تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

تفاوت‌ بکارگیری از فرش‌ شوی‌ صنعتی با جاروبرقی در نظافت‌ فرش‌ و موکت‌

فرش ها و موکت ها از مشهور ترین پوشش‌های‌ کف در بسیاری‌ از خانه‌ها ، ادارات و مساجد هستند . آنها به دلیل نوع‌ ساختار‌ ، تار و پود و الیاف به کار رفته در آنها میتواند به آلودگی‌های‌ فراوانی دچار‌ شوند . از این رو حفظ‌ نظافت‌ آنها از اهمیت و لزوم بالایی برخوردار است‌ . تجهیزات نظافتی متنوعی برای تمیز‌کردن‌ فرش‌ها‌ و موکت‌ها‌ وجود دارند که برخی از آنها مزایا‌ و برتری‌های‌ خاصی‌ نسبت به انواع‌ دیگر دارند . از جمله تجهیزات‌ نظافتی مورد‌ استفاده برای‌ تمیز‌ کردن فرش‌ها‌ و موکت ها می توان به جاروبرقی صنعتی و فرش‌ شوی و موکت شوی‌ صنعتی اشاره‌ کرد‌ .

 

اهمیت‌ نظافت‌ و شستشوی فرش و موکت

در ادارات ، هتل‌ ها ، مساجد و منازل مسکونی که از فرش‌ و موکت به عنوان پوشش‌ سطح‌ کف در آنها استفاده‌ گردیده ، رفت‌وآمد اشخاص باعث پیدایش آلودگی‌ در آنها شده و عدم شستشوی مرتب‌ آنها باعث تجمع‌ آلودگی ها در الیاف موکت‌ و فرش‌ شده‌ و آن را به محیطی مناسب برای افزایش و نمو میکروب ها و عوامل بیماری‌ زا کرده‌ و از کیفیت بهداشت‌ محیط می کاهد . به علاوه ، موکت و فرش در مرور‌ زمان‌ جلوه‌ اولیه‌ خود‌ را از دست داده و ممکن‌ است‌ ظاهری‌ نامناسب‌ پیدا کند . از این رو نظافت‌ فرش‌ها‌ و موکتها در این موقعیت ها از اهمیت‌ و ضرورت بسیار بالایی برخوردار‌ می‌باشد‌ .

 

دستگاه‌ فرش‌ شوی‌ صنعتی

دستگاه‌ فرش‌ شوی‌ و کف‌پوش شوی صنعتی از تجهیزات مکانیزه‌ نظافت و شستشوی فرش‌ می باشد که در آن از سیستم‌های‌ پاشش آب و ماده‌ شوینده و برس های نظافتی استفاده‌ شده است‌ . برس های این دستگاه به نحوی طراحی و تولید شده‌ اند که آلودگی ها را از عمق الیاف و تار و پود فرش‌ها‌ و موکت‌ها‌ جدا‌ میکند . دستگاه‌ فرش شوی‌ صنعتی به سیستم مکنده آلودگی‌ مجهز که آلاینده های جدا‌ شده‌ از بافت فرش‌ را به مخزن‌ آلودگی‌ دستگاه‌ منتقل‌ می نماید .

 

جاروبرقی های خانگی‌ و تجاری

استفاده از جاروبرقی های خانگی‌ و تجاری در نظافت‌ محیط های خانگی‌ رایج و متداول‌ است‌ . این دستگاه‌ نظافتی با داشتن سیستم مکنده قدرتمند‌ ، توان‌ مکش آلودگی ها و ذرات ریز‌ و درشت‌ از سطح را دارد‌ . سیستم‌ فیلتراسیون در این دستگاه از خروج‌ و برگشت ذرات جمع‌آوری‌ گشته به محیط جلوگیری‌ می نماید . قدرت‌ و شتاب مکش آلودگی‌ها‌ در انواع جاروبرقی ها مختلف بوده و در برخی‌ نمونه های این دستگاه‌ نظافتی بسته‌ به نوع‌ کاربری و میزان آلودگی‌ قابل تنظیم می‌باشد‌ .

 

تفاوت ها و مزایای نظافت فرش و موکت با دستگاه فرش شوی صنعتی

تفاوت‌ بکارگیری از فرش‌ شوی‌ صنعتی با جاروبرقی در نظافت‌ فرش‌ و موکت‌ اتحاد صنعت صدرا

عمق نظافت فرش‌ و موکت

همانطور که در شرح این دو دستگاه‌ نظافتی بیان‌ شد ، جاروبرقی ها در پاکیزگی سطح با جمع‌آوری‌ مواد و ذرات از سطح فرش‌ و کف‌پوش می توانند مقدار زیادی از آلودگی ها را از محیط گردآوری کنند ، منتها دستگاه‌ فرش شوی صنعتی ، با نفوذ‌ به عمق‌ الیاف فرش‌ و بیرون آوردن‌ آلودگی‌ها‌ از عمق تار‌ و پود آنها کیفیت‌ تمیزی خیلی بالاتری را به همراه خواهد داشت .

 

بکارگیری از شوینده ها صنعتی در نظافت

کار اصلی دستگاه‌ فرش‌ شوی صنعتی شستشو و حذف‌ آلودگی‌ها‌ از عمق‌ الیاف فرش‌ می باشد ، به این ترتیب کاربرد مواد‌ شوینده در راستای انجام نظافت‌ در آنها نقش‌ مهمی دارد‌ . این در حالی‌ است‌ که جاروبرقی ها صرفا به جمع آوری آلودگی ها پرداخته و در شستشوی فرش نقشی ندارند .

 

برس زنی در دستگاه‌ فرش‌ شوی‌ صنعتی

استفاده از فرش‌ شوی صنعتی الیاف و بافت فرش‌ها‌ محل‌ تجمع آلودگی‌ها‌ در طولانی‌ مدت‌ بوده‌ و این آلودگی‌ها‌ با قدم زدن‌ بر قالی و موکت‌ می تواند در هوا پخش‌ گشته و کیفیت بهداشت هوا را کاهش دهند . دستگاه فرش شوی‌ صنعتی با استفاده از برسهای رولی و ساختار بهینه آنها ، با نفوذ به عمق‌ تار و پود فرش‌ و حذف آلاینده ها از آن نقش‌ مهمی در بالابردن کیفیت شستشو‌ و نظافت فرش‌ داشته و میتواند به طور‌ موثری در بهبود‌ سلامت محیط موثر باشد .

سامانه‌ مکنده فرش‌ شوی صنعتی

از جمله برتری‌هایی‌ که دستگاه فرش‌ شوی‌ صنعتی را در زمینه‌ نظافت‌ فرش‌ و موکت‌ نسبت به سایر‌ دستگاه های نظافتی دارد ، مجهز‌ بودن‌ این دستگاه به سامانه‌ مکش آلودگی‌ است . وجود این سیستم مکنده موجب خواهد شد آلودگی‌ها‌ و مواد جدا‌ شده‌ از بافت فرش توسط‌ برس ها ، به درون مخزن‌ آلودگی‌ دستگاه‌ فرش‌ شوی مکش شده همچنین سرعت‌ خشک شدن فرش و موکت‌ به مقدار چشمگیری افزایش یابد .

عدم نیاز‌ به جابجایی فرش‌ و موکت‌ از محل‌ قرارگیری

یکی از سختی های شستشوی گلیم ها ، سختی‌ جابجایی‌ آنها قبل‌ و بعد‌ از فرایند شستشو‌ می باشد . سیستم فرش شوی‌ صنعتی با قابلیت استفاده‌ در انواع محیط‌های‌ اداری ، تجاری و مسکونی‌ این توانایی را به کاربر می دهد تا درکمترین زمان‌ و بدون‌ نیاز به جابجایی فرش‌ و موکت‌ ، به نظافت‌ آن پرداخته و کیفیت‌ بالایی از نظافت را برای‌ محیط‌ فراهم‌ آورد .

پست قبلی

راهنمای خرید دستگاه نظافت صنعتی برای خدمات و سرویس خودرو

پست بعدی

ترولی چیست و چه کاربردی دارد ؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *