تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای صنایع فولاد

صنایع فولاد‌

طیف گسترده‌ ای از طرح های مختلف جاروبرقی برای انجام امور نظافتی و حتی جابجایی مواد در صنایع فولاد‌ بکار می آیند . صنایع فولاد‌ از بزرگ ترین صنایعی هستند که در حال حاضر از فعالیت‌ وسیع ای برخوردار بوده و قسمت عمده ای در تولیدات صنعتی و رونق اقتصادی ایفا می کند . در کارخانههای فولاد محصولات گوناگون و در طی چند مرحله‌ به دست آمده که دارای خصوصیت ها و کاربردهای مخصوص به خود‌ می باشند . پس از یافتن سنگ آهن از معدنها محصولی تحت عنوان پودر‌ سنگ آهن‌ در حجمی انبوه‌ به دست می آید که ماده‌ ابتدایی تولید فولاد محسوب می گردد . با انجام پذیرفتن‌ فرآیندهای صنعتی متعدد و هم‌چنین‌ انتقال و جا به جایی مواد‌ مقدار زیادی ضایعات و آلودگی ایجاد می شود و می بایست ناپاکی ها از اطراف حذف شده‌ و مواد قابل بازیابی به چرخه تولید بازگردانده شوند .از همین استفاده از انواع لوازم نظافت صنعتی برای نظافت‌های‌ عمومی ، انتقال و بازیابی مواد‌ روشی مناسب و تأثیر گذار خواهد بود .

 

کفشوی صنعتی فولاد‌

اسکرابر صنعتی همچنین یکی دیگر از دستگاه های مکانیزه‌ ای است‌ که برای شستشوی سطح‌ زمین‌ در سالن بزرگ ها و انبار‌ها‌ در کارخانه‌های‌ فولاد‌ و صنایع مرتبط به آن مورد‌ استفاده‌ قرار می‌گیرد‌ . اسکرابر یا کفشوی قسمت نظافتی محیط‌ در صنایع فولاد‌ بعد‌ از نظافت‌ ابتدایی انجام‌ می دهد‌ . این دستگاه‌ با پاشش آب و برس زنی سطح‌ها کف ، آنها را پاک می نماید . ضمن‌ اینکه تی و موتور‌ مکنده آن در حین‌ برس زنی ، سطح‌ را خشک می کنند . تمیز‌کردن‌ سوله‌ها‌ و انبار‌های‌ کارخانجات فولاد‌ به کمک‌ اسکرابر صنعتی در مدت‌ زمان‌ کم و با کیفیت‌ بالا‌ انجام‌ می شود . بخش‌های‌ کوچک‌ تا حدود 1000 متر‌ به اسکرابر دستی و محیط‌های‌ وسیع‌ تر به اسکرابر سرنشین‌ دار نیاز‌ دارند .کفشوی سرنشین دار با باطری و کفشوی دستی با جریان برق یا باطری تغذیه‌ می‌شود‌ . باطری قدرت مانور‌ دستگاه‌ را بیشتر‌ می کند‌ . اسکرابر صنعتی افزایش کیفیت شستشو ، کاهش‌ مخارج های نظافت‌ ، افزایش طول عمر‌ کفپوشها و کاهش مصرف مواد شوینده را به همراه دارد .

 

واترجت صنعتی مخصوص کارخانه فولاد

دستگاه واترجت صنعتی در صنایع فولاد دارای کاربرد بوده و انواع تجهیزات و ماشین آلات صنعتی خطوط تولید را شستشو می دهد و لایه های عمیق آلودگی را از میان بر می دارد که به این ترتیب کارایی این تجهیزات بهبود یافته و طول عمر آن ها افزایش می یابد. واترجت با استفاده از آب پر فشار سطوح مختلف را عاری از آلودگی ها می کند و در مدل های آب سرد و آب گرم در دسترس است.هرگونه سطح‌ها کف غیر حساس‌ و قطعات و ماشین‌ آلات‌ مورد‌ مصرف در این صنایع با بکارگیری از واترجت مناسب‌ دارای فشار‌ کاری‌ معین و نازل‌ متناسب‌ با سطح‌ و نوع‌ آلودگی‌ شستشو‌ می گردند . بعضی عملیات‌های‌ گران همانند زنگ بری‌ ، لایه‌ برداری نیز‌ به کمک‌ واترجتهای صنعتی در صنایع آهن قابل‌ اجرا است‌ .

 

چرا باید از اسکرابر در صنایع فولاد استفاده کنیم ؟

استفاده از اسکرابر در صنایع فولاد دارای بسیاری از مزایا و دلایل است که این دستگاه‌ها را به یکی از ابزارهای حیاتی در عملیات نظافت و شستشوی این صنعت تبدیل کرده است. در زیر به برخی از دلایل استفاده از اسکرابر در صنایع فولاد اشاره می‌کنم:

  1. قدرت تمیزکاری: اسکرابرها با برس‌ها و سیستم‌های شستشوی قدرتمند، قادر به تمیزکاری عمقی و کامل روی سطوح صنعت فولاد هستند. این باعث بهبود کیفیت نظافت و تمیزکاری سطوح و تجهیزات فولادی می‌شود.
  2. کاهش زمان و هزینه: استفاده از اسکرابرها به دلیل عملکرد سریع‌تر و هماهنگ‌تر در شستشوی صنعت فولاد، زمان و هزینه مورد نیاز برای نظافت را کاهش می‌دهد.
  3. کاهش مصرف آب: اسکرابرها با استفاده از سیستم‌های مدیریت آب به مصرف بهینه آب در فرآیند شستشو می‌پردازند که این امر به صرفه‌جویی در مصرف آب و کاهش هزینه‌های مرتبط کمک می‌کند.
  4. ایجاد امنیت: استفاده از اسکرابرها باعث ایجاد محیطی پاک‌تر و امن‌تر در صنایع فولاد می‌شود که این امر به ایجاد شرایط بهتر برای کارکنان و کاربران این صنعت کمک می‌کند.
  5. حفظ تجهیزات: شستشوی صحیح و دوره‌ای با استفاده از اسکرابرها به حفظ و افزایش عمر مفید تجهیزات و دستگاه‌های فولادی کمک می‌کند.
  6. محیط زیستی: استفاده از اسکرابرها به کاهش تراکم آلودگی‌ها و مواد زائد در محیط زیست کمک می‌کند و موجب حفظ محیط زیست و پایداری طبیعت می‌شود.
  7. نگهداری سطوح: استفاده از اسکرابرها به نگهداری و حفظ سطوح صنایع فولادی و کاهش سایش و خرابی‌های زودرس آن‌ها می‌شود.
  8. تمیزکاری عمقی: اسکرابرها با برس‌ها و سیستم‌های قدرتمند، تمیزکاری عمقی و کامل را بر روی سطوح صنعت فولاد انجام می‌دهند و از رفت‌وآمد دستی کاربران در این مراحل جلوگیری می‌کنند.

به طور خلاصه، استفاده از اسکرابر در صنایع فولاد باعث بهبود کارایی و ایمنی، کاهش هزینه‌ها و محیط‌زیستی شدن فرآیند تمیزکاری می‌شود و بهترین راه حل برای نظافت مؤثر و پایداری محیط کار در این صنعت است.

 

سوییپر صنعتی فولاد

نظافت محوطه کارخانه، سالن ها و انبارهای ذخیره سازی مواد با استفاده از دستگاه سوییپر صنعتی انجام گرفته و آلودگی های سطح زمین جمع آوری می شود. وسعت بالای محیط در این بخش ها اجازه انجام نظافت دستی و سنتی را نمی دهد. سوییپر در مدل های دستی و سرنشین دار تولید می شود که مدل های سرنشین دار آن برای صنایع مختلف از جمله صنایع فولاد کاربردی هستند.این دستگاه نمونه یک خودرو هدایت شده و در بعضی مدلها دارای کابین‌ و سیستم‌ گرمایش و سرمایش‌ نیز هست . با استفاده از سوییپر صنعتی سرنشین دار هرگونه آلودگی و خاک موجود‌ در صنایع فولاد را می توانید در زمان کم جمع آوری نمایید . سوییپر صنعتی بیشتر برای نظافت‌ فضاهای بیرونی و انبار‌های‌ این صنایع بکار می آید . سوییپر برسهای چرخانی در کنار‌ خود‌ دارد که آلودگی‌ را با سرعت‌ به بخش مرکزی‌ آن منتقل‌ می نمایند . برس غلطکی سوییپر صنعتی در مرکز‌ سوییپر انتقال این آلودگیها به داخل‌ مخزن را بر عهده دارد .

 

جاروبرقی صنعتی کارخانه فولاد

به منظور حذف آلودگی ها، جمع آوری موادی مانند پودر سنگ آهن، گندله و … مکنده صنعتی جارو برقی آب و خاک سخت کار و مکنده های کامیونی به کار گرفته می شوند. این تجهیزات از قدرت فوق العاده ای برخوردار هستند و می توانند مواد سنگین و چگال موجود در کارخانه تولید فولاد را با سرعت بالا‌ جمع آوری کنند . مواد‌ جمع آوری شده در محفظه با گنجایش‌ بالای مکنده ذخیره شده‌ و جهت دفع و یا جا به جایی تا محل مورد‌ نظر انتقال‌ داده می‌شود‌ . جاروبرقی صنعتی یکی دیگر از این تجهیزات است که برای نظافت کارخانه فولاد در بخش های اداری و غیر اداری مورد استفاده قرار می گیرد. ظرفیت بالای مخزن و تخلیه آسان آن از ویژگی های مهم جاروبرقی صنعتی صنایع فولاد می باشد. جاروی ضد انفجار مدلی از این دستگاه هاست که با تجهیز به یک موتور عایق بندی شده برای بخش های حساس صنایع فولاد بکار می آید.

 

 

 

پست قبلی

پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای رستوران ها

پست بعدی

پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای نفت گاز پتروشیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *