تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

اهیمت استفاده از جارو برقی های ضد انفجار در صنایع مختلف

برخی محوطه ها های صنعتی به جهت نوع مواد مصرفی یا تولیداتشان از موادی استفاده میکنند که ممکن است اشتعال پذیر، انفجاری یا سمی و خطرناک باشند. از این رو گردآوری این آلودگی ها مستلزم مجال هزنیه و توجه بسیار بالایی میباشد. معیار زیاد غبار در محیط کار  می‌تواند خطر زا باشد. به جهت خسارات احتمالی که ممکن میباشد در بعضی کسب و امور فیس دهد، برخی صنعت های ناچار خواهند بود در امکانات نظافتی انفجاری سپرده گذاری نمایند.  جاروبرقی صنعتی ضد انفجار مثلا امکانات نظافت صنعتی گزینه استعمال برای گردآوری این قبیل آلودگی ها است.

بخش اعظمی از صنایع، کارخانجات و شرکتها در سراسر جهان برای نظافت گرد و غبار انفجاری، پرهیز از فجایع احتمالی، محافظت عالی و ایمنی کارمندان و دور و بر عمل و خودداری از بیماریهای ناشی از غبار جانور در فضاهای صنعتی، از طریق ها و دستگاه های نظافتی امروزی همانند اشکال جاروبرقی هاص ضد انفجار صنعتی به کار گیری می کنند. عمل و تنفس در محیطی که به آلودگی ها و غبارات سمی مبتلا است، ریه پرسنل را در معرض جراحت و تلفات جانی قرار می‌دهد.

 

اهمیت به کار گیری از امکانات نظافت صنعتی در صنعت های  گوناگون

 

ارتقا کیفیت نظافت و ایمنی با جاروبرقی ضد انفجار با آشنایی امکانات و دستگاه های مکانیزه نظافت و استعمال از آن ها در نظافت آلودگی ها به طور تخصصی می توانید از وقوع اتفاق ناخوشایند در گوشه و کنار عمل ممانعت  کنید. آلودگی های صنعتی اشکال مختلفی دارا‌هستند  هم اکنون توسعه و گسترش تکنولوژی و امکانات متنوع توانست در گردآوری این آلاینده ها تاثیر گذار بوده و کیفیت مطلوبی از نظافت را برجای گذارد. جاروبرقی های ضد انفجار صنعتی به عنوان مثال این امکانات نظافت می باشند که می‌توانند کاملا و مفید،  همه نوع  آلودگی های اشتعال زا، گاز های سمی و غبارات انفجاری را از محوطه ها گردآوری نموده و ایمنی آن ها را ارتقاء دهد.

استعمال از امکانات و جاروبرقی های صنعتی تخصصی در محیط صنعتی  می‌تواند ارتقاء کیفیت نظافت و ایمنی دور و اطراف را ضمانت کند. از این رو به کار گیری از جاروبرقی های صنعتی ضد انفجار در گوشه و کنار هایی که آلودگی های اشتعال زا و یا این که با خطر انفجار وجود دارا هستند، قادر است به واحد سنجش متعددی از مخاطرات احتمالی و وقوع حادثه ها جلوگیری نماید.

 

ساختار جاروبرقی های صنعتی ضد انفجار

 

انواع و اقسام مدل های  جاروبرقی های صنعتی می توانند نظافت و گردآوری آلودگی ها را از نقاط متعدد مورد به کار گیری قرار گیرند این گستردگی طراحی جاروبرقی ها باعث  تشکیل  امکانات تخصصی برای نظافت آلودگی های خاص شوید. به کار گیری از جارو برقی های ضد انفجار تخصصی قابلیت و امکان جمع آوری آلودگی های حساس و اشتعال پذیر را مهیا می کند.

 

ساختار جارو برقی تخصصی صنعتی

 

جاروبرقی های صنعتی ضد انفجار، مکنده های هواکار تخصصی می باشند که جهت نظافت محوطه هایی هایی با خطر انفجار پباده سازی گردیده و آیتم استعمال قرار میگیرد. این نوع جارو برقی ها به پمپ ونتوری تجهیز شده اند. در‌این پمپ ورودی هوای فشرده وارد پمپ گردیده و از باطن شبکه ونتوری عبور کرده و از سمت دیگر خارج می‌شود. به جهت طراحی یک انشعاب در شبکه ونتوری به سمت مخزن مکنده، سرعت بالای هوای فشرده و پباده سازی ظریف پمپ، در محل شبکه یک فضای خالی نسبی به وجود میاید که در نهایت این فضای خالی سبب ساز مکش هوا از باطن مخزن به خارج میگردد. هوای فشرده پمپ ونتوری به وسیله کمپرسور هوا تامین گردد.

به کار گیری از این نوع پمپ های مکش در جاروبرقی های ضد انفجار صنعتی احتمال بروز احتراق مواد جمع آوری گردیده در دستگاه را کاهش داده و نظافت ایمن را قابلیت و امکان پذیر می کند.

ذرات صنعتی معمولا غبارهای فوق ریزی میباشند که گهگاه حتی با دیده غیر مصلح قابل رویت نیستند. صرفا یک جاروبرقی صنعتی با عملکرد دست‌کم 99.95% می تواند ذرات غبار فوق میکرونی را جمع آوری  نماید و این تعریف تکنولوژی مو جود در سیستم غربال کننده HEPA H-class میباشد. از‌آنجا که جاروبرقی صنعتی ما برای جمع کردن غبار انفجاری مورد تایید Atex میباشد، می تواند بعنوان دستگاه نظافتی برای  استفاده برای محطه های  انفجاری استعمال شود.

 

کاربرد جاروبرقی های صنعتی

 

خصوصیت های جاروبرقی های تخصصی و ضد انفجار صنعتی

این نوع از جاروبرقی را میتوان در محوطه های دربردارنده مواد انفجاری بهره مند شد. مکنده های صنعتی ضد انفجار دارنده قابلیت و امکان گردآوری مواد جامد و مایع انفجاری، اشتعال زا و گاز های سمی می‌باشند. استفاده دو پمپ مکش ونتوری در ساختار جاروبرقی صنعتی و تخصصی، بی نیازی از تعمیر و نگه داری و قابلیت و امکان عمل پیوسته و زمانبر زمان این دستگاه از خصوصیت های منحصر این نوع امکانات نظافت مکانیزه صنعتی میباشد. جارو برقی های صنعتی ضد انفجار توسط هوای فشرده تغذیه می‌گردد که بوسیله کمپرسور هوا ساخت و ساز می‌شود.

در ساختار این نوع جاروبرقی های تخصصی اجزای الکتریکی به کارگیری نشده و در سود آن خطر انفجار و حریق سوزی تماما از در میان برداشته می‌گردد. تمامی اجزا ساختار این دستگاه با هم اتصال داشته و به زمین متصل گردیده اند تا شکل تشکیل کوچک ترین بار الکتریکی مستقر به زمین تخلیه شود.

 

مزایای به کارگیری از جاروبرقی صنعتی ضد انفجار در صنعتهای گوناگون

 

مشخصات  جارو برقی ضد انفجارجاروبرقی ضد انفجار از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده است و توان مکش مواد اسیدی و خورنده را آماده می کند. به کار گیری از امکانات، تکنولوژی و کیفیت مطلوب ساخت این دستگاه نظافت صنعتی، توان این دستگاه در نظافت آلودگی های گوناگون را امکان پذیر نموده است. مخزن استیل این دستگاه جهت تخلیه با سهولت مستقل می‌شود و می توان درون آن کیسه ای یک بار مصرف و ضد نشت مواد قرار داد تا عملیات تخلیه با ایمنی بیشتری صورت پذیرد. نشانگر تعبیه شده بر روی خرطومی این مکنده، ظرفیت مالامال گردیده مخزن و واحد سنجش گنجایش باقی‌مانده آن را آرم میدهد.

جاروبرقی صنعتی ضد انفجار دارای فیلتر آنتی استاتیک است که از تولید بار الکتریکی ساکن ممانعت  می نماید و میزانسود وری فعالیت فیلتراسیون را ارتقا می دهد. سیستم تکاننده فیلتر دستگاه سهولت نظافت فیلتر را برای مخاطب آماده میکند و ارتقا نگهداری کارایی آن را تضمین خواهد نمود.

استفاده امکانات نظافت تخصصی در دور و اطراف های صنعتی ایمنی گوشه و کنار در کنار کیفیت نظافت را آماده خواهد آورد. از این رو استعمال از جاروبرقی های صنعتی ضد انفجار در دور و بر کارخانه ها و کارخانجاتی که با مواد و آلودگی های اشتعال پذیر راز و کار دارا‌هستند، می تواند افزایش ایمنی محیط کار را برای پرسنل ایجاد نموده و تندرستی  آنان‌را ضمانت کند.

پست قبلی

سیستم غبار گیر و جارو برقی صنعتی چیست ؟!

پست بعدی

راهنمای جامع انتخاب و خرید جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی

2 نظر درباره “اهیمت استفاده از جارو برقی های ضد انفجار در صنایع مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *