باید در هنگام خرید اسکرابر به آن ها توجه نمود. اسکرابر دستگاهی است که به منظور شستشوی مؤثر و با کیفیت سطوح کف طراحی و تولید گردیده و در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار مکانیزه نسبت به شیوه های دستی از صرفه اقتصادی و کیفیت بالاتری برخوردار بوده و همین امر بیش از پیش بر محبوبیت اسکرابر یا کفشوی صنعتی در صنایع و مشاغل گوناگون افزوده است. در کنار آن افزایش سرعت شستشو، کاهش مصرف آب و مواد شوینده، افزایش بهره وری نیروهای انسانی، افزایش بهداشت و ایمنی محیط کار و … از دیگر مزیت های منحصر دستگاه زمین شوی صنعتی به شمار می آید. در هنگام خرید اسکرابر صنعتی و سایر تجهیزات نظافت صنعتی شاید در ابتدا قیمت اسکرابر یا زمین شوی صنعتی بالا به نظر برسد، اما با بررسی ویژگی ها و مزایای آن در خواهیم یافت که در طولانی مدت به میزان قابل توجهی از هزینه های فعالیت های نظافتی کاسته می شود.

پست قبلی

تی برقی صنعتی چیست ؟

پست بعدی

سوالاتی که قبل از خرید اسکرابر صنعتی باید جواب آن را بدانید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *