تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی

خدمات نظافت نماشویی ساختمان و محوطه

صفحه اصلیخدمات نظافت نماشویی ساختمان و محوطه

نماشویی ساختمان و شستشوی نما از جمله خدمات ساختمانی می باشد که نقش اساسی در زیباسازی و نوسازی ظاهر ساختمان ایفا می کند و جزء کارهای تخصصی در این صنعت به حساب می آید. نوع نماشویی و شستشوی نما ی ساختمان و قیمت نماشویی به طرح و جنس نمای ساختمان، شرایط و مکان جغرافیایی و شهری که ساختمان در آن قرار دارد بستگی دارد. به طور مثال در سطح کلانشهر هایی مثل تهران و مراکز صنعتی به علت آلودگی بیش از حد هوا و وجود باران های اسیدی، به مرور زمان لایه ای از جرم و آلودگی بر روی سطوح نمای ساختمان جمع شده که باعث ایجاد جلوه ای زشت و کثیف بر آن می شود و نمای ساختمان را دچار مشکل می کند که مجموع این موارد روی قیمت نماشویی و شستشوی نما و همچنین نوع نماشویی ساختمان و شستشوی نما تأثیرگذار است.

 

نماشویی

 

نمای ساختمان ها، آبنما ها،‌ مبلمان فضای باز، نرده ها، فنس ها، وسایل ورزشی، وسایل بازی کودکان و به طور کلی سطوح بیرونی مجموعه ها نیز همانند دیگر بخش ها در معرض انواع آلودگی ها قرار دارند.

 

اهمیت نماشویی ساختمان نماشویی ساختمان اهمیت زیادی از دو جهت دارد:

  1. ظاهری و زیبایی: نماشویی به طراحی زیبایی و جلوه‌ی متناسب با محیط اطراف کمک می‌کند. نماشویی صحیح، ساختمان را از دیگر ساختمان‌ها تمیزتر و جذاب‌تر می‌کند و ارزش تجاری آن را افزایش می‌دهد.
  2. حفاظت و نگهداری: نماشویی منظوره، سطح نما را از آلودگی‌ها، گرد و غبار، آب و هوای بد و عوامل آلوده‌کننده دیگر محافظت می‌کند. این به معنای حفظ سلامت و عمر مفید ساختمان است.

 

 

انواع روش های نماشویی ساختمان

روش های مختلفی در شستشوی نما و نماشویی ساختمان بکار گرفته می شود که با توجه به نوع و میزان آلودگی نمای ساختمان، حجم کار و نحوه دسترسی، روش مناسب توسط کارشناسان اتحاد صنعت صدرا در زمان بازدید مشخص می شود.

انواع روش های شستشوی نما از لحاظ نوع اجرای کار به شرح زیر می باشد.

 

1.نماشویی ساختمان و شستشوی نما با طناب

2.نماشویی ساختمان و شستشوی نما با بالابر

3.نماشویی ساختمان و شستشوی نما با واترجت ۲۵۰ بار

4.نماشویی ساختمان و شستشوی نما به روش واترسندبلاست

5.نماشویی ساختمان و شستشوی نما با دیسکلر

6.نماشویی ساختمان و شستشوی نما با تی و ابر و مواد شوینده

 

تاثیرات نماشویی بر ساختمان نماشویی مناسب تأثیرات متعددی روی ساختمان دارد:

  1. افزایش عمر مفید: نماشویی منظم مانع از فرسایش زودرس نما می‌شود و عمر مفید ساختمان را افزایش می‌دهد.
  2. حفاظت از مواد ساختمانی: آلودگی‌ها و تراکم گرد و غبار می‌توانند به مواد ساختمانی آسیب وارد کنند. نماشویی از حفاظت از این مواد نقش مهمی ایفا می‌کند.
  3. کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری: عدم نظافت مناسب می‌تواند باعث تجمع آلودگی‌ها و آسیب به سطوح نما شود، که نیازمند هزینه‌های تعمیر و نگهداری بیشتری می‌شود. نماشویی منظم می‌تواند این هزینه‌ها را کاهش دهد.

 

قیمت و هزینه شستشوی نما و نماشویی ساختمان

قیمت شستشوی نما و نماشویی ساختمان تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی می باشد که در ادامه برخی از موارد را با شما بازگو می کنیم. هزینه نماشویی و شستشوی نما به عواملی همچون میزان آلودگی و جرم نمای ساختمان، نوع آلودگی ها، متراژ سطح کار، جنس نما و میزان زمانی که صرف نماشویی ساختمان و شستشوی نما می شود، بستگی دارد.

نکته اول:قیمت نماشویی ساختمان و شستشوی نما زمانی به صورت نهایی مشخص می شود که کارشناسان متخصص نماشویی و شستشوی نما، نما را بررسی کنند و با در نظر گرفتن تمام شرایط و تعرفه ها، قیمت کلی را به کارفرما اعلام کنند.

نکته دوم :برای ساختمان های کوچک با متراژ کار پائین، قیمت نماشویی و شستشوی نما بصورت کلی یا کنترات برآورد می شود.

 

نظافت راه پله ها و پاگرد ساختمان

یکی از اصلی ترین بخش های عمومی ساختمان ها، راه پله طبقات می باشد که همواره در معرض رفت و آمد است. از طرفی، به سبب آن که این بخش از ساختمان در معرض بازدید دائمی ساکنین می باشد، نظافت و شستشوی مداوم آن ضروری است. راهکار موثر شرکت خدماتی نظافتی به منظور شستشوی کف و جمع آوری گرد و غبار در راه پله ها و پاگردها استفاده از ابزار نظافتی مانند ترولی و جاروبرقی می باشد. جاروبرقی های تجاری و نیمه صنعتی به سبب برخورداری از موتورهای قدرتمند می توانند در جمع آوری بهینه غبار و گل و لای وارد شده به همراه کفش موثر باشد. همچنین، به منظور شستشوی کف راه پله می توان از ترولی و مواد شوینده ضد عفونی کننده استفاده نمود.

نظافت حیاط

محوطه حیاط و مشاعات ساختمان می تواند بسیار گسترده باشد که در این صورت نظافت محوطه به صورت سنتی امری مقرون به صرفه نخواهد بود. به همین منظور، شرکت خدماتی نظافتی برای شستشو و نظافت و جمع آوری آلاینده ها استفاده از تجهیزات مکانیزه مانند دستگاه اسکرابر، سوییپر و کارواش صنعتی را پیشنهاد می کند. اسکرابر ها و دستگاه کارواش صنعتی، جهت شستشو و حذف لکه های موجود بر روی سطوح کف حیاط و دیواره ها کاربرد دارند. دستگاه سوییپر، ابزاری سودمند جهت جمع آوری ذرات ریز و درشت و گرد و غبار موجود بر روی سطح زمین می باشد.

 

 

۰۲۱-۴۵۹۴۷۰۰۰