نظافت کشتارگاه ها گوشت و مرغ با اسکرابر

صفحه اصلیپروژه هانظافت کشتارگاه ها گوشت و مرغ با اسکرابر

در کارخانه های تولید مواد غذایی، دامداری ها، کشتارگاه ها و صنایع وابسته استفاده از انواع مواد اولیه در مراحل مختلف تولید به ایجاد حجم بالایی از آلودگی منجر می شود. مواد چرب و روغنی، شیر، دوده، ذرات پودری، بقایای مواد اولیه و … از آلودگی های متداول در صنایع غذایی به شمار می آیند. در صنایع غذایی بهداشت و تمیزی در اولویت قرار دارد و باید تمامی استانداردهای بهداشتی و اصول نظافتی به درستی رعایت گردد. نظافت تمامی بخش های محیط و نظافت کلیه تجهیزات ضرورت دارد و باید زمان کافی به این امور اختصاص داده شود. با توجه به این که مواد خوراکی به طور مستقیم بر سلامت مصرف کنندگان اثر گذار است، نباید کمترین میزان از آلودگی، میکروب، باکتری، قارچ و … با محصولات غذایی تماس داشته باشد زیرا که به سرعت کیفیت و سلامت این مواد را تحت تأثیر قرار می دهد. در این میان به کارگیری تجهیزات مناسب و کارآمد نظیر اسکرابر صنعتی نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

 

 شستشوی فضای کشتارگاه با اسکرابر صنعتی خودرویی ( سرنشین دار )

دستگاه اسکرابر  سرنشین دار در ابتدا از مخزن آب تمیز محلول شستشو را بر روی سطوح کشتارگاه پاشش می کند. سپس از طریق برس های قوی و خاص، به شستشوی سطوح می پردازد و به صورت همزمان آب و آلودگی باقی مانده بر روی سطوح از طریق لاستیک تی هایی که در عقب دستگاه قرار دارد و مکش می شود و به مخزن آب تمیز انتقال می یابد. به همین ترتیب سطوح به طور کامل خشک شده و امکان لغزش و آسیب از بین می رود.

اسکرابر دستی کابلی

با استفاده از دستگاه اسکرابر دستی، می توان باریک ترین راهرو های کشتارگاه را شستشو داد و به سهولت بر کل سطوح دسترسی داشت. کابلی بودن دستگاه برای استفاده در کشتارگاه یک مزیت می باشد، زیرا دستگاه بسیار سبک تر بوده و نگرانی برای اتمام شارژ باتری به وجود نخواهد آمد. پس در فضاهایی مانند کشتارگاه با دسترسی به پریز برق، بهتر است از اسکرابر برقی استفاده شود.

 

 

پروژه قبلی

زمین شور و جارو برقی مناسب مدارس

پروژه بعدی

نظافت صنعتی امکان گردشگری و موزه ها