تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

انواع مختلف فیلتر جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی یا این که مکنده دستگاه نظافتی میباشد که با تولید فضای خالی یا این که فشار منفی نسبی بوسیله یک پمپ مواد و آلودگی های گوشه و کنار را به درون مخزن مکنده می کشاند. جاروبرقی صنعتی یک وسیله مطلوب و کارآمد با کاربردهای مختلف است. نظافت، گردآوری گونه های آلودگی های مشقت بار و جمع ای، غبار گیری و جابجایی مواد برای مثال کاربری های این دستگاه است. همه دستگاه های جاروبرقی در مقام های متفاوت دارنده دو مؤلفه مهم اقتدار و سرعت مکش می‌باشند. هر چه واحد سنجش توان مکش بیشتر باشد بضاعت مکش مواد سنگین با چگالی بالا بیشتر می گردد. هم اینگونه ارتقاء سرعت مکش بضاعت مکنده را در گردآوری ذرات مدل و غبار گیری بیشتر می نماید و عملیات نظافت سرعت مییابد. اقتدار و سرعت مکش در هر مقام جارو برقی گوناگون میباشد و متناسب با نوع کاربرد دستگاه، موتور و پمپ مطلوب بر روی جارو قرار می گیرد.

انواع مختلف فیلتر جاروبرقی صنعتی اتحاد صنعت صدرا
مزایای به کارگیری از مکنده صنعتی چه می باشد

با پباده سازی و تشکیل داد اشکال متفاوت جاروبرقی صنعتی و نصفه صنعتی بخش اعظمی از فرآیندهای نظافتی و جابجایی مواد آسانتر شده. این امکانات توسعه یافته اینگونه شغل هایی را کیفیت خوب عجیب، سرعت بالا و ایمنی فوق العاده ایفا می دهند. مکنده ها امکان مکش همزمان مواد جامد و مایع را دارا‌هستند. بعضی از گونه های آن می‌توانند این مواد را از یکدیگر غیر وابسته سازی کرده یا این که ضایعات ایجاد را به چرخه مصرف برگرداند. جاروبرقی صنعتی نسبت به سیستم های نظافتی شبیه و یا این که شیوه های سنتی مزایای بی شماری دارااست. گردآوری بدون نقص مواد، حذف بدون نقص گرد و خاک و ذرات و غبار، مواد سمی و اشتعال زا و خودداری از برگشت آنها به اطراف، مراقبت ایمنی اپراتور و دیگر کارمندان، ارتقاء شایان توجه سرعت عملیات، بازیابی مواد از دست رفته در طی اعمال شغل های صنعتی و تولیدی از مزایای این دستگاه می باشد.

معرفی جاروبرقی صنعتی

اجزای تشکیل دهنده جاروبرقی صنعتی

اشکال دستگاه های جارو برقی از تعدادی نصیب اصلی ساخته شده اند که در کیفیت و عملکرد آن تاثیر داراست. پمپ، موتور و غربال از وسیع ترین قسمت های یک جاروبرقی می‌باشند.

پمپ مکش

پمپ های به شغل رفته در جاروبرقی صنعتی قادر است سانتریفیوژال، ساید چنل و ونتوری باشند.

سانتریفیوژال

مجموعه ای از پمپ های مکش می باشند که در آنان نیروی فرار از راءس موجب مکش هوا می شود. در اثر چرخش پمپ سانتریفیوژال، هوای نصیب مرکزی به جهت نیروی فرار و گریز از راس به دور و بر ارسال می گردد. در سود در راس پمپ یک خلا نسبی ساخت می‌گردد که موجب مکش مواد از خارج به درون آن میشود. پمپ سانتریفیوژال تقویت گردیده به جهت پباده سازی منحصربه‌فرد دارنده توان فراتر برای مکش توانمند خیس هوا در مقیاسی بیشتر است.

ساید چنل

در پمپ های ساید چنل چرخش پره های پمپ موجب جابجایی هوا از روش شبکه هوایی به خارج میگردد. در‌این پمپ ها هرچه اعتنا تشکیل داد فراتر باشد توان تولید خلا در آن ارتقاء می‌یابد. از این پمپ ها در دستگاه های جاروبرقی صنعتی دایم شغل به کار گیری میگردد و می تواند خلا با درصد بالا ساخت و ساز نمایند.

ونتوری

در پمپ ونتوری هوای فشرده وارد پمپ گردیده، از درون شبکه ونتوری عبور میکند و از سمت دیگر بیرون میشود. به انگیزه پباده سازی یک انشعاب در شبکه ونتوری به سمت مخزن مکنده، سرعت بالای هوای فشرده و پباده سازی ظریف پمپ، در محل شبکه یک خلا نسبی تولید می‌گردد که موجب مکش هوا از باطن مخزن به خارج می گردد. پمپ ونتوری منحصربه‌فرد مکنده های هواکار میباشد. وقتی که قابلیت و امکان به کارگیری از جاروبرقی در دور و اطراف وجود نداشته باشد، می اقتدار از مکنده های هواکار دارنده پمپ ونتوری فایده گرفت.

موتور

موتور تحت عنوان سیستم محرک پمپ مکش در مکنده ها آیتم استعمال قرار می‌گیرد. موتورها در اشکال گوناگون عرضه میشوند و دارنده توان های کاری و کاربرد گوناگون می باشند. موتور کلکتوری و توربینی از گونه های موتور های به عمل رفته در جاروبرقی صنعتی میباشد.

موتور کلکتوری

در پباده سازی این موتور به خواسته جابجایی انرژی الکتریکی در بین روتور و منبع فرنگی، از زغال استعمال میشود. به جهت سایش مداوم صفحه ها زغال و ارتقا دمای نتیجه ها از این سایش، به کار گیری از این موتورها به طور دایم فعالیت قابلیت پذیر وجود ندارد. در سبک های تقویت گردیده موتور از توان بالاتری برخوردار‌است.

توربینی

موتور توربینی به مکان به کارگیری از زغال به مراد جابجایی نیرو از خارج به روتور، از القای الکترومغناطیسی استعمال میکند. در فیض این موتورها علاوه بر اقتدار و سرعت کاری فراتر، دارنده بضاعت کارکرد مداوم می باشند. چون قطعات سایشی ندارند و از استهلاک و ساخت گرما بدور میباشند.

انواع مختلف فیلتر جاروبرقی صنعتی اتحاد صنعت صدرا
انواع فیلتر ها در جاروبرق صنعتی

فیلتر‌های جاروبرقی صنعتی به عنوان یکی از اجزای مهم در عملکرد و کارایی جاروبرقی‌های صنعتی بازی می‌کنند. این فیلترها به منظور جذب و نگهداری ذرات معلق در هوا و آلاینده‌ها استفاده می‌شوند تا به تمیز کردن بهتر و کاهش آلاینده‌های هوا کمک کنند. در ادامه، نوع‌های مختلف فیلترهای جاروبرقی صنعتی را بررسی می‌کنیم:

  1. فیلتر HEPA (High-Efficiency Particulate Air): این نوع فیلتر برای حذف ذرات معلق در هوا با اندازه بسیار کوچک استفاده می‌شود. فیلتر HEPA قادر به حذف ذرات مانند گرد و غبار ریز، میکروب‌ها، آلرژن‌ها و حتی ویروس‌ها است. این فیلترها معمولاً در محیط‌هایی که نیاز به کاهش آلاینده‌ها به حداقل است (مانند بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، فضاهای پاک و…) مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  2. فیلتر‌های تشدید کننده: این فیلترها نیز به عنوان انواعی از فیلترهای HEPA شناخته می‌شوند. آن‌ها قادر به حذف ذرات ریز مانند گرد و غبار، آلرژن‌ها و ذرات معلق با اندازه کوچکتر هستند.
  3. فیلترهای تخت (Pleated Filters): این فیلترها دارای سطح بیشتری هستند که باعث افزایش ظرفیت گرد و غبار گیری می‌شود. طراحی تاشو شده آن‌ها به تعویق انسداد فیلتر کمک می‌کند و برخی از مدل‌ها قابل شستشو و بازیافت هستند.
  4. فیلترهای تصفیه‌کننده هوا: این نوع فیلترها نه تنها گرد و غبار را حذف می‌کنند، بلکه همچنین مواد آلاینده‌های دیگری مانند بو و گازها را نیز تصفیه می‌کنند. آن‌ها معمولاً در محیط‌هایی که نیاز به تصفیه هوا و بهبود کیفیت آن دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  5. فیلترهای پودر: این فیلترها برای جذب و نگهداری ذرات خرد و پودری مانند خاک و پودرهای صنعتی استفاده می‌شوند.
  6. فیلترهای آبی: در این نوع فیلترها، ذرات آلوده در آب جاروبرقی جذب می‌شوند و در کاسه آب جمع می‌شوند. این فیلترها مناسب برای مواردی هستند که علاوه بر گرد و غبار، مایعات نیز وجود دارد.

به انتخاب فیلتر مناسب برای جاروبرقی صنعتی، نوع کاربری، نیازهای شما و نوع آلاینده‌ها در محیط صنعتی بستگی دارد. بهتر است با تأمین‌کنندگان مختلف صحبت کنید و فیلتری را که به بهترین شکل با نیازهای شما هماهنگ می‌شود انتخاب کنید.

معرفی جاروبرقی صنعتی

انواع جاروبرقی صنعتی چیست

به وجود وارد شدن آلودگی ها در محیط های گوناگون اجتناب ناپذیر میباشد. جارو برقی های صنعتی را می قدرت در سبک های متنوعی یافت به صورتی که متناسب با موقعیت محیطی کار می نمایند. برخی از این دستگاه های عبارت اند از:

جاروبرقی خانگی

این گروه از جاروها که در منازل استفاده می شوند  دارنده موتور کلکتوری، پمپ سانتریفیوژال و کیسه برای گردآوری آلودگی ها می‌باشند. این دستگاه آلودگی های مدل خانگی را به خوبی گردآوری نموده و فضای  منزل را پاک می نماید. بعضی از این جاروبرقی ها امکان مکش آب و خاک را دارا‌هستند.

جاروبرقی تجاری

جاروبرقی تجاری در فضاهایی  هایی به نسبت بزرگ تر و با آلودگی بیشتر گزینه استفاده قرار می‌گیرند. این مکنده ها دارنده قابلیت و امکان مکش به طور همزمان مایعات و جامدات بوده و مجهز به مخزنی با ظرفیت فراتر می باشند. جاروی تجاری می‌تواند مجتمع های تجاری، دکان ها، بیمار ستان ها، اماکن درمانی و مراکز آموزشی به کار‌ گرفته خواهد شد. با برخورداری از توان مطلوب، این دستگاه توان گردآوری آلودگی ها را از دور و اطراف آماده میکند.

جاروبرقی نیمه صنعتی

دستگاه جاروبرقی نصفه صنعتی از مکنده های تجاری قدرتمندتر میباشد و در کارخانه ها و کارخانجات به کار گرفته می‌شود. جارو برقی نیمه صنعتی با قابلیت مکش جامدات و مایعات، دو یا سه موتور داراست. هر مورد از آن‌ها به صورت جداگانه سکوت و یا پر‌نور می شوند. بنابراین بر میزان عملکرد و افزایش  قدمت جارو افزوده می‌گردد.

 

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی از توان بسیار بالایی برخوردار بوده و به جهت داشتن موتور توربینی و پمپ ساید چنل قابلیت و امکان کارکرد پیوسته و دائمی دارا‌هستند. یک مکنده صنعتی قادر است مواد مایع و جامد سنگین، با چگالی بالا را مکش نماید و در مخزن مکان دهد. این دستگاه ها قادرند مواد سمی، اسیدی و خورنده را گردآوری و از تکثیر مجدد آن‌ها در دور و بر دوری نماید. مکنده صنعتی در انواع بسیار متنوعی ارائه گردیده اند تا قابلیت و امکان گردآوری، جابجایی مواد و حذف گونه های آلودگی های صنعتی و طاقت فرسا مهیا خواهد شد. جاروهای صنعتی به فیلترهای کارآمد و قدرتمندی مجهز می‌باشند. ذرات بسیار ریز و کوچک را در خویش نگه داشته و از ورود آن‌ها به مکنده و هم چنین برگشت به اطراف ممانعت می نماید.

جارو برقی صنعتی تخصصی

از مکنده های صنعتی تخصصی می شود به غبارگیرها، مکنده های جداسازی مواد جامد و مایع، جاروبرقی صنایع داروسازی، جارو برقی تخصصی مکش الیاف و فن های نخی در صنایع نساجی و جاروبرقی های ضد انفجار اشاره نمود که دارای طراحی اختصاصی میباشند.

جاروبرقی صنعتی شغل های سنگین

در برخی از مکان های  صنعتی جهت آلودگی های ساخت‌و‌ساز گردیده و ضایعات به وجود آمده در هنگام روند ساخت به مکنده های صنعتی توانمند تری نیاز میباشد تا مواد سنگین و چگال را به طور پیوسته گردآوری نماید. از همین رو دستگاه های فوق العاده پر قدرت جاروبرقی صنعتی مشقت بار فعالیت پباده سازی و ساخته شد. بنابراین امکان اعمال هر سیرتکامل کار نظافتی در موقعیت سخت کاری مهیا شوید. جاروبرقی صنعتی سنگین کار علاوه بر سود مندی از واحد فیلتراسیون کارکشته مجهز به فناوری سایکلون می باشد. فناوری سایکلون موجب جداگانه سازی ذرات مدل از هوا گردیده و قبل از آن که با فیلتر تماس پیدا نمایند، به طور بدون واسطه وارد مخزن می گردند. در نتیجه آن میزان بازدهی و ارتفاع قدمت غربال افزایش می‌یابد.

مکنده صنعتی هواکار

جاروهای هواکار برای فعالیت کردن نیازی به برق ندارند. از آن‌ها جهت نظافت و گردآوری مواد در فضا هایی با دسترسی نادر به جریان برق، یا محدودیت به کارگیری از برق به عمل می روند. مکنده هواکار از طریق دریافت هوای فشرده مرکزی یا سیار تغذیه میگردد. دارنده پمپ مکش ونتوری میباشد که مسیری بدون واسطه برای ورود و خروج داراست. در این مسیر یک ورودی دیگر برای مکش هوای فشرده تعبیه شده و سبب ساز مکش مواد میگردد. بعضی از گونه های مکنده هواکار دارنده گواهی نامه ATEX و ضد انفجار می‌باشند که برای نظافت فضا های دارنده مواد اشتعال زا و یا گردآوری مواد جامد و مایع انفجاری طراحی و درست شده اند.

مکنده صنعتی کامیونی

این گروه از مکنده ها توان مکش فوق العاده ایده آلی بر که برای مکش و گردآوری وسعت عظیمی از مواد طاقت فرسا و سنگین آیتم به کار گیری قرار می‌گیرند. آنان جهت کارکرد در دور و بر های وحشتناک و وضعیت دشوار و طاقت فرسا کاری مطلوب میباشند. سوله های سیمان و صنعت های فولاد مثلا صنایعی میباشند که مکنده کامیونی در آنان کاربرد فراوان دارااست.

انواع مختلف فیلتر جاروبرقی صنعتی اتحاد صنعت صدرا
مزیت های به کارگیری از اشکال مکنده صنعتی

جاروهای صنعتی مواد را تماما گردآوری نموده و بازدارنده رجوع گرد و خاک به گوشه و کنار می گردد. با خودداری از تجمع گرد و غبار و آلودگی، سبب ساز مراقبت ایمنی دور و اطراف شغل و کاهش خطرها می‌گردد. با به کار گیری از جاروبرقی صنعتی فرصت موردنیاز برای اعمال عملیات نظافت کاهش و متناسب با آن راندمان کاری ارتقاء میابد. این امکانات کارکشته به مکش مواد سمی بوده و سالم کارمندان و ایمنی گوشه و کنار فعالیت را مراقبت میکنند. هم اینگونه با بکارگیری مکنده های صنعتی می قدرت معیار هدر رفت مواد با ارزش را کاهش بخشید

و مواد از دست رفته و قابل رجوع و برگشت را به چرخه ساخت و ساز گشوده گرداند. در سود مخارج گزاف و ضرر های مالی از فی مابین برداشته می‌گردد.

 

 

پست قبلی

مزایای استفاده کفشوی صنعتی در نظافت مراکز آموزشی

پست بعدی

انواع پد و برس اسکرابر ها برای نظافت صنعتی اماکن مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *