تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

پولیشر یا اسکرابر بخریم ؟

در هر مکانی اعم از تجاری، اداری، صنعتی و … به منظور تسهیل در فرآیند نظافت و شستشوی سطوح کف از انواع تجهیزات نظافتی استفاده می شود. می توان گفت به مرور زمان با وجود محدودیت های بسیاری که عملکرد شیوه های قدیمی نظافت وجود دارد، اغلب افراد تجهیزات مدرن نظافتی را ترجیح می دهند. دستگاه های مکانیزه پرکاربردی که جهت شستشوی کف مورد استفاده قرار می گیرند پولیشر و اسکرابر هستند. این دو دستگاه در مدلهای متنوعی عرضه گردیده اند و انتخاب دستگاه مناسب با شرایط محیطی به عوامل بسیاری بستگی دارد. در این زمینه اشتباه رایجی در میان افراد وجود دارد که تصور می کنند پولیشر همان اسکرابر است یا بالعکس! این باور از شناخت نادرست آنها نشات می گیرد در این مقاله به بررسی عملکرد هر یک از این تجهیزات پرداخته و وجه تمایز این دو دستگاه را بیان می نمائیم.


معرفی دستگاه های پولیشر و اسکرابر صنعتی

در اینجا به اختصار نحوه عملکرد هر یک از دستگاه های اسکرابر و پولیشر را معرفی می نمائیم. اسکرابر یا زمین شوی صنعتی عملیات شستشوی و خشک نمودن سطوح کف را به صورت همزمان به انجام می رساند و نیروی مورد نیاز این دستگاه ها از طریق برق یا باتری تامین می گردد. مخازن آب تمیز و کثیف دستگاه اسکرابر نیز به صورت کاملا مجزا بوده و سطوح کف پس از هربار عبور دستگاه از آن بخش ها کاملا خشک و به دور از آلودگی می گردد. حال آنکه دستگاه پولیشر تنها دارای مخزن آب تمیز بوده و علاوه بر شستشوی سطوح کف به منظور جلادهی سطوح هموار نیز مورد استفاده قرار می گیرد و پهنای نظافتی محدودی را دارا می باشد.

وجوه تمایز دو دستگاه

در این بخش برخی از مهم ترین وجه تمایز های دو دستگاه اسکرابر و پولیشر را تشریح می نمائیم.

سرعت چرخش برس

برس در این دو دستگاه با حرکت پرسرعت و به شکل دورانی آلودگی ها نقش جداسازی آلودگی ها را از میان خلل و فرج کفپوش بر عهده دارد. سرعت چرخش برس در انواع دستگاه های پولیشر نسبت به اسکرابر بیشتر می باشد. انرژی حرکتی تولیدی ناشی از حرکت مداوم برس بر سطح، منجر به ایجاد گرمای زیادی می شود. در نتیجه این حرارت توان ذوب آلاینده های میان کفپوش را داشته و سطح کفپوش را به صورت یکپارچه صیقلی و براق می کند. اما با توجه به اینکه سرعت حرکت برس در دستگاه زمین شوی صنعتی چندان زیاد نمی باشد پس گرمایی هم در این حالت ایجاد نمی گردد و فقط آلودگی ها با حرکت مداوم برس به خوبی از سطح شستشوی شده و پاک می شوند.

 

 

پهنای شستشوی

دستگاه کفشور یا اسکرابر در انواع دستی و سرنشین دار موجود بوده و پهنای شستشوی این دستگاه ها با توجه به ابعاد دستگاه و برس متغیر می باشد. پهنای شستشوی اسکرابر نسبت به دستگاه پلیشر بیشتر بوده و با هر بار عبور از مقاطع آلوده کفپوش، فضای وسیعی توسط اسکرابر مورد شستشوی قرار می گیرد. اگر در مکانی محدودیت فضایی بسیاری وجود داشته باشد و عملا فضایی جهت مانور دستگاه نباشد، می توان از دستگاه پولیشر بهره گرفت.

 

 

 

سیستم خشک کن

دستگاه های اسکرابر از موتور مکش بهره مند می باشند که تمامی آب آلوده ناشی از فرآیند شستشوی را به خوبی از کفپوش جمع آوری نموده و موجب خشک نمون کامل کف می شود. این عامل مهم ترین وجه تمایز دستگاه های اسکرابر با پولیشر می باشد. دستگاه های پولیشر به دلیل عدم برخورداری از موتور مکنده توان حذف آب آلوده اضافه از کفپوش را نداشته و به منظور جمع آوری آب پس شستشوی سطح از جاروبرقی آب و خاک استفاده می نمایند.

 

 

 

جلا دهی سطح با پولیشر

کاربرد اصلی دستگاه پولیشر جلادهی سطوح کف می باشد که تنها در مواقع خاص از آن استفاده می شود. اسکرابر فرآیند شستشوی سطوح را با کیفیت بسیار بالایی به انجام می رساند اما جلادهی سطح با استفاده از زمین شوی صنعتی به اندازه پلیشر نمی باشد و می توان در صورت نیاز پس از استفاده از اسکرابر از پولیشر به منظور درخشان نمودن هر چه بیشتر سطوح کف بهره جست.

پست قبلی

نحوه استفاده از پولیشر صنعتی در نظافت واحد های تجاری

پست بعدی

نظافت صنعتی با دستگاه اسکرابر و واترجت در عید نوروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *