لیست قیمت شوینده صنعتی

صفحه اصلیلیست قیمت شوینده صنعتی

ماده دترجنت یا مواد شوینده صنعتی به موادی که ذرات کثیفی، آلودگی و چربی را از روی سطوح پاک می کنند، گفته می شود. دترجنت یا تمیز کننده، یک سورفکتانت یا مخلوطی از چند سورفکتانت با خاصیت پاک کنندگی می باشد. این مواد معمولا آلکیل بنزن سولفونات (خانواده ای از ترکیبات صابون مانند) هستند که در آب به سختی حل می شوند. منظور از پاک کننده ماده ای است که ذرات چربی و چرک را از روی انواع سطوح مانند پارچه ها و یا اجسام دیگر بزدایند. این مواد در انواع مختلف اسیدی، قلیایی و حلال ها تهیه می شود.

لیست قیمت شوینده صنعتی

استفاده از مواد شوینده اسکرابر

بسته به هدف استفاده از مواد شوینده، مزایای متفاوتی مورد انتظار خواهد بود. بعضی از مواد شوینده برای از بین بردن آلودگی‌های سر سخت و جرم‌های عمیقی بکار می‌روند که با استفاده از آب حذف نمی‌شوند. استفاده از مواد شوینده اسکرابر در این کاربردها سرعت انجام عملیات را افزایش داده و از تکرار چند باره عملیات برای یک قسمت از محیط جلوگیری می‌نماید. همچنین در این حالت، نیازی نیست تا پاشش آب در چند مرحله انجام شود تا آلودگی ها از بین بروند. در نتیجه در مصرف آب صرفه جویی شده و کاربر دستگاه شستشوی سطح را در زمان کمتری به انجام می‌رساند. کاهش زمان شستشو به معنای کاهش نیروی انسانی مورد نیاز و سپردن کار های دیگر خدماتی مجموعه به نیروهای خدماتی می باشد. در بعضی کاربرد ها از مواد شوینده اسکرابر برای ضد عفونی سطوح و افزایش سطح بهداشت محیط استفاده می‌شود که کاهش انتشار بیماری‌ها را در پی دارد. همچنین مواد شوینده رایحه‌دار موجب حذف بوی نامطبوع در محیط می‌شوند.

نکات مرتبط با استفاده از مواد شوینده همراه با دستگاه کفشوی

مواد شوینده صنعتی پیوند بین ذرات آلوده و سطح را شکسته و موجب حذف سریع تر آلودگی‌ها می‌شوند. استفاده از مواد شوینده مناسب اسکرابر که با سطح نیز سازگاری دارد، دارای اهمیت می‌باشد. غلظت ماده شوینده مورد استفاده در مخزن دستگاه باید با دستورالعمل تولیدکننده ماده شوینده مطابقت داشته باشد. اغلب مواد نیز نباید در تماس مستقیم با پوست و چشم قرار گیرند. در صورت استفاده نادرست از کفشوی ممکن است مواد شوینده بر روی سطح باقی بماند. تنها یک نوع ماده شوینده در یک زمان مشخص همراه با اسکرابر قابل استفاده است و مواد شوینده مختلف نباید باهم مخلوط شوند. ماده شوینده مخصوص اسکرابر با جنس مخزن آب سازگاری دارد و کف زیادی ایجاد نمی‌کند.

انواع مواد شوینده مناسب دستگاه اسکرابر

ماده شوینده براساس نوع آلودگی و جنس سطح در انواع مختلفی همراه با اسکرابر صنعتی قابل استفاده هستند. از جمله مواد شوینده می توان به مواد بر طرف کننده آلودگی های چرب و روغنی؛ حذف باکتری و میکروب و حذف مواد چسبناک مانند آدامس یا رد لاستیک اشاره نمود. در دستورالعمل مواد شوینده محل استفاده از آن درج شده است. بنابراین نباید از مواد شوینده مخصوص اسکرابر بر روی هر نوع سطحی استفاده گردد. بنابراین مواد شوینده بر اساس سطح مورد نظافت نیز تقسیم بندی می‌شوند. با بکارگیری مواد مناسب سطح جلا و زیبایی خود را حفظ نموده و طول عمر کفپوش افزایش می‌یابد.

کاربردهای انواع شوینده های صنعتی

در ادامه قصد داریم به بررسی جامع کاربرد انواع شوینده‌‎ها در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی و لبنی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، هتل ها و اماکن توریستی… بپردازیم.

کاربرد انواع شوینده های صنعتی در کارخانجات و صنایع تولیدی:

بزرگترین کاربرد شوینده صنعتی در صنایع و کارخانجات تولیدی و کارگاه‌های تولیدی، مرتبط با نظافت فنی است. برای این منظور، محصولاتی با طیف گسترده‌ای وجود دارد.
● شوینده‌های صنعتی برای تمیز کردن فضای داخلی کارخانه‌های تولیدی، خطوط تولید، تجهیزات و دستگاه‌ها، راهروها و سالن‌های تولیدی
● شوینده‌های مناسب برای کارگاه های خودرو، انبارها و تجهیزات آنها (به عنوان مثال وسایل نقلیه حمل و نقل)
● شوینده‌های مناسب برای انواع خاصی از سطوح مانند فلزات یا برای کاربردهای خاص مانند چربی زدایی، صیقلی کردن یا تصفیه شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

لیست قیمت شوینده صنعتی

انواع شوینده های صنعتی

مواد شوینده صنعتی انواع مختلفی دارند که هر کدام در نوع خاصی از نظافت کاربرد دارند. این مواد در دسته بندی هایی همچون، جرم گیر ها و چربی زدا ها ، مواد ضدعفونی کننده صنعتی، واکس ها و براق کننده ها و حلال های مواد شیمیایی طبقه بندی شده و کاربرد و مصرف خاص خود را دارند. در هر مکانی بنا بر نوع کارایی و شرایط محیطی آن مواد شوینده منحصر به فردی مورد استفاده قرار می گیرد به صورتی که آلودگی های را رفع نموده، با محیط سازگاری دارد و آسیبی بر سطح مورد نظر وارد نمی کند. استفاده از شوینده های صنعتی بسته به نوع کارکرد آن در مقایسه با سایر روش ها مزایای بسیار زیادی دارد.

جرم زدا ها و چربی زدا ها

این دسته مواد شوینده صنعتی در از بین بردن آلودگی ها از تجهیزات و ماشین آلات کارخانه ها، سطوح آلوده شده با آلاینده های روغنی کاربرد دارد. فرمولاسیون این دسته از شوینده ها قابلیت حل کردن چربی ها را دارا بوده و استفاده از آنها کیفیت مطلوبی از نظافت را در مدت زمان کوتاهی نتیجه می دهد. این شوینده های صنعتی باید به صورت محلول در آب مصرف شوند و غلظت آنها بسته به میزان و شدت آلودگی تعیین گردد.

واکس ها و براق کننده ها

این دسته از شوینده های صنعتی جهت براق نمودن، افزایش درخشندگی، بالابردن مقاومت در برابر خراشیدگی و کاهش ضریب آلودگی مجدد در سطوح و سهولت کاربری استفاده می شوند. واکس ها و براق کننده ها در نمای سنگی، سطوح مرمر کف ساختمان ها و مجسمه سازی کاربرد داشته و اغلب به همراه دستگاه های پولیشر مورد استفاده قرار میگیرند. از این ماده شوینده صنعتی برای سطوحی از جنس گرانیت، مرمر و سنگ در نما یا سطوح کف همراه با دستگاه پولیشر استفاده میگردد.

ضدعفونی کننده صنعتی

ضدعفونی کننده صنعتی به دلیل خاصیت اسیدی نظافت سریع و موثر انواع آلودگی ها در سرویس های بهداشتی را فراهم می آورد. از این مواد برای ضدعفونی نمودن انواع سطوح و تجهیزات، در محیط های بهداشتی و درمانی استفاده می گردد. این دسته ضدعفونی کننده های صنعتی میتواند به سطوح سنگی، برنج، وان ها و لوله های لعابی آسیب وارد کنند، پس در هنگام استفاده از آنها حتما به نوع سطح مورد نظافت توجه داشته باشید.

استفاده از ضدعفونی کننده هاای صنعتی برای از بین بردن جرم ها، قارچ ها، ویروس ها، باکتری ها و آلودگی های بیماری زا موثر است. برخی از این مواد شوینده با داشتن خاصیت اسیدی و خورندگی، میتوانند سخت ترین جرم ها را به راحتی از سطوح مختلف جدا نمایند. از این رو نظافت سطوح و تجهیزات در محیط های صنعتی با استفاده از این مواد ضد عفونی کننده صنعتی و شوینده ها میتواند تاثیر گذاری بالایی در نظافت آنها داشته باشد.

مواد شوینده صنعتی چیست؟
از آنجایی که حجم آلودگی ها، رسوبات، چربی ها و سایر آلاینده ها در صنایع بسیار زیاد می باشد لذا برای رفع آلودگی در این محیط ها، باید از شوینده های پرقدرت استفاده نمود. مواد شوینده صنعتی، قدرت پاک کنندگی بالایی دارند که می تواند انواع آلودگی های سخت به جا مانده بر روی سطوح، انواع لکه و انواع رسوبات را از بین ببرند.
چه نوع مواد شوینده ای برای زمین شوی استفاده نماییم؟
استفاده از مواد شوینده در دستگاه اسکرابر صنعتی و دیگر دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی، صرفا در راستای بالا بردن کیفیت شستشو، سرعت شستشو و در نتیجه کاهش مصرف آب و نیروی انسانی می باشد، حال اگر مواد شوینده مناسبی را در شستشوی سطح استفاده ننماییم باعث ایجاد مضرات و خسارت های عمده به آن سطح می شود. انتخاب مواد شوینده بایستی بر اساس جنس سطح مقطع و نوع جرم موجود در آن سطح تعریف و انتخاب شود. از نظر خصوصیات شیمیایی بایستی توجه داشته باشیم که PH مواد شوینده در محدوه خنثی PH=7 انتخاب شود، به دلیل اینکه اگر PH مواد شوینده اسیدی و یا قلیایی باشد مسلما به سطح مقطع سنگ آسیب گسترده ای می رساند. شایان ذکر است که قیمت مواد شوینده دستگاه اسکرابر بر اساس PH بالا و یا پایین می تواند ارزان تر از PH خنثی باشد. پس توجه کنیم که صرفا به خاطر استفاده از این نوع مواد خود را گرفتار آسیب و خسارت جبران ناپذیری نکنیم. لازم به ذکر است که شوینده های صنعتی انواع با کف و بدون کف دارند و باید در هنگام خرید به این موضوع دقت کرد.
آیا مواد شوینده صنعتی خاصیت خورندگی دارند؟
برخی از انواع شوینده های صنعتی خاصیت خورندگی داشته و با حل نموده آلودگی ها، جرم ها و رسوبات از سطح، آنها را نظافت کرده و تمیز می نماید. برای انتخاب مواد شوینده از کارشناسان ما مشاروه بگیرید .
از شوینده صنعتی در چه جاهایی استفاده می شود؟
در مراکز تجاری ،بهداشتی، بیمارستانی ،کارخانه های صنایع غذایی و لبنی کارگاه صنعتی، تراشکاری، شرکت های آسانسور،ستوران ها، هتل ها، کترینگ ها، فست فودها و مکان های عمومی