تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

تی برقی صنعتی چیست ؟

تی برقی صنعتی برای از بین بردن آلودگی‌های سطوح مورد استفاده قرار می‌گیرد. در محیط‌های بزرگ مانند فروشگاه به‌دلیل رفت‌وآمد زیاد معمولا کف سالن خیلی زود کثیف می‌شود. این اتفاق علاوه ‌بر ظاهر بدی که ایجاد می‌کند، باعث نارضایتی مشتریان نیز خواهد شد.

نظافت این مکان‌ها با توجه به مساحتی که دارند، کار دشواری است و افراد توانایی تمیز کردن اصولی آن را در زمان کوتاه ندارند. به‌همین دلیل تی برقی تولید شد تا در این زمینه به اشخاص کمک کند.

برای آشنایی کامل با این زمین شور، کاربردها و مزایای آن تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تی برقی صنعتی چیست؟

تی برقی صنعتی نوعی اسکرابر است که عملیات شست‌شوی سطوح را به‌صورت مکانیزه و بدون دخالت دست انجام می‌دهد. فرآیند پاک‌سازی در این دستگاه توسط برس‌زنی به‌گونه‌ای انجام می‌شود که پس از اتمام کار، سطحی تمیز و خشک به ما تحویل می‌دهد.

2 مخزن آب در تی برقی تعبیه شده که یکی از آن‌ها محلول پاک‌کننده را روی سطح اعمال می‌کند و دیگری در انتها آب آلوده را درون خود جای می‌دهد. به‌همین دلیل سطح کاملا تمیز و عاری از هرگونه کثیفی و لک می‌شود.

فرایند پاک‌سازی توسط تی برقی صنعتی

تی برقی صنعتی برای از بین بردن تمامی آلودگی‌های سطوح از برس استفاده می‌کند. چرخش برس و زبری آن باعث نابودی‌ تمام کثیفی‌های روی سطح شده و محیط را کاملا تمیز می‌کند.

زبری برس دستگاه کفشوی دارای درجه‌بندی بوده و تنظیم آن باید مناسب با کاربردی که دارد، انجام شود. در واقع می‌توان گفت مهم‌ترین بخش این دستگاه، برس و قدرت چرخش آن است.

فرایند پاک‌سازی توسط تی برقی صنعتی به این صورت است که ابتدا آب تمیز یا همان محلول شست‌وشو از مخزن روی سطح و برس ریخته شده تا برس‌زنی به‌راحتی و کاملا موثر انجام شود.

سپس آب آلوده‌شده توسط موتور مکنده به داخل مخزن دوم کشیده می‌شود. در انتها نیز برس‌های خشک‌کننده کف سطح را کاملا خشک و تمیز می‌کنند. این فرایند در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود، اما نتیجه آن بسیار رضایت‌بخش است.

تی برقی صنعتی چیست ؟ اتحاد صنعت صدرا

معرفی انواع تی برقی صنعتی

تی برقی صنعتی در چند نوع مختلف با کاربردهای متفاوت تولید شده که با توجه به نیاز خود باید اقدام به خرید این تجهیزات نظافت صنعتی کنید. لازم به‌ذکر است این تنوع به 2 دسته تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از :

  • انواع کفشور از دید کاربر
  • انواع کفشور از دید مولد انرژی

بررسی زمین شور از دید کاربر

اسکرابر دستی

این نوع تی برقی دستی باید توسط اپراتور هدایت شود. به‌گونه‌ای که شخص پشت اسکرابر دستی قرار گرفته و آن را روی سطح به حرکت در می‌آورد. دستگاه، عملیات پاک‌سازی تمام سطوح را با سرعت انجام داده و در نهایت آن را خشک می‌کند.

اسکرابر سرنشین دار

این تی برقی سرنشین دار، به‌گونه‌ای طراحی شده که اپراتور باید روی صندلی آن نشسته و تی برقی صنعتی را هدایت کند.

اسکرابر سرنشین دار معمولا از سرعت بالاتر، وزن سنگین‌تر و ابعاد بزرگ‌تری نسبت به اسکرابر دستی تولید می‌شود. لذا کاربر توانایی کنترل این تی برقی سرنشین‌دار را نداشته و لازم است مانند خودرو روی صندلی تعبیه شده در آن نشسته و دستگاه را هدایت کند. به این نوع دستگاه اسکرابر نفر بر نیز گفته می‌شود.

در این اسکرابر، نفربر اپراتور با نشستن روی صندلی، دید کاملی به سالن داشته و به‌خوبی می‌تواند بخش‌های آلوده‌تر را مشاهده و نسبت با پاک‌سازی آنها اقدام کند.

برای محیط‌های وسیع مثل کارخانه‌ها، مجتمع‌های تجاری بزرگ و… که افراد توانایی پاک‌سازی کامل محیط به‌وسیله‌ کفشوی‌ های دستی را ندارند، استفاده از اسکرابر نفر بر توصیه می‌شود.

انواع اسکرابر از دید مولد انرژی

تی برقی دستی از نظر مولد انرژی به 2 دسته اسکرابر شارژی و اسکرابر کابلی تقسیم می‌شود که به شرح زیر هستند:

تی برقی باطری دار

اسکرابر شارژی توسط شارژر مخصوص و با توجه به آمپرساعت باطری که دارد، شارژ و دشارژ می‌شود. از آنجایی که این دستگاه انرژی خود را از مولد گرفته، بدون اینکه کابلی به آن متصل باشد، به‌راحتی تمام سطوح را طی می‌کند. بهتر است بدانید که استفاده از آن محبوبیت بیشتری بین افراد دارد.

این کف شوی با توجه به ولتاژ  باتری به 4 دسته کف شور صنعتی 12 ولت، 24 ولت، 36 ولت و 48 ولت تقسیم می‌شود. متنوع‌ترین دستگاه اسکرابرهای شارژی، از باتری 24 ولت پشتیبانی می‌کنند.

از آنجایی که استفاده از این زمین شوی دستی، راحت و حجم آن کم است، برای محیط‌های باریک، راهروها، سطح‌های دارای موانع و… بسیار مناسب می‌باشد.

تی برقی کابلی

این تی برقی صنعتی اسکرابر، انرژی مورد نیاز خود را از طریق برق شهر و توسط اتصال کابل به پریز به‌دست می‌آورد. بیشترین تفاوت این 2 اسکرابر در وزن آن‌ها بوده که در نوع شارژی به‌دلیل تعبیه باطری معمولا وزن بیشتری دارد. انتخاب هرکدام بسته به محیط مورد استفاده متفاوت است.

تی برقی صنعتی چیست ؟ اتحاد صنعت صدرا

مزایای استفاده از تی برقی صنعتی

در گذشته که افراد مجبور بودند با استفاده از طی‌های معمولی انواع محیط و سطوح را پاک‌سازی کنند، مشکلات زیادی به‌وجود می‌آمد. مصرف زیاد آب، خستگی افراد و در نتیجه عدم نظافت اصولی محیط، هدر رفتن وقت و… نمونه‌هایی از ایرادهای استفاده از روش‌های قدیمی بود.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات، دستگاه‌های متفاوتی برای پاک‌سازی محیط به‌وجود آمده که زمین شوی صنعتی یکی از آن‌ها است.

با استفاده از این دستگاه، علاوه ‌بر اینکه آب و محلول‌ پاک‌کننده کمتری استفاده می‌شود، سرعت پاک‌سازی و همچنین کیفیت این کار به‌شدت افزایش پیدا کرده است.

این دستگاه در ابعاد مختلفی تولید شده که استفاده از آن را در محیط‌های متفاوت امکان‌پذیر می‌کند. به‌طور کلی، استفاده از تی برقی صنعتی علاوه‌ بر کاهش هزینه‌های مربوط به خدمات و نظافت، کیفیت آن را نیز تا حد زیادی بالا برده است.

 

چرا باید تی برقی صنعتی بخریم

خرید تی برقی صنعتی، به ویژه در محیط‌هایی که نیاز به پاک‌سازی و بهداشت منظم و عمیق دارند، دارای مزایای متعددی است. در زیر به تعدادی از دلایل و مزایای خرید اسکرابر صنعتی اشاره می‌کنم:

  1. کارآیی و کیفیت بالا: تی برقی صنعتی با توانایی‌های مکانیکی و تکنولوژی پیشرفته می‌توانند کف‌ها را به صورت عمیق و کامل شستشو دهند. این به معنای پاک‌سازی بهتر، حذف آلودگی‌ها و لکه‌های مختلف و افزایش بهداشت است.
  2. صرفه‌جویی در زمان و نیروی انسانی: تی برقی صنعتی قابلیت پاک‌سازی مساحت‌های بزرگ را دارند و می‌توانند کارهای پرکاربردی که در طی روزها نیاز به تکرار دارند را به صورت خودکار انجام دهند. این موضوع به صرفه‌جویی در زمان و کاهش هزینه‌های نیروی انسانی منجر می‌شود.
  3. نتیجه‌ی یکنواخت و بهبود کیفیت پاک‌سازی: تی برقی صنعتی بهبود یکنواختی نتایج پاک‌سازی را به دنبال دارند. این دستگاه‌ها با فشار آب و برس‌های مکانیکی، حتی در نقاط دشوار و پنهان، آلودگی‌ها را برطرف می‌کنند.
  4. کاهش مصرف آب: تی برقی صنعتی معمولاً دارای سیستم‌های بازیافت آب هستند که به کاهش مصرف آب کمک می‌کنند. این موضوع نه‌تنها برای حفظ محیط زیست مهم است بلکه هزینه‌های بهره‌برداری را نیز کاهش می‌دهد.
  5. حفاظت از سطوح کف:تی برقی صنعتی به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های مناسب، به نرمی با سطوح کف برخورد می‌کنند و از خراش و آسیب به کف جلوگیری می‌کنند.
  6. ارتقاء تصویر برند: در محیط‌های تجاری و عمومی، پاکی و بهداشت یکی از عوامل مهم در تصمیم‌گیری مشتریان است. داشتن کف‌های پاک و درخشان باعث ایجاد تصویری مثبت از محل شما و ارتقاء تجربه مشتریان می‌شود.

در نهایت، خرید تی برقی صنعتی توسط تجهیزاتی که می‌توانند به طور موثر و اقتصادی کف‌ها را شستشو کنند، به بهبود شرایط بهداشتی و پاکی محیط‌ها کمک می‌کند. انتخاب یک مدل مناسب به نیازها و امکانات شما بستگی دارد و می‌تواند به بهبود عملکرد و کاهش هزینه‌ها کمک کند.

بررسی قیمت تی برقی صنعتی

برای اطلاع از قیمت تی برقی کاهش هزینه با استفاده از زمین شوی صنعتی باید تصمیم بگیرید که کدام مدل برای محیط شما مناسب‌تر است. به‌طور کلی عواملی مانند کیفیت ساخت دستگاه، باطری‌دار یا برقی بودن، ظرفیت مخزن‌ها و پهنای نظافت بر قیمت نهایی این دستگاه تاثیر مستقیم دارد.

اگر محیطی که مد نظر دارید از مساحت بالایی برخوردار باشد، باید از اسکرابر سرنشین دار استفاده کنید که نسبت به نوع دستی از قیمت بالاتری برخوردار است؛ زیرا پهنای نظافت، پهنای طی، حجم مخزن و سیستم حرکتی تعبیه شده در آن متفاوت‌تر است.

اگر قصد خرید زمین شور و کف شوی را دارید، بهتر است بیشتر از قیمت به کیفیت آن توجه کنید؛ زیرا خرید کفشو صنعتی با کیفیت نامطلوب باعث خرابی زودهنگام آن شده و در صورت از دست‌ رفتن کارایی این کفشو تی برقی، هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید نیز از دست می‌رود.

از دیگر عوامل موثر در بالا رفتن قیمت، باتری دار بودن این زمینشور کف شوی است. لازم به ذکر است این نوع زمین شو با قابلیت دسترسی به محیط‌های ناهموار و قابلیت استفاده در محیط‌های شلوغ، مزایای خوبی نیز دارد.

پست قبلی

چرا کف شوی سرنشین دار بخریم ؟

پست بعدی

قیمت زمین شوی یا اسکرابر صنعتی چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *