تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

راهنمای جامع انتخاب و خرید جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی

نظافت آلودگی ها و گردآوری ذرات و مواد زائد از محیط های مختلف امری ضروری می باشد و شکل گرفتن آن در انواع مراکز تجاری، صنعتی، خانگی و اداری از اهمیت بالایی برخوردار است. گستردگی تنوع آلودگی ها و مختلف بودن موقعیت اطراف ها، مثلا عوامل تاثیرگذار در تعیین روش های نظافت و یا خرید دستگاه های مکانیزه جهت انجام فرایند نظافت در‌این سیرتکامل محیط ها می باشد. تنوع روش ها و دستگاه های مکانیزه نظافت، منجر به سردرگمی افراد در انتخاب دستگاه مناسایده آل  برای نظافت دور و بر های تجاری و صنعتی میگردد. در نتیجه داشتن شناخت با نحوه ها و اشکال دستگاه های نظافت مکانیزه می تواند در تعیین تجهیزات مناسب تاثیر گذار باشد. خرید جارو برقی های صنعتی از جمله راهکار های بهینه سازی نظافت مکانیزه باشد.

انواع مختلف جارو برقی های صنعتی در نظافت آلاینده های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه با داشتن توان بالا در جمع و نظافت آلودگی ها در گوشه و کنار های مختلف و جهت عده انواع مواد زائد و ضایعات فضا به شغل میروند. انتخاب جاروبرقی ها برای خرید دستگاه نظافت مکانیزه مناسب، می تواند به معیار زیادی در کاهش آلودگی ها، کیفیت نظافت و کاهش هزینه های آن تاثیر گذار باشد. با ما یاروهمدم باشید تا با گونه های جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی آشنا شده و معیار ها و نکات مربوط به خرید دستگاه نظافت مناسب برای فضاهای  گوناگون را بشناسیم.

انتخاب و خرید جارو برقی نیمه صنعتی

از کجا آغاز کنیم؟
زمانی که نیاز به خرید یک دستگاه جارو برقی صنعتی یا نیمه صنعتی داریم، باید بدانید دربین این همه مدل و برند های گوناگون از کجا شروع نمایید. خرید جارو برقی صنعتی نو تصمیم بزرگی است. یک مدل با کیفیت عالی می‌تواند نظافت محوطه  فعالیت شما را آسان تر نماید. در حالی که یک تعیین اشتباه می تواند یک اشتباه گران قیمت باشد که حتی می تواند سلامت شما‌را تحت تأثیر قرار دهد. چه چیز باعث می‌شود که یک دستگاه برای محیط مناسب باشد و یا باعث ایجاد مشکلات دیگری شود.

درراستای خرید یک دستگاه جاروبرقی مناسب برای محوطه های  تجاری یا صنعتی موارد گوناگونی تاثیرگذار می باشند. به‌دنبال این مقاله برخی از مواردی که از فاکتور های با مهم در تعیین و خرید جارو برقی های صنعتی همانند توان مکش ، ظرفیت گرد و غبار ، فیلتراسیون و اثاثیه جانبی آن را مورد بررسی قرار خوا‌هیم داد.

البته ، ارزش یک دستگاه جارو برقی برای اجرا نظافت صنعتی محیط، یک دلیل اصلی در هر تصمیم گیری برای خرید است. خبر خوب این که همیشه گرانترین مدل جارو برقی های ارائه شده در بازار بهترین انتخاب برای نظافت فضا شما نخواهند بود. بسط مداوم فناوری و ویژگی های جدید، در بخش اعظمی موردها هزینه کلی این تجهیزات نظافت مکانیزه را نیز کاهش داده است. به این ترتیب در حال حاضر میتوانید مدل های باکیفیت بالای جارو برقی ها را باارزش بسیار مناسب تهیه کنید.

هنگام خرید جارو برقی صنعتی پیرو چه چیزی باشید؟
یکی از سخت ترین موارد درباره‌ی انتخاب جارو برقی های صنعتی یا تجاری، تعداد متغیرهایی می باشد که باید در نظر داشته باشید. نسبتاًً ویژگی ها، مختصات و سایر امکانات بی آخری وجود داراست که در هر برند آن‌ها‌را آخرین مدل، بهترین، پیشرفته ترین ها می نامند. به همین عامل اساسی می باشد که قبل از آغاز بررسی، با برخی نکات اصلی خرید آشنایی داشته باشید. نیازی نیست ساعتها وقت صرف کنید، در ادامه نسبتاً هر آنچه برای تصمیم گیری آگاهانه برای خرید جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی نیاز دارید را ارائه داده گردیده که بررسی های شما درباره‌ی مقایسه مدل های مختلف جاروبرقی ها را راحت می کند.

انواع مختلف  جارو برقی صنعتی و نیمه صنعتی
احتمالاً مهم‌ترین تصمیم این است که می خواهید کدام نوع را بخرید. انواع مختلف جاروبرقی ها با طراحی های گوناگون می‌توانند کارآیی های گوناگونی داشته و هرمورد در شرایط و محیط های خاصی کاربردی تر و اثر گذار تر عمل نمایند.

جارو برقی های خانگی

 

جاروبرقی سیلندری یا خوابیده

زمانی که به یک جارو برقی کوچک و سبک نیاز دارید تا به راحتی بتوانید آن را در خانه یا اداره خود جابجا کنید، خرید جارو برقی های سیلندری یا خوابیده از برند های متعدد می‌تواند انتخابی مناسب باشد. این نوع جاروبرقی های صنعتی به دلیل کوچک بودن قابل محافظت راحت تر بوده و در مجموعه های مختلف قابل استفاده هستند. وزن کم این جاروبرقی های تجاری و نیمه صنعتی جابجایی آن ها در طبقات را آسان می نماید. به کارگیری از این نوع جارو برقی های نیمه صنعتی در ادارات و فروشگاه های کوچک رایج بوده و قابل استفاده می باشد.

جاروبرقی ایستاده

جاروبرقی ایستاده معمولاً از یک تیم و یک مخزن برای محافظت خاک و گرد و غبار تشکیل شده اند و معمولا با داشتن یک برس چرخان گرد و غبار را جمع می نماید. سهولت نگهداری جارو برقی صنعتی از مزایای آن محسوب می‌شود. این جارو برقی ها در مجموعه خانگی و تجاری قرار گرفته و معمولا بهترین مورد برای نظافت منازل و ادارات می باشند، خصوصا در شرایطی که بیشتر سطح فرش داشته باشد. از دیگر مزایای آن می توان به ظرفیت گرد و غبار زیاد ، قدرت مکش عالی و پوشش بی نقص گوشه ها اشاره کرد. سرعت نظافت سطح های با این دستگاه بالا است، زیرا این منزلت جاروبرقی ها قادرند با‌گاز مساخت زیادی از کف را نظافت نمایند. خرید این نوع جارو برقی های نیمه صنعتی و تجاری در منازل به صرفه بوده و کارآیی بالایی خواهد داشت.

استعمال از این نوع جارو برقی تجاری، برای نظافت راه پله ها قادر است دشواری های برایتان تولید کند. قرار داشتن موتور دستگاه در سطح بدنه آن باعث ایجاد کرد صدای زیاد در طی فعالیت کرد دستگاه میشود. از این رو به کار گیری از آن در محیط هایی که به جنجال حساس می‌باشند، مناسب نخواهد بود.

جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی آب و خاک
در بعضی موارد و دور و بر ها که آلوددگی ها به طور خشک و مرطوب در فضا وجود دارند، برای سرعت تهیه نمودن فرایند نظافت میتوانید از تجهیزات و دستگاه های جارو برقی صنعتی آب و خاک به کار گیری فرمایید. این جاوربرقی ها برای پاک کردن مایعات و ذرات جامد طراحی شده اند و می توانند در فضای باز و همچنین باطن خانه به کارگیری شوند. بعضی از مدل های این مجموعه جاروبرقی ها با داشتن قابلیت و امکان دمنده هوا، می توانند به عنوان یک دمنده گرد و غبار نیز آیتم استفاده قرار گیرند.

جارو برقی صنعتی آب و خاک

گرچه خرید و استفاده از جارو برقی های صنعتی خشک و مرطوب بیشتر در مکان های صنعتی و کارگاه ها کاربرد دارند، ولی تنوع طراحی و ایجاد آنها سبب ساز میشود استعمال از آن ها در مورد ها نظافت خانگی یا تجاری نیز مهیا شود. این مدل جاروبرقی های صنعتی معمولاً توان مکش بالایی دارا هستند و قادرند گونه های آلودگی ها با حجم گوناگون را مکش نموده و برای نظافت محوطه های مختلف، وضعیت و آلودگی های گوناگون مورد استفاده قرار گیرند.

خرید جارو برقی رباتیک

جارو برقی های صنعتی و مکانیزه جدید که جارو های رباتی هم نامیده می شوند مدتی می باشد به عنوان یک روش جدید  استفاده نوین از تکنولوژی ها شناخته می شوند و کم کم در بین جاروبرقی های صنعتی برای نظافت آلودگی های گوناگون جایی برای خود می یابند. این جاروبرقی های رباتیک دارای حسگرها و سیستم های یادگیری هستند که به آن ها قابلیت می دهد یک طبقه بی نقص را سریع و به شکلی کارآمد نظافت کنند. نرم‌افزار پذیری آن باعث می‌شود این دستگاه بتواند هر زمان که مشخص نموده باشید به نظافت بپردازد. خرید این نوع جارو برقی های رباتیک در بسیاری موردها کارآمد تر از سایر موارد خواهد بود، البته به کار گیری از رده های صنعتی جاروبرقی ها در نظافت بعضی آلودگی ها انکار ناپذیر می باشد.

جاروبرقی های رباتی می توانند از روی فرش ها بالا رفته و نظافت آنان‌را صورت دهند، البته در نظافت ساختمان های دو یا چند طبقه که پله دارند و یا نظافت برخی گوشه ها کارآیی لازم را ندارند.

جارو برقی های شارژی و باتری دار
جاروبرقی باتری دار همانطور که از نامش پیداست، برای به کارگیری جاروبرقی های بی سیم که جارو برقی باتری دار نیز نامیده می شوند، نیازی به اتصال بدون واسطه به پریز برق نخواهید داشت. از این رو از قدرت کمتری برخوردار می‌باشند، با این حال به کارگیری از آنها برای نظافت شل و آسان هست. استعمال از جارو برقی های بی سیم در نظافت خط مش پله ها بسیار موثر می‌باشند و اکثر اوقات با یک بار شارژ قادرند تا 60 دقیقه در بعضی مدل ها برای نظافت محیط از آن‌ها استفاده نمود.

ایراد اساسی در خرید جارو برقی های صنعتی بی سیم و باتری دار قیمت آنهاست. آنها در مقایسه با مدل های ایستاده یک فناوری نسبتا جدید می باشند، از این رو قیمت بالا تری دارند. بعضی مدل های جاروبرقی رباتی قیمت پایینی دارا هستند. این مدل ها اکثر اوقات با کیفیت پایین ارائه می گردند و استفاده از آنها توصیه نمی شود. برای کسب نتیجه مطلوب از نظافت دستگاه جاروبرقی باتری دار نیمه صنعتی، حتما قبل از خرید قدرت مکش آن را محاسبه کنید.

مهمترین خصوصیات برای خرید انواع جارو برقی صنعتی کدامند؟
درحال حاضر که با انواع جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی آشنایی پیدا نمودید، با به حساب آوردن ویژگی های خاص آنها می توانید انتخاب بهتری برای نظافت و جمع آوری  آلودگی های محیط خود داشته باشید. قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی در خرید جاروبرقی ها وجود داراست، اما فقط چندین گزینه وجود دارد که با دقت به آن‌ها می‌توانید انتخابی مناسب و خریدی با صرفه داشته باشید. در ادامه مروری مختصر بر این مفاد خوا هیم داشت.

قیمت
ارزش جارو برقی صنعتی به نظر واضح می باشد، شما با در نظر داشتن یک بودجه مشخص و معلوم برای خرید جارو برقی نیمه صنعتی یا تجاری اقدام خواهد کرد. قیمت جارو برقی ها متفاوت می‌باشد، از مدل های ارزان قیمت تا قیمت های بسیار بالا، پس می بایست برای خرید و در نظر به دست آوردن بخش اعظمی از ویژگی های جاروبرقی ها به دارایی ای که برای تهیه و تنظیم این دستگاه نظافت در نظر دارید دقت داشته باشید.

مدل های گران قیمت همیشه بهتر نیستند. یک دستگاه لوکس با امکان های فراوان ممکن است برای فضا و نوع آلودگی که می‌خواهید به نظافت آن بپردازید مناسب نباشد. از این رو قیمت همیشه تعیین کننده مناسب بودن یک جارو برقی صنعتی برای خرید نخواهد بود. البته خرید یک جاروبرقی قابل اعتماد، توانمند و آسان برای استفاده در فرایند نظافت کیفیت عالی با هزینه نادر کاری سخت است. انواع جارو برقی های تجاری یا صنعتی ارزان قیمت ممکن هست وسوسه انگیز به نظر برسند، اما در اکثر موارد تلاش و قابلیت اطمینان نیاز به پرداخت هزینه بیشتری دارد.

توجه به قدرت مکش جاروبرقی
قدرت مکش جارو برقی های تجاریدر ابتدایی ترین سطح، یک دستگاه جارو برقی صنعتی یا تجاری باید توان مکش مناسبی داشته باشد. تا بتواند آلودگی ها و ذرات مورد نظر را از محیط گردآوری نماید. دستگاه جاروبرقی با ایجاد کردن خلا و از طریق تولید اختلاف فشار میان درون و بیرون مکش ایجاد می کند. هرچه این اختلاف فشار بیشتر باشد، قدرت مکش بیشتر شده دستگاه موثرتر در عده گرد و غبار و سایر اشیا خواهد بود.

متأسفانه اکثر تولیدکنندگان صرفا مصرف برق را معین می کنند. این عدد نشان دهنده معیار قدرت الکتریکی می باشد که جاروبرقی از آن استفاده می کند نه قدرت مکش آن. درست است که بین قدرت در وات و توان مکش دستگاه رابطه وجود داراست، البته این همواره به معنای این نیست که جارو برقی با وات بالاتر، مکش بیشتری داشته باشد.

فارغ از مخزن یا با مخزن محافظ آلودگی
کیسه جاروبرقی : جاروبرقی های بدون مخزن دیگر یک فناوری تازه نیستند، و این بدان معنا نیست که کیسه محافظ آلودگی به طور کامل ناپدید شده باشد. مزیت اساسی جارو برقی های صنعتی فارغ از کیسه یا سطلی این است که شما نیازی به خرید کیسه ندارید، البته در بعضی مدل ها با پر شدن مخزن در گیر افت در‌حد مکش می شوند. استفاده از جاروبرقی های کیسه ای و مخزن دار اکثر وقت ها ارزان تر و بهداشتی ترند.

قدرت سیستم فیلتراسیون
سیستم فیلتراسیون تاثیری در میزان مکش گرد و غبار دستگاه ندارد. ولی نوع سیستم فیلتراسیون در کاهش فرسودگی پمپ، مقدار و اندازه ذرات موجود در هوا تأثیر زیادی میگذارد. هرچه فیلتراسیون خوب باشد، میکروارگانیسم ها و ذرات گرد و غبار کمتر به هوا منتقل می شوند، اگرچه متوقف کردن ورود این ذرات غیر ممکن است. اهمیت استعمال از سیستم فیلتراسیون مناسب و بهینه در هنگام خرید جارو برقی های صنعتی برای فضا هایی که اشخاصی با مشکلات تنفسی همچون آسم یا آلرژی های مربوط به گرد و غبار رنج می برند بسیار حیاتی است.

توجه به ویژگی ها  و شناخت انواع جاروبرقی های صنعتی می‌تواند به یک خرید مناسب و به صرفه برای کسب نظافت بهنیه در محیط های متعدد منجر خواهد شد. زمانی که بدانید یک دستگاه جارو برقی در چه محیطی، چه ویژگی هایی نیاز دارد، می‌توانید با صرف بها مناسب  دستگاه مناسبی برای نظافت و جمع آوری انواع آلودگی های آن تنظیم فرمائید.

پست قبلی

اهیمت استفاده از جارو برقی های ضد انفجار در صنایع مختلف

پست بعدی

آنچه باید در باره سوییپر صنعتی بدانید ؟!

4 نظر درباره “راهنمای جامع انتخاب و خرید جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *