تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

اهمیت نظافت سالن سینما با دستگاه نظافت صنعتی

حضور در سالن های تئاتر و سینما برای تماشای نمایش ها و فیلم های تازه اکران شده یکی از تفریحاتی است که افراد در طول سال و برخی در طول یک ماه در برنامه های خود قرار می دهند. همین موضوع تردد زیاد افراد را به این اماکن به همراه دارد، از همین رو نظافت سالن سینما یکی از مسائل جدی است که باید مورد توجه قرار گیرد. استفاده از مواد خوراکی در این اماکن و نیز تردد زیاد افراد با توجه به نوع جاذبه این محیط ها سبب شده تا نظافت سالن سینما و تئاتر برای مراجعه کنندگان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.
نظافت سالن تئاتر  سینما یکی از شاخصه های مهمی است که افراد را برای حضور مجدد در این اماکن ترغیب کند. از همین رو مدیریت این سالن ها باید تدبیری بیندیشند تا در خلال سانس های مختلف علاوه بر رعایت نظم و حفظ امنیت سالن ها، نظافت لازم نیز برقرار شود. استفاده از ماشین آلات و ادوات نظافت صنعتی راهکار موثری است که به کمک می آید تا سرعت عمل نیروهای خدماتی در حفظ بهداشت و نظافت سالن سینما و تئاتر حفظ شود.

چرا نظافت سالن سینما مهم است؟

تردد افراد مختلف به یک مکان به معنی آلودگی بیشتر آن محیط می باشد. این درحالی است که عدم نظافت به موقع می تواند این مکان ها را به منبعی برای انتقال آلودگی ها تبدیل نماید. امروزه نظافت مکانیزه سالن سینما به یکی از فاکتورهای بسیار مهم در بررسی کیفیت و کارایی این سینما تبدیل شده است. وجود انواع مختلف لکه بر روی بخش های مختلف نظیر موکت و صندلی ها می تواند به طرز چشمگیری زیبایی سالن را تحت تاثیر قرار داده و افراد را برای حضور در آن سالن سینما دچار تردید نماید.

مزایای نظافت سالن سینما و آمفی تئاتر

استفاده از دستگاه های نظافتی صنعتی مزایایی دارد که در ادامه به چند مورد اشاره می شود. تسریع  و تسهیل در نظافت: با توجه به اینکه سالن های سینما و تئاتر باید در طول روز چند مرتبه تمیز شوند از همین رو سرعت عمل در برقراری نظافت محوطه امر مهمی است.

  • تمیز شدن بدون ایجاد مزاحمت برای تماشاچیان: استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی سرعت عمل نیروهای خدماتی را برای نظافت محیط تسریع می کند و در خلال سانس ها افراد با خیال راحت و بدون مزاحمت به تفریح خود می رسند.
  • خشک شدن و ضدعفونی شدن سریع: تمیز کاری با دستمال و مواد شوینده و ضدعفونی کننده نیازمند زمان برای خشک شدن است، از همین رو اگر تماشاچیان قبل از خشک شدن صندلی‌ها و جایگاه با رطوبت این محیط مواجه شوند ابراز نارضایتی می ‌کنند.
  • افزایش سطح کیفی نظافت: دستگاه‌های نظافتی قادرند نقاط غیرقابل دسترس به راحتی تمیز و ضدعفونی شوند.
  • صرفه جویی در هزینه: استفاده از این دستگاه‌ ها در مصرف آب و مواد شوینده و نیز به کارگیری تعداد کم نیروی خدماتی باعث کاهش هزینه های مدیریت این اماکن می شود.
  • تسهیل در استفاده: دستگاه‌ های نظافت صنعتی نیازمند آموزش حرفه ‌ای خاصی نیست  و نیروهای خدماتی می ‌توانند به ‌راحتی از آن استفاده کنند.

 

تجهیزات نظافت سالن سینما و آمفی تئاتر

جارو برقی صنعتی در نظافت سالن سینما

از پرکاربردترین دستگاه های نظافتی در سینما می توان به جاروبرقی و یا مکنده صنعتی اشاره نمود. این مکنده ها با دارا بودن خرطومی های بلند می توانند به راحتی فضای غیر قابل دسترس مانند زیر صندلی ها را نظافت نمایند. از طرفی این جاروبرقی ها معمولا به صورت کوله ای قابل حمل هستند و از وزن کمی برخوردار می باشند. همین موضوع موجب می شود تا فرد به راحتی میان صندلی ها تردد نماید و فضاهای بین آن ها را نظافت کند. از طرفی برای نظافت نیاز به انرژی زیاد جهت حمل دستگاه های مکنده ندارد. از آنجایی که فضای بین صندلی ها به قدری کم است که نمی توان دستگاه های نظافتی را به راحتی از میان آن ها عبور داد استفاده از مکنده صنعتی کوله ای بهترین انتخاب می باشد.

 

 مبل و موکت شوی صنعتی مورد استفاده در نظافت سالن سینما

یکی از اصلی ترین بخش ها، صندلی و موکت سالن ها می باشد که در معرض انواع آلودگی، لکه و… قرار دارند که با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی مانند مبل و موکت شوی و دستگاه جاروبرقی صنعتی می توان به سادگی در سرعت بسیار بالا به نظافت و شستشوی این بخش ها پرداخت. از دیگر دستگاه های مکانیزه پرکاربرد در نظافت سالن سینما، مبل و موکت شوی صنعتی می باشد. که به منظور شستشو و نظافت صندلی و موکت های موجود در سینما مورد استفاده قرار می گیرد. شستشوی موثر صندلی سالن های سینما به وسیله دستگاه های مبل شوی و اسپری مکش انجام می گیرد. دستگاه صندلی شوی سینما با برخورداری از قدرت بالا به سیستم تولید فوم و هم چنین سامانه مکش مجهز می باشد و این فوم به دلیل داشتن چگالی پایین روی سطح صندلی باقی مانده و به نحو تاثیرگذاری آلودگی ها را رفع می نماید. پس از شستشو آلودگی ها و مواد باقی مانده از طریق سیستم مکش دستگاه جمع آوری شده و به تمیزی هر چه بهتر و خشک شدن سریع تر صندلی ها کمک می کند. ساختار دستگاه های مبل شوی به گونه ای است که جهت استفاده در مراکز تجاری و سینماها ابزاری مناسب و ایده آل به شمار می آید.

 

کاربرد پولیشر برای سطح سینما

اکثر سینما ها سطح سنگی یا سرامیکی دارند که در صورت جمع شدن آلودگی ها سطح ناهمواره شده و نظافت آن ها بسیار سخت و گاهی غیر قابل انجام خواهد بود. پولیشر دستگاه نظافتی است که هم برای درخشان کردن سطوح و هم برای از بین بردن این ناهمواری ها به کار می رود. سطح دایره ای پولیشر به سرعت می گردد و به دلیل کوچکی سطح مقطع، فشار بسیار بالایی به سطح زمین وارد می کند، این امر موجب می شود سطحی درخشان و صاف را در اختیار داشته باشیم، پولیشر به نوعی نظافت سالن سینما را با درخشان نشان دادن سطح زمین، تکمیل می کند.

 

اسکرابر صنعتی در نظافت سالن سینما

در صورتی که سالن های سینما وسیع و چند منظوره باشد، یا سالن های آمفی تئاتر که جمعیت زیادی در سانس های مختلف در آن تردد دارند استفاده از اسکرابر زمین شوی صنعتی به دلیل تردد بالای افراد بسیار ضروری است.صاف بودن و پله ای نبودن قسمت بیرونی سالن سینما این امکان را فراهم می کند تا با بهره گیری از دستگاه اسکرابر، شستشوی سطح زمین با سرعت بسیار بالا انجام می شود. اسکرابر های صنعتی از نظر نحوه کنترل به دو دسته سرنشین دار و دستی تقسیم می شوند که برای محیط سینما مدل دستی بسیار مناسب است؛ همچنین بعضی از مدل های باتری دار ماشین های شستشوی زمین در حین کار صدای بسیار کمی تولید می کنند و می توان در زمان پخش فیلم نیز محیط های بیرون سالن سینما را نظافت کرد.

 

سوییپر صنعتی در نظافت محوطه سینما

در سالن های بزرگ آمفی تئاتر و نیز سینماهای بزرگ چند منظوره با توجه به حجم بالای جمعیت طبیعتا تردد تماشاچیان بیشتر است. از همین رو با استفاده از سوییپر صنعتی می توان برای تمیزی محوطه و جایگاه تماشاچیان استفاده کرد. این دستگاه قادر است سطوح ناهموار بین صندلی ها و زیر صندلی ها را نیز با مکش قوی تمیز کند.

دستگاه بخار شوی در نظافت سالن سینما

بخارشوی با حرارت بالایی که دارد، تمام کثیفی، لکه، چربی، میکروب و باکتری موجود در لایه‌های مبل را تمیز خواهد کرد . همچنین از برترین مزیت های نظافت با بخارشوی می توان به عدم احتیاج به باز کردن و پایین آوردن پرده ها اشاره کرد. با استفاده از این روش می توان پرده ها را به صورت سرپایی و بدون جدا کردن تمیز کنید.

شستشوی پرده ها فقط با تمیز کردن آنها به پایان نمیرسد بلکه بعد از آن باید به فکر اتو کردن و صاف کردن پرده ها باشید که خود این امر می تواند بسیار مهم و تاثیر گذار باشد.

نکته دیگر این است که دمای بالای بخاری که بر روی سطح برخورد می کند علاوه بر موارد ذکر شده باعث ضدعفونی و بهداشتی شدن سطح مورد نظر نیز می شود که خود بخار آب می تواند بسیاری از میکروب ها و آلودگی ها را به طور کامل از بین ببرد.

 

دستگاه واترجت صنعتی در نظافت سالن سینما

استفاده از واترجت صنعتی برای نظافت سرویس های بهداشتی و از بین بردن آلودگی ها و لکه ها در این محیط که بخشی از سالن های سینما و آمفی تئاترها است اهمیت زیادی دارد.

 

مزایای نظافت سالن سینما و آمفی تئاتر

از مهمترین مزیت هایی که می توان برای نظافت سالن سینما و آمفی تئاتر برشمرد:

  • رضایت بالای مراجعه کنندگان
  • افزایش درآمدزایی برای این اماکن
  • حفظ ایمنی و سلامت افراد در نظافت صنعتی سالن سینما
  • صرفه جویی در مصرف آب و مواد شوینده
  • خشک شدن سریع پس از شستشو
پست قبلی

ویژگی های تی لاستیکی زمین شوی صنعتی

پست بعدی

راهنمای خرید شلنگ دستگاه واترجت صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *