تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

نحوه نظافت با سوییپر صنعتی

نظافت مجتمع های اداری، سازمان ها، کارخانه ها و کارخانجات از اهمیت بالایی برخوردار‌است و همواره با مشکلاتی نیز یاروهمدم می‌باشد. همین عامل باعث شده مدیران این شرکت ها در‌پی راه حل های با صرفه جهت اجرای این کارها می باشند. یکی بهترین راه حل های نظافت سطح ها و برطرف کردن مشکلات، استفاده از سوییپر یا جاروب شهری می باشد. این دستگاه با استفاده از برس های چرخشی درنظرگرفته شده در آن سطح را جارو کرده و مواد و ذرات دور و بر را در مخزن خویش جمع آوری میکند. با اعتنا به تنوع و گستردگی طیف سوییپر ها، ممکن می باشد تعیین سویپر مناسب برای فضای در نظر گرفته شده از هر جهت کار مشکلی است. با مطالعه این متن راهنبه نکاتی جهت تعیین باصرفه سویپر برای نظافت سطوح متفاوت می‌پردازیم.

مدلهای مختلف جاروب شهری

در هنگام انتخاب سوییپر صنعتی ماحتیاج داریم با انواع گوناگون و ویژگی های های متعدد این دستگاه آشنا باشیم. دستگاه سوییپر به دو گروه کلی سرنشین دار و دستی تقسیم می‌شود.
سوییپر صنعتی دستی
این نوع دستگاه برای در مجموعه ها و سازمان ها و فضا های کاری با فضای محدود عملکرد خوبی دراد . خصوصیت اساسی این دستگاه توان گردآوری خاک، شن ، و خاک وخاشاک و خورده ریز هایی از این قبیل از اطراف شغل می باشد. این دستگاه به توسط کاربری که در پشت آن قرار می گیرد، هدایت می‌شود.

دستگاه جاروب شهری سرنشین دار

این سوییپر صنعتی امکان به کارگیری هم در محیط های مسقف و هم در فضاهای باز و بدون پوشش و حفاظ را دارد. کاربری مهم این دستگاه در محوطه های بزرگ و وسیع مانند پارکینگ ها و انبار ها می باشد. این مدل از جارو های شهری به وسیله بنزین، دیزل و باتری تامین انرژی می گردند. از نکات مثبت و برتری های این دستگاه بعدها نادر و مطلوب آن می باشد. با اعتنا به کاربرد های متعدد آن، به خصوص در اطراف های نسبتا کلان و کلان، در بازه مجال صرف گردیده جهت نظافت نیز صرفه جویی گردد.

 

مدل های مختلف جاروی شهری

مقایسه سوییپر خودرویی و سویپر دستی
مهم ترین نکته در انتخاب نوع جاروب شهری مساحت محوطه نظافتی می باشد. سبک های خودرویی به دلیل راحتی استفاده کننده در هنگام فعالیت و هدایت راحت ، بیشتر گزینه استقبال و استعمال قرار می گیرند. در حالی که جاروی شهری دستی برای نظافت محوطه های متراکم و راهرو های باریک کاربری بیشتری داراست. دستگاه های دستی مقاومت بیشتری نسبت به انواع خودرویی دارااست. از این رو خسارات احتمالی وارده به آنان در مواجهه با مانع ها کمتر از سبک های خودرویی است. با این حال عمل کردن با مدل های های خودرویی بسیار آسان بوده و این سبک ها سرعت و همت بالاتری نسبت به مثال های دستی دارا‌هستند.

سهولت حمل و نقل و انتقال دستگاه از دیگر موارد قابل ملاحظه در تعیین دستگاه می باشد. وقتی که موردنیاز می باشد دستگاه از محوطه ای به محوطه دیگر یا این که دربین طبقات جا به جا گردد. جاروب شهری دستی نسبت به انواع خودرویی در اولویت قرار می‌گیرد. علاوه بر این برای نظافت سطح های حساسی که وزن سویپر خودرویی می‌تواند سبب ساز خسارات به سطح ها گردد، استعمال از جاروب شهری دستی تعیین بهتری تری خواهد بود.

آشنایی محوطه ها و آلودگی های پیرامون

هم اکنون می باید. بدانیم که چه مواد و ذراتی را از چه گوشه و کنار و سطحی می‌خواهیم از گوشه و کنار گردآوری کنیم. درین در بین بایستی بعدها فضا و گستردگی و فضای متبوع را نیز ارزیابی کنیم. پی بردن این سه گزینه می تواند در گزینش جاروی شهری ایده آل و با کارایی مطلوب به ما کمک بزرگی نماید.

محصول سطح ها مورد نظر در نظافت

جنس سطح ها معمولا آسفالت، بتن، سنگ و یا موزاییک است، که محصول برس های نصب گردیده در جاروب شهری را زیر تاثیر قرار می‌دهد. برای سطح ها دشوار از برس هایی با فرآورده زبر به کارگیری می گردد. مثلا در پارکینگ هایی با سطح ها آسفالت برای بالابردن طول قدمت سطح، از برس های ساده استفاده می‌گردد. چون سایش زیاد و محکم آسفالت موجب کنده شدن قسمت هایی از سطح گردیده، سبب نفوذ آب به لایه های زیرین و تخریب ساختار سطح می‌شود.

نوع آلاینده های فضاهای پیرامون

نوع، سایز، و معیار آلاینده ها بر گزینش جاروی شهری با برس ها، غربال هوا و گنجایش مخزن مطلوب تاثیر گذار است. تحت عنوان مثال برای گردآوری آشغال های درشت، به دستگاهی با وسعت مخزن بالا نیاز داریم. از این جهت سوییپر ها با اندازه های بزرگتر نسبت به مثال های کوچکتر، ارجحیت دارند.

منبع تغذیه سوییپر

از مفاد اساسی دیگر در گزینش دستگاه جاروب شهری منبع تغذیه آن است. نوع مکانیکی سوییپر نیازی به منبع تغذیه ندارد و فقط با اجرا نیرو از طرف مخاطب فعالیت نظافت را اعمال میدهد. ولی سبک های تعالی خیس منبع تغذیه برقی یا این که دیزلی دارند. سبک های دیزلی برای نظافت فضاهای گشوده مطلوب میباشند در حالیکه مثال های برقی بیشتر برای فضاهای داخلی ساختمان گزینه استفاده قرار می‌گیرند.

توانمندی و قدرت مانور سویپر

وضعیت محیطی تاثیر متعددی در تعیین نوع دستگاه سوییپر دارااست. مثلا برای جای های باریک و متراکم دستگاه های کوچکتر مطلوب خیس بوده و اقتدار مانور بیشتری دارا هستند. در حالیکه به کار گیری از این دستگاه ها برای پارکینگ ها و محوطه های و شیب دار مناسب نمی‌باشد. بدین ترتیب در حیث به چنگ آوردن وضعیت محوطه ها تاثیر به سزایی در تعیین نوع دستگاه دارد.

پست قبلی

مزیت نظافت مکانیزه و سوییپرهای شهری

پست بعدی

پیشنهاد نظافتی صنعت برای کارخانجات سیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *