سوییپر صنعتی چیست ؟

سوییپر صنعتی چه می‌باشد ؟ وزش باد، موقعیت هوا ، برگ درختان و گرد و خاک، باعث آلودگی خیابانها و معابر عموی میشود .نظافت این اماکن و بوستان ها و پارکینگ ها، برای محافظت نمای زیبای این فضا ها امری اساسی می باشد. حذف آلودگی ها و گرد و غبار از این معابر با شیوه های سابق اکثر اوقات زمانبر و خسته کننده است . ولی به لطف پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های مکانیزه نظافتی، این عمل در مقطع فرصت بسیار محدود و دست‌کم ملاک خستگی برای استفاده کننده، قابلیت پذیر گردیده‌است. سوییپر یک ابزار کارآمد نظافتی می باشد و به مراد نظافت و گردآوری آلودگی های سطح زمین به ویژه در دور و بر های پهناور پباده سازی و تاسیس شده است. سوییپر صنعتی آلودگی ها، گرد و غبار و پسماند های کم آب سطح های را با سرعت و سهولت بالایی گردآوری میکند. دستگاه جاروی خیابانی یا این که سوییپر صنعتی با سرعت و کیفیت بالایی کارها نظافت در فضا های بزرگ را بسیار راحت تر کرده است.

ساختار و عملکرد دستگاه سوییپر صنعتی چگونه است ؟

سوییپر صنعتی جهت جارو کردن و مکش ذرات ریز گرد و غبار و همینطور گونه های آشغال های خیس و کم آب مانند برگ درختان و پسماند به دور ریختنی جامد پباده سازی و ساخته شد‌ه‌است. در‌این دستگاه از یک یا دو برس چرخشی در جلو برای گردآوری ذرات از محیط و هدایت به وسط دستگاه و یک برس غلطکی که بر خلاف جهت عقربه های ساعت می‌شود، برای انداختن آنان به درون مخزن آشغال ساخته شده است . مجهز بودن سوییپر صنعتی به‌این برس ها سعی نظافت بالا و قابلیت و امکان گردآوری وسعت متعددی از آلودگی ها را به دستگاه می‌دهد.

 

چه عاملی روی تقسیم بندی سوییپر صنعتی یا جاروی شهری موثر است؟

تقسیم بندی های سوییپر صنعتی چه می‌باشد؟ با دقت به کاربرد های متفاوت سوییپر در فضا های متفاوتمک و همینطور تجهیزات متفاوت در آن‌ها از یک‌سری لحاظ قابل تقسیم بندی می‌باشند.

دسته بندی سوییپر صنعتی از لحاظ نوع هدایت

سویپر صنعتی از لحاظ نوع هدایت به دو دسته سرنشین دار (خودرویی) و دستی تقسیم میگردند.

 1. سوییپر دستی
 2. سوییپر صنعتی دستی

سوییپر دستی صنعتی به نسبت سبک های سرنشین دار دارنده بعد ها کوچکتری می‌باشند، به این ترتیب برای محیط هایی با حجم کم و یا معابر و راهرو های باریک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مجموعه از سوییپر ها بوسیله کاربری که پشت آن قرار می‌گیرد هدایت می‌شوند.سو

سوییپر های صنعتی سرنشین دار دارنده بعدها گران قدر تری نسبت به نوع دستی میباشد، به همین ادله در دور و اطراف های عظیم و معابر و خیابان های شهری گزینه به کار گیری قرار می‌گیرد. پهنای نظافت، گنجایش مخزن و راندمان این نوع جاروی شهری نسبت به سبک دستی بسیار بیشتر میباشد. دستگاه سوییپر صنعتی سرنشین دار مجهز به صندلی ارگونومیک و امر هیدرولیک هست و مخاطب با استعمال از آن دستگاه را همچون خودرو هدایت میکند و به نظافت فضا می‌پردازد. به همین برهان علاوه بر سرعت بالای نظافت، کاهش خستگی نیروی خدماتی به هنگام نظافت را نیز به یار خواهد داشت.

گروه بندی سوییپر صنعتی مبنی بر نوع سیستم حرکتی چه می‌باشد
دستگاه جاروی شهری از لحاظ نوع سیستم حرکتی به دو گروه مهم سبک های مکانیکی و موتور دار تقسیم بندی میگردد. سوییپر های صنعتی دارنده موتور حرکتی یا این که باتری دار میباشند و یا این که از نوع بنزینی یا این که دیزلی هستند.

سوییپر

 

انرژی مکانیکی

در بعضی از سبک های دستی انرژی حرکتی چرخش برس ها با استفاده از انرژی مکانیکی تامین میگردد. در شکل استعمال از نیروی مکانیکی با هل دادن دستگاه به سمت جلو بوسیله استفاده کننده برس های آن به تکان در آمده و عملیات نظافت جاری ساختن می‌گردد. همانگونه که گفته شد گونه های دستی سوییپر، بعدها کوچکی دارند و انتقال آنان سهل میباشد.، این مجموعه از سوییپر ها برای محیط هایی با مساحت کم وکوچک مطلوب می‌باشند.

به کارگیری از باتری

در بعضی از سبک های دستگاه سوییپر صنعتی موتور الکتریکی به فعالیت رفته، انرژی مایحتاج برای جنبش این موتور با استعمال از باتری قابل شارژ تامین می‌گردد. سازه به گنجایش باتری میتوان مساحت مشخصی را نظافت و آلودگی ها را گردآوری نمود. این سوییپر ها به جهت اقتدار نظافتی بالا و عدم تولید آلودگی هوا به طور کامل سازگار با دور و بر زیست می باشند. به همین استدلال در فضا های سرپوشیده و بسته نیز گزینه استفاده قرار می گیرند.

به کارگیری از سوخت فسیلی

در برخی ازانواع این دستگاهها انرژی مورد نیاز برای جنبش موتور دستگاه سوییپر صنعتی از روش سوخت های فسیلی همانند بنزین تامین می گردد. این گروه از سوییپر ها قدرت نظافتی بیشتری دارا هستند و در فضا های با حجم بیشتر و برهه زمانی مجال بیشتری برای نظافت به شغل گرفته می گردند. قدرتمندی این تیم از سویپر ها در و اقتدار نظافتی بالای آنها‌را مطلوب استعمال در گوشه و کنار های صنعتی، گسترده و غیر سرپوشیده کرده است.

تقسیم بندی از حیث نوع سیستم تخلیه مخزن
سوییپر صنعتی دارنده یک مخزن جهت گردآوری ضایعات و گرد و خاک می‌باشند که می بایست بعداز استفاده تخلیه گردد. تخلیه این مخزن به دو شیوه دستی و مکانیزه قابل اجرا میباشد.

سوییپر با تخلیه دستی

سوییپر های صنعتی کوچک یا این که میانگین که وسعت مخزن آن‌ها نسبتا کمیاب تر میباشد دارنده یک اهرم می‌باشند که مخاطب با فشار دادن آن می‌تواند مخزن را از بدنه مهم غیر وابسته کرده و به صورت دستی تخلیه کند.

 1. سوییپر صنعتی با تخلیه مکانیزه
 2. سوییپر صنعتی سرنشین دار

این نوع سیستم تخلیه برای جاروی شهری با مخزن تبارک نصب می گردد که تخلیه آنان به طور دستی سخت می باشد. این نوع سوییپر صنعیت دارنده یک جک هیدرولیک می باشد. مخزن سوییپر به وسیله جک تا طول معلوم بالا رفته و مستقیما درون سطل آشغال قابل تخلیه است. ترازو طول تخلیه مخزن یکی فاکتور های اصلی در تعیین یک سوییپر میباشد که می بایست آیتم اعتنا قرار گیرد.

مزایای به کار گیری از سوییپر صنعتی چه می باشد

به واسطه جاروی شهری قادر خواهیم بود سرعت نظافت و کیفیت آن را به معیار متعددی ارتقاء دهد. برس های چرخشی این دستگاه دارنده سیستم مکش گرد و غبار بوده تا از به‌پا‌خواستن خاک در هنگاه نظافت پرهیز گردد. غربال به شغل رفته در سوییپر خیابانی امکان جذب ریز ترین ذرات گرد و غبار را داشته تا از خروج آنان از مخزن پسماند و ورود به هوای آزاد دوری نماید. مجهز بودن به سیستم تکاننده الکتریکی غربال در بعضا از سبک های دستگاه سوییپر صنعتی جهت نظافت غربال از مزایای این دستگاه محسوب می‌شود. سیستم تخلیه مخزن آشغال در سوییپر ها به دو صورت دستی و جک هیدرولیکی میباشد. جک هیدرولیکی بضاعت و توان بلند کردن و بالابردن مخزن تا طول ۱.۵ متر را داراست.

 

نکات تعیین سوییپر صنعتی مناسب چه می باشد

سوییپر صنعتی ابزار نظافتی میباشد که اکثر وقت ها جهت اجرا نظافت محوطه های وسیع شهری و صنعتی گزینه به کارگیری قرار می‌گیرد. برای این خواسته مورد نیاز میباشد از بدنه مقاوم در قبال دست اندرکاران طاقت فرسا دور و بر داشته باشد. دقت به مواقعی همانند متاع بدنه، پهنای نظافتی، کاربری سهل، دسترسی سریع و راحت به مخزن و بقیه قطعات و اجزای دستگاه به دلیل سهولت در تعمیر و حفظ، قدرت مکش آلودگی ها، گنجایش مخزن، نوع فیلتر و توان مانور دستگاه از مهم‌ترین مواقعی می باشد که برای تعیین سوییپر ایده آل می بایست لحاظ قرار گیرد.

سوییپر صنعتی یا جاروی شهری سرنشین دار، برای اعمال طیف وسیعی
از امور نظافتی طراحی گردیده‌است. این دستگاه با کمترین میزان سختی برای استفاده کننده، بالاترین کیفیت نظافت محوطه را تضمین میکند. جاروی شهری دستگاهی ایده آل برا ی جمع آوری انواع و اقسام ذرات و مواد زائد از سطح زمین می‌باشد. سوییپر سرنشین دار یک راهکار به صرفه جهت اجرا نظافت محوطه ها و فضا های داخلی و خارجی ساختمان ها و پارکینگ های اداری و تجاری می باشد. استفاده از این دستگاه، عملیات نظافت محوطه های وسیع که به زمان زیادی نیاز دارند را در کوتاه ترین فرصت و بالاترین سطح کیفیت انجام می دهد.

دلایل استفاده از جاروی شهری سرنشین دار

 1. نظافت مسیر پیمایش تماما، تنها با یک بار عبور
 2. مجهز به سیستم مکش گرد و خاک در برس ها و دوری از پخش شدن آن در هوای پیرامون
 3. فارغ از نیاز به نیروی کاربر جهت حرکت دادن دستگاه
 4. بالاترین معیار بهره وری با استفاده از باتری و موتور محرک مطلوب
 5. مجهز به برس های بزرگ، پهنای نظافت بالا و مخزن زباله با وسعت مطلوب جهت گردآوری حداکثری ذرات و مواد زائد در مدت نظافت زمان بر
 6. کاهش فرصت نظافت گوشه و کنار های گسترده، در مقایسه با شیوه های ساده نیازمند صرف مجال متعددی برای نظافت می‌باشند.
 7. کیفیت بالای نظافت، در شیوه های دستی ذرات کاملا گردآوری نمی‌شوند البته سوییپر صنعتی کل ذرات زائد را جمع آوری میکند.
 8. سادگی و ایمن بودن این دستگاه در طولانی مدت هزینه های تعمیرات و محافظت را کاهش می‌دهد.

کاربرد های دستگاه سوییپر

موردها و صنعت های مختلفی که می‌توانند از این دستگاه به صورت کاربردی به کارگیری نمایند. کارخانجات و کارخانه های صنعتی، واحد های عمرانی، دانشگاه ها و کتاب منزل ها، انبار ها و مراکز توزیع می‌توانند برای نظافت فضای کاری خود از جاروی شهری استفاده نمایند.صرف فرصت زیاد جهت انجام منظم کارها نظافت مخارج بالایی را به‌این صنایع اجبار میکند. از این رو استعمال از تجهیزات نظافت صنعتی همانند سوییپر ها می‌تواند راهکاری مطلوب مدیریت مخارج صرف گردیده جهت امور نظافت واحد های صنعتی در دراز مدت باشد.

 

چقدر این محتوا مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید !

پست قبلی

چگونه از دستگاه سوییپر صنعتی نگهداری کنیم

پست بعدی

کاربرد دستگاه های نظافت صنعتی در صنایع مختلف

3 نظر درباره “سوییپر صنعتی چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *