تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

نظافت داخلی

صفحه اصلینظافت داخلی

نظافت داخلی

در دنیای امروز ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی و بیمارستان ها و … با وسعت زیادی ساخته می شوند و در نتیجه نیروی انسانی به تنهایی قادر به پاسخگویی به نیاز های خدماتی و نظافتی چنین محیط هایی نمی باشد. نظافت داخلی به چهار بخش نظافت و شستشوی کف،کفسابی، نظافت عمومی و نظافت تخصصی تقسیم می شود. تمامی این ساختمان ها به طور مداوم به نظافت و شستشوی مناطق مختلف ساختمان نیاز دارند و خدمات رسانی به مناطق داخلی مجموعه مانند لابی و راه پله و کف و آسانسور و حتی مبلمان و فرش ها با شیوه تخصصی تر و با امکانات و دستگاه های خاص تری انجام می پذیرد. لذا برای انجام نظافت هر قسمت از ساختمان دستگاه مخصوص با نیروی آموزش دیده در نظر گرفته می شود تا در کمترین زمان ممکن و با بازدهی حداکثری، نتیجه کار با بهترین کیفیت حاصل گردد. در این بین نظافت تخصصی محوطه بیمارستان ها و اتاق عمل و آشپزخانه های بزرگ رستوران ها از حساسیت بیشتری برخوردار می باشد. در ادامه برای آشنایی با بخش های مختلف نظافت داخلی در شرکت خدماتی توضیحات تکمیلی تری مبنی بر تقسیم بندی موارد زیر مجموعه ای ارائه می شود.

 

نظافت داخلی

 

شستشو و نظافت سطوح کف

حجم تردد ها در فضای داخلی، اصلی ترین عامل در آلودگی سطوح کف و انتقال آلاینده ها از فضای بیرون به فضای داخلی می باشد. ماندگاری آلاینده ها بر روی کفپوش ها ضمن اینکه جلوه های بصری محیط را کاهش می دهد، به واسطه خاصیت اسیدی اغلب آلاینده ها می تواند خسارات پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را به کفپوش ها وارد نماید. از این رو شستشوی موثر و با کیفیت آنها با هدف حذف کامل آلودگی ها، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. علاوه بر این درخشندگی کفپوش ها نظر هر بیننده ای را به خود جلب نموده و به نوعی نمایانگر مدیریت صحیح و دقیق مجموعه ها می باشد. از این رو شستشو و نظافت موثر و با کیفیت کفپوش ها امری مهم و در خور توجه می باشد.

انجام خدمات کفسابی

یکی از آسیب های وارده بر روی کفپوش ها ایجاد خط و خش ناشی از جا به جایی وسایلی چون کالسکه،‌ ترولی و چرخ دستی بر روی سطوح کف می باشد. البته تردد افراد و انتقال ذرات ریز و تیزی که در اثر گام نهادن بر روی کفپوش ها به فضای داخلی منتقل می شود نیز از دیگر عوامل می باشد که باعث ایجاد خط و خش بر روی سطوح می شود. حجم بالای خط و خش ایجاد شده بر روی سطوح،‌ باعث کدر شدن سطوح می شوند. عملیات کفسابی به عنوان یکی از خدمات تخصصی ارائه شده توسط شرکت های خدماتی قادر به حذف موثر و با کیفیت خط و خش ایجاد شده بر روی کفپوش ها می باشد. انجام اصولی خدمات کفسابی با از بین بردن کامل آسیب های وارد بر روی کفپو ش ها،‌ از تحمیل هزینه های مرتبط با تعویض کفپوش ها ممانعت می نماید.

انجام نظافت عمومی

از دیگر بخش های پر تردد در مراکز تجاری و اداری می توان به راه پله ها،‌ سرویس های بهداشتی و پاگرد ها اشاره نمود. حجم ترد بالا در این محیط ها،‌ موجب انباشت حجم بالایی از آلاینده ها در این فضا ها شده و از این رو نیازمند نظافت موثر و با کیفیت می باشند. شستشوی منظم و با برنامه در فواصل زمانی معین مهم ترین عامل در مهار و حذف آلاینده های انباشته در این محیط ها می باشد.

 

نظافت های تخصصی

نظافت و حذف آلاینده های انباشته در بخش هایی چون،‌ آسانسور ها، پله برقی و رمپ های متحرک، به ابزار های تخصصی و افراد ماهر نیاز دارد. چرا که هر گونه عملکرد غیر اصولی در نظافت این بخش ها، می تواند خسارات پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را برای این بخش ها در پی داشته باشد.

نظافت تخصصی ناوگان ریل و هوایی، شستشوی مبدل حرارتی، مخازن، لوله و کانال به شیوه کاملا تخصصی و با متد روز دنیا انجام می پذیرد. این عملیات ها بوسیله دستگاه های واترجت مجهز به تجهیزات تخصصی صورت می گیرد.

 

جمع آوری و انتقال مواد

شرکت خدماتی جهت جمع آوری مواد و نظافت محیط با توجه به نوع مواد جامد یا مایع، مکنده را انتخاب می کند. برای جمع آوری مواد از محل پروژه به مکان ثانویه نیز از مکنده ها استفاده می شود. این روش برای لایروبی رودخانه ها و لجن کش و همچنین در صنایع پتروشیمی برای انتقال مواد از محلی به محل دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عملیات های سنگین صنعتی

شرکت خدماتی علاوه بر نظافت های داخلی، صنعتی، محوطه و نما عملیات صنعتی، توانایی انجام عملیات تخریب بتن، رنگ بری و لایه برداری از بدنه های کشتی و مخازن را دارد.

عملیات تخریب

یکی از سخت ترین عملیات های ساختمانی، تخریب سازه های بتنی می باشد. این عملیات ها گاهی اوقات با توجه به اشتباه محاسباتی، موجب آسیب سازه ساختمان و فرو ریختن ساختمان بر سر تخریب کنندگان شده است. شرکت خدماتی برای تخریب بتن از دستگاه های واتر جت با فشار کاری بسیار بالا بهره می برد. این دستگاه با تجهیز به نازل های دوار مخصوص، توانایی بالایی در تخریب بتن دارند.

 

رنگ بری و لایه برداری

رنگ بری و لایه برداری از روی بدنه کشتی و مخازن، زنگ بری و لایه برداری تجهیزات صنعتی از جمله خدمات مهم این بخش می باشند. انجام این گونه عملیات ها نیز، توسط دستگاه های واتر جت صنعتی مجهز به لنس و نازل مخصوص انجام می شود.

 

 

۰۲۱-۴۵۹۴۷۰۰۰

برای دریافت مشاوره فروش آنلاین کلیک کنید