پیشنهاد نظافتی صنعت برای محیط های تفریحی و گردشگری

تفریحی‌ 

اماکن تفریحی چون پارکها و تفرجگاهها از محبوبیت ویژه ایی در بین افراد‌ و خصوصاً کودکان برخوردار می است . عبورومرور بالای افراد‌ ، توقفهای چند ساعته ایشان در پیرامون پارک ها ، و ریزش نزولات جوی‌ و برگ‌ درختان از عبارت مهمترین عواملی هستند که موجب آلودگی سطوح در این محوطه ها گردیده اند . مسلم‌ است که وسعت بالا‌ و تردد و ازدحام افراد در چنین اماکنی ، مانع‌ از کارآمدی شیوههای قدیمی در نظافت این اماکن خواهد شد . نظافت موثر و جمع‌آوری‌ کامل آلاینده ها ، شستشوی سطح‌ها و تجهیزات ورزشی و بازی در این محیطها توسط شیوههای قدیمی نه تنها نمی تواند شرایط مطلوبی داشته باشد شاید بسیار‌ زمان بر بوده و هزینههای هنگفتی را بر دوش‌ مدیران تحمیل می نماید . به جز بر اینها عدم نظافت مداوم و با کیفیت‌ این اماکن ضمن کاهش‌ جلوههای بصری محیط می تواند سبب دل‌آزردگی بازدید کنندگان نسبت به سیستم مدیریتی گشته و برای بچه‌ها خطرآفرین باشد .

نظافت‌ مکانیزه مراکز تفریحی

استفاده از روش های نوین و به کار‌ گیری تجهیزات و ابزار آلات مکانیزه‌ ایی مانند دستگاههای واترجت ، سوییپر ، اسکرابر و مکندههای شهری علاوه بر اینکه سرعت زیاد ، کیفیت بالاتری نیز‌ داشته و به آسودگی می توانند نیازهای نظافتی پیرامون را بر طرف سازند . این دستگاه‌ها‌ به واسطه‌ طراحی خاص و بهره‌گیری‌ از فن‌آوری روز‌ دنیا توانایی بالایی در نظافت‌ موثر و با کیفیت محیط‌ داشته و علاوه بر اینها مقاومت‌ بالایی در شرایط‌ سخت و طولانی مدت کاری دارند . عدم ایجاد‌ محدودیت در دسترسی به نقاط‌ نظافت‌ شده‌ و دسترسی آسان به نقاط‌ دور‌ از دسترس از دیگر ویژگیهای به کار‌ گیری این دستگاه‌ها‌ در پاکیزگی می‌باشد‌ . ماشین آلات مکانیزه با کاهش در تعداد‌ نیروی خدماتی تاثیر قابل ملاحظه ایی در کاهش هزینهها داشته و می توانند علت افزایش بهره وری و سود آوری گردند .

کفشوی صنعتی کانون‌ها تفریحی

مراکز‌ تفریحی برای شستشوی آسان‌ و زود سطح‌ها کف در محیط‌های‌ روباز و سرپوشیده‌ ضرورتبه اسکرابر صنعتی دارند . شهربازی ها ، سینما ، کافه ها ، استخر‌ها‌ و موزه‌ها‌ از جمله محیط‌هایی‌ بوده است که کفپوش آنها با استفاده‌ از اسکرابر به بهترین‌ حالت تمیز‌ می شوند‌ . زیبا‌ و پاک بودن‌ کف به جز بر جذب‌ مراجعین و خشنودی مندی آنها ، سلامت‌ و بهداشت‌ را در محیط‌ فراهم‌ می‌کند‌ . بخش‌های‌ اداری‌ و تفریحی در هریک از این محیط‌های‌ تفریحی با اسکرابر به راحتی‌ تمیز‌ می شوند‌ . اسکرابر از دو یا یک شمار برس نظافتی همراه با سیستم‌ پاشش محلول‌ شستشو‌ با یک نوبت حرکت‌ بر روی سطح‌ و عاری پیدایش اخلال در رفت‌وآمد اشخاص کف زمین‌ را شستشو‌ می دهد‌ . مدل‌های‌ دستی و خودرویی این ابزار بسته‌ به وسعت‌ محیط‌ در این مکان‌ها‌ قادر بکارگیری می باشند . 

سوییپر صنعتی

محوطه‌ مرکزها تفریحی در شرایط‌ گوناگون با قرار گرفتن‌ در معرض‌ ناپاکی ها و یا نزولات هوایی دستخوش آلودگی‌هایی‌ مشابه پراکندگی‌ برگ‌ درختان در اطراف خواهد شد . در اینجاست که سوییپر شهری‌ یا دستگاه‌ سویپر صنعتی برای حذف‌ آلودگی‌ها‌ می توانند راهگشا باشند . این دستگاه‌ با بکارگیری از برسهای نظافتی ، بصورت مکانیزه‌ آلودگی‌های‌ محیط‌ را جمع‌آوری‌ می نماید . با بکارگیری از این سوییپر صنعتی پارکینگ ها ، سالن‌های‌ بزرگ‌ و محوطه‌ها‌ به راحتی‌ و با کیفیت‌ چندین‌ برابری‌ نسبت‌ به راه دستی نظافت‌ پاکیزه می گردند .

واترجت صنعتی

بخشی از اماکن سرگرمی بخصوص در محیط‌های‌ روباز برای شستشوی تجهیزات و لوازم‌ مورد بهره برداری و سطح‌ها کف به واترجت صنعتی نیاز دارند . پارک‌ها‌ و فضای سبز مراکز تفریحی‌ از جمله این مرکز ها به حساب می آیند . واترجت با استفاده‌ از آب پر فشار‌ سطح‌ها آلوده را در زمان‌ کم عاری‌ از آلودگی می نماید . حذف‌ قارچ ها ، خزه‌ها‌ و سایر آلودگیها سنگفرشها و سایر‌ سطوح‌ کف با استفاده از واترجت به راحتی قابل انجام است . واترجتها در تفرجگاه های عمومی‌ و آبی‌ برای‌ شستن و جرم زدایی از سطح وسایل‌ کاربردی هستند . منبع تغذیه این دستگاه بوسیله جریان برق یا سوخت فسیلی تامین می شود‌ و انتخاب‌ نازل‌ یک معیار‌ مهم برای‌ اثربخشی فرآیند شستشو است .  

سایر‌ تجهیزات‌ کاربردی مکان‌ها تفریحی

ابزار های نظافتی دیگری مثل بخارشوی ، نماشوی و موکت‌ شوی‌ برای استفاده‌ در محیط‌های‌ تفریحی کاربردی می باشند . بخار‌ شوی‌ها‌ با اعمال‌ بخار‌ فرآیند گندزدایی و شستشوی ثمربخش سطح‌ها و شیشه‌ها‌ را انجام‌ می دهند . بخارشوی در نظافت‌ سرویس‌های‌ بهداشتی‌ و آیینه‌ها‌ و بقیه قسمت های کف یا دیوارهای نیاز‌ به شستشو‌ و ضدعفونی‌ موثر‌ استفاده داراست . نماشوی یکی دیگر از این تجهیزات‌ است‌ که برای شستن‌ نمای ساختمان‌های‌ مراکز‌ تفریحی کاربردی است‌ . نماشویها بدون‌ نیاز‌ به داربست و از روی سطح‌ زمین‌ برای شستشوی نمای ساختمان‌ کفایت‌ می کنند . درصورتی‌که اطراف دارای فرش‌ و موکت‌ بود ، سیستم موکت‌ شوی‌ یک انتخاب‌ دیگر از تجهیزات‌ نظافتی خواهد شد . موکت‌ شوی‌ بصورت مکانیزه‌ سطح‌ فرش‌ و موکت‌ را شستشو‌ داده و خشک انجام می دهد .

محصولات پیشنهادی برای صنعت سرگرمی

چقدر این محتوا مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید !

پست قبلی

پیشنهاد نظافتی صنعت برای کارخانجات سیمان

پست بعدی

پیشنهاد نظافتی صنعت برای هتل ها و اماکن گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *