تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای پایانه ها

پایانه ها، ترمینال های اتوبوسرانی، راه آهن و فرودگاه ها از دسته محیط هایی هستند که روزانه افراد فراوانی به آن جا رفت و آمد می کنند. نظافت پایانه ها و جلادادن به زیبایی آنها دارای اهمیت ویژه ای می باشد زیرا پایانه ها دروازه های ورودی به یک شهر هستند و تاثیر فراوانی در ذهن مسافران داخلی و خارجی خواهد داشت. ظاهر زیبا و دلپذیر می تواند در جذب گردشگر و توریست تاثیر قابل توجهی داشته باشد. یکی دیگر از چراییها اهمیت نظافت پایانه ها، سلامت مسافران و کارمندانی است که در این محیط ها حضور دارند. به کارگیری روش های نظافت صنعتی به عنوان جایگزینی مناسب برای روش های قدیمی و دیرینه در  از میان برداشتن انواع ناپاکی ها در این مراکز معرفی شده و به کار غمگین می شوند. در این روش از انواع دستگاه های تخصصی و مکانیزه نظافت صنعتی نظیر کفشوی، مکنده فیاواری، واتر جت صنعتی، سویپر صنعتی و… بکارگیری می شود.

اهمیت نظافت پایانه ها و وسایل نقلیه

وسایل نقلیه و رفت و آمد مسافران دو دلیل مهم  هستند که موجب آلودگی این آتمسفر ها می شوند و سلامت مسافران را به خطر می اندازند. گرد و خاک موجود در این محیط ها، آشغال ها و پسماند ریخته شده بر روی زمین، آلودگی متاثر از دود وسایل نقلیه همه در کنار هم آلودگی محیط را چندین برابر می کنند. بنابراین نظافت و شستشوی چنین محیط های اشتراکی بسیار قابل اهمیت می باشد و تقریبا به طور روزانه باید انجام پذیرد.

دستگاه های نظافت صنعتی پایانه ها

پایانه ها شامل تمامی بخش ها از ورودی و داخلی فرودگاه ها و پایانه ها، تا بدنه و فضای داخلی  هواپیما، قطار و اتوبوس سرویس های بهداشتی، نما و …. در این مراکز هستند. با توجه به گسترده ای بخش ها و نیاز به شستشوی مداوم و مستمر بکارگیری از دستگاه هایی که با توان و قدرت بالا بتوانند در بازه زمانی طولانی و در دفعات متوالی مورد استفاده قرار بگیرند، ضرورت دارد. نظافت پایانه ها با استفاده از دستگاه های سخت کار و قدرمند نظافت مکانیزه این امر مهم را ممکن می سازد. در ادامه به شماری از این تجهیزات اشاره می شود.

سوییپر صنعتی

یکی از مهم  ترین مراحل در نظافت پایانه ها جمع آوری آلودگی های جامد از محوطه های باز می باشد. برای جارو زدن محوطه ها، معابر و پارکینگ پایانه ها و جمع آوری خاک و ضایعات ریخته شده بر روی زمین از جاروب خیابانی استفاده می شود. در چنین محیط های وسیعی سوییپر سرنشین دار مورد استفاده قرار می گیرد که بسیار سریع می تواند عملیات نظافت مکانیزه را با کیفیت بالا انجام دهد. این دستگاه ها در مخازنی با ابعاد مختلف طراحی می شوند و روش های تخلیه مخزن در این دستگاه ها از دستی تا مکانیزه متغیر است.

زمین شوی صنعتی

جهت شستشوی معابر و راهرو ها و سالن انتظار در ترمینال، فرودگاه و همچنین سکوی قطار می توان از اسکرابر صنعتی استفاده نمود. دستگاه کفشوی با شستشو و خشک کردن هم زمان زمین، هیچ گونه خللی در رفت و آمد مسافران به وجود نخواهد آورد و با سرعت و کیفیت قابل توجه سطح را شستشو می نماید. شستشوی صنعتی سطوح کف علاوه بر افزایش کیفیت نظافت، نیاز به انجام کار فیزیکی طاقت فرسا را برای کاربر به حداقل می رساند.

واترجت صنعتی

با توجه به اهمیت شستشو و زیبا سازی فضای پایانه ها، برای شستشوی صنعتی دیوار، در و پنجره ها، نمای شیشه ای، سنگی و آجری ساختمان ها از واتر جت صنعتی استفاده می شود. دستگاه کارواش صنعتی با آب پرفشار آلودگی های عمیق و دوده های حاصل از سوخت وسایل حمل و نقل را به راحتی شستشو می نماید. از دستگاه  جت واتر می توان برای شستشوی وسایل نقلیه مانند ماشین و قطار نیز استفاده نمود که کار شستشو را بسیار آسان می نماید. کارواش آب گرم در از میان برداشتن آلودگی های چرب و روغنی بسیار کارامد می باشد.
پست قبلی

پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای صنایع کاشی و سرامیک

پست بعدی

پیشنهاد نظافتی اتحاد صنعت برای صنایع خودرو سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *