تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

دلایل اصلی خرابی دستگاه واترجت

در برخی موارد به علت بهره برداری اشتباه از واترجت صنعتی و عدم مراعات نکات ایمنی‌ ممکن‌ است‌ مشکلاتی برای‌ دستگاه‌ به وجود آید . یا ممکن‌ است‌ به علت عدم رسیدگی‌ به خرابی‌ های جزئی ، خرابی‌ های کلی و خرج های بالایی را در بر خواهد داشت .

 

باقی ماندن آب در واترجت

ماندن‌ آب در پمپ می تواند به آن آسیب‌ وارد نماید به این دلیل پس از هر مرحله استفاده‌ آب داخل‌ لنس ، نازل‌ و پمپ تا حد امکان‌ خارج‌ شود‌ . اما‌ در فصول سرد‌ سال ، آب باقی‌ مانده‌ در پمپ می تواند دچار‌ یخ‌زدگی‌ شود‌ و به دستگاه‌ خسارت وارد نماید . براین‌اساس می توان‌ در سرما‌ علاوه‌ بر خالی کردن آب پمپ پس از هر مرتبه استفاده‌ ، در داخل‌ آن از ضد یخ استفاده‌ شود‌ تا از آسیب‌ های ناشی از انجماد جلوگیری‌ گردد .

 

وجود نشتی در پمپ

پمپ واترجت دارای دو سر یکی به منظور ورودی‌ آب و یک به منظور خروجی‌ آب می باشد‌ . در صورت‌ نشتی در این نواحی‌ و یا در اتصالات بیرونی‌ مانند‌ شلنگ‌ ، لنس و نازل‌ باید‌ سریعا بررسی‌ شده‌ و رفع‌ عیب‌ گردد . با تعویض‌ یک رینگ یا واشر با هزینه‌ ای بسیار‌ کم می توان‌ از خسارت دیدگی احتمالی دستگاه‌ و هزینه‌ های بالا جلوگیری‌ نمایید .

 

روشن ماندن پمپ واترجت بدون آب

در صورتی که پمپ واترجت صنعتی برای‌ چند دقیقه بدون‌ آب روشن‌ بماند ، سریعا خراب‌ خواهد شد . آب در لحظه کار‌ باعث‌ خنک‌ شدن‌ سرسیلندرها و کاهش‌ اصطکاک‌ در قسمت های مختلف می گردد . در نتیجه‌ دمای داخل‌ پمپ افزایش‌ یافته و موجب‌ آسیب‌ به اجزای‌ اصلی‌ دستگاه‌ می گردد .

 

کاهش لوبریکانت اتصالات

برای‌ کاهش‌ اصطکاک‌ در پمپ و در نتیجه‌ جلوگیری‌ از افزایش‌ دمای اجزی پمپ روغنکاری پلانجرها ضروری‌ است‌ . در حالت کاهش‌ روغن‌ و یا نشت‌ آب به داخل‌ روغن‌ ، دمای اجزای‌ پمپ بیش‌ از حد گرم شده‌ و قطعات آن ممکن‌ است‌ آسیب‌ های جدی ببینند . بنابراین‌ حتما باید‌ میزان‌ و وضعیت‌ روغن‌ بررسی‌ شود‌ تا از خرابی‌ دستگاه‌ جلوگیری‌ به عمل‌ آید .

 

کارکرد زیاد در حالت بای پس

برخی دستگاه ها برای نگهداری از پمپ واترجت در هنگامی که از دستگاه استفاده نمی شود دارای حالت بای پس هستند. بای پس حالتی است که دستگاه روشن است اما مورد استفاده قرار نمی گیرد و برای جلوگیری از آسیب به پمپ، آب داخل پمپ می چرخد و فشاری به تفنگی وارد نمی کند. بهتر است واترجت برای مدت طولانی در این حالت باقی نماند زیرا باعث می شود دمای آب داخل پمپ کم کم افزایش یابد و موجب آسیب دیدگی پمپ گردد. در کارواش خانگی معمولا گفته می شود اگر دستگاه بیش از ۵ دقیقه در حالت بای پس کند گارانتی نقض می شود. بنابراین بهتر است در هنگامی که برای مدت طولانی از دستگاه استفاده نمی شود، واترجت به طور کامل خاموش شود.

 

 

 

 

پست قبلی

انواع دستگاه های نظافت صنعتی پر کاربرد

پست بعدی

چرا باید از کفساب زمین استفاده کنیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *