تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

نظافت صنعتی تخصصی اماکن مذهبی در محرم

 

فرآیند نظافت اماکن مذهبی چون حرم مطهر ائمه مطهر، مساجد و حسینه ها ، تکیه ها به دلیل رفت و آمدهای گسترده ای که در آن جریان دارد، مسئله اساسی است، این مراکز محیطی مناسب برای گسترش و رشد میکروب ها و قارچ ها و باکتری ها و عوامل بیماری زا و آلودگی ها می باشد و بهداشت آن ها دارای اهمیت بسزایی از بعد نظافتی و پاکسازی است.

 

انواع شیوه های تخصصی نظافت اماکن مذهبی

اماکن مذهبی با استفاده از انواع دستگاه های مکانیزه نظافتی و ماشین آلات نظافت صنعتی قابل تمیزکاری هستند:

  1. شست و شو با اسکرابر صنعتی

  2. شست و شو با دستگاه واترجت

  3. نظافت با جاروبرقی صنعتی

  4. شست و شو با موکت شوی

  5. نظافت با سوییپر صنعتی

 

 

نظافت صنعتی حرم

 

1.نظافت اماکن مذهبی با اسکرابر

در چند سال کنونی استفاده از اسکرابر یا زمین شوی صنعتی در مناطق هموار مراکز مذهبی رایج شده این دستگاه شامل یک مخزن آب و یک مخزن مواد شوینده می باشد که با پاشش آب فشار قوی و برس های مخصوص، سطوح کف را تمیز می کند و به تی کشی و مکش آب می پردازد، از دیگر قابلیت های فوق العاده اسکرابر شست و شو و خشک نمودن آنی سطح که از سر خوردگی و لغزش جلوگیری می کند و نیز دارا بودن به سیستم آب تمیز و آب کثیف که از انتقال کثافت جلوگیری می کند و چگونگی شست وشو را بالا می برد. مزایای این دستگاه افزایش کیفیت، افزایش سرعت، خشک کردن سریع، صرفه جویی در آب و مواد شوینده است.

2.شست و شو با دستگاه کارواش صنعتی یا واتر جت

کارواش صنعتی یا واترجت صنعتی  با دارا بودن فشار بالای پاشش آب و پمپ فشار نیرومند برای از بین بردن آلودگی های کف و دیوارها و سرویس های بهداشتی و وضوخانه ها قابل استفاده است و بهره گیری از آن به‌سبب نظافت اماکن مذهبی به کاهش نیروی خدماتی منجر می شود و همچنین دیگر مزیت های این دستگاه ایجاد دستاوردها بهتر پاکیزگی، کاهش مدت وقت شست و شو، ضدعفونی و کاهش زمان خشک شدن سطوح می باشد. دستگاه واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی در مدل های آب سرد و آب گرم طراحی و تولید شده که جهت شستشوی سطوح چرب و روغنی و گندزدایی کردن آن ها کارواش آب گرم کاربرد دارد.

۳.نظافت اماکن مذهبی شست وشوی با جاروبرقی صنعتی

به کارگیری دستگاه جاروبرقی صنعتی اندر مراکز مذهبی به دلیل مخزن بزرگ و توانایی مکش بالا دارای ارزشمندی بسیار بالایی است و استفاده از آن در نظافت اماکن مذهبی در بخش هایی مانند کف حیاط و صحن و ضدعفونی سطوح به امر می آید. از مزیت های دیگر آن صرفه جویی در هزینه ها، سلامت کیفیت هوا، نظافت کاربردی و اصولی محسوب می گردد.

 

4.نظافت اماکن مذهبی با فرش و موکت شوی

نظافت فرش و موکت شوی در مراکز مذهبی دارای ارزشمندی بسزایی می باشد زیرا شست و شو نشدن فرش و موکت و غبار و گرد داخل آن به تشدید پوسیدگی و پارگی فرش و موکت و در نهایت پوسیدگی و کاهش عمر آن ها و نیز به سوی ایجاد بیماری هایی چون آلرژی و بیماری ریوی اندر افراد منجر می گردد و از دیگر خصوصیت های ویژه آن دارا بودن به مخازن آب امتیاز و کثیف و سیستم مکش و سرعت عمل مقدار و طراحی ارگانومیک در این دستگاه فرش و موکت شوی است.

 

5.نظافت اماکن مذهبی با سوییپر

هنگام ورود به اماکن مذهبی ، اولین بخشی که افراد با آن مواجه می شوند و در معرض دید است، حیاط و سحن حرم می باشد؛ به همین دلیل بهتر است حیاط ساختمان های مذهبی به طور منظم تحت نظافت و نگهداری قرار گیرد. مراقبت از محیط حیاط موجب بهبود جلوه های بصری و همچنین افزایش بهداشت خواهد شد. اما نظافت و جاروب محوطه  در برخی فصول مانند پاییز و زمستان به دلیل ریزش برگ ها و وجود آلودگی های بیشتر، دشواری هایی خواهد داشت. با بهره گیری از سوییپر صنعتی می توان به سادگی همه سطوح محوطه را جاروب و نظافت کرد.

 

مکان های قابل شست و شو

مکان های قابل شست و شو و پر اهمیت در مراکز مذهبی شامل:

۱.شست و شوی صحن و حیاط
۲.شست و شو مسجد و نمازخانه
۳.شست و شو وضوخانه و سرویس بهداشتی
۴.شست و شو مغاک و سطوح مختلف

پست قبلی

نظافت صنعتی مساجد و حسینه ها در ایام محرم

پست بعدی

راهنمای خرید دستگاه نظافت سالن های پرورش طیور و دام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *