تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

پیشنهاد نظافتی صنعت برای کارخانجات سیمان

کارخانجات سیمان

کارخانه‌های‌ سیمان‌ یکی از کارآمد ترین صنایع می باشند که روزمره شکل عظیمی از سیمان‌ در آن پدیدآوری می‌شود‌ . سیمان‌ جرم ای خرد و پودری می باشید و به همین دلیل‌ میزان به وجود آوردن آلودگی‌ در اطراف کارگاه زیاد خیلی شده . این ماده‌ها در مدت جابجایی بر روی نوار نقاله ها ، بسته‌بندی‌ ، جا به جایی و . . . در میان‌ تأسیسات و محیط‌ پراکنده‌ گشته و تبدیل‌ به ناپاکی می گردند . در ساختن سیمان‌ اقسام ابزار های نظافت‌ صنعتی قابل‌ کارگیری بوده است که با گردآوردن ناپاکی ها و ضایعات از محیط‌ سطح‌ کیفیت‌ محصولات‌ افزایش‌ یافته و موادی که در حین‌ انتقال‌ به هدر‌ رفته اند به سیکل تولید‌ باز گردانده می گردند . در نتیجه‌ ملزم است‌ نظافت‌ کارخانه‌ سیمان‌ با متد ای صحیح‌ انجام‌ پذیرد تا از بروز‌ مشکلات جلوگیری‌ به عمل‌ آید . استفاده‌ از روش‌های‌ پاک‌سازی صنعتی و بکارگیری از دستگاه‌های‌ نظافت‌ خودکار همانند جاروبرقی صنعتی ، اسکرابر ، پولیشر . . . از جمله مهم ترین و پرکاربردترین این تجهیزات هستند که در بخش های مختلف کارخانه سیمان به کارگرفته می شوند.

تجهیزات نظافت‌ صنعتی کارخانه سیمان

نظافت صنعتی کارخانه سیمان در راه‌ کار‌ تولید دربردارنده نظافت خطوط تولید ، سالنهای تولید ، انبارها و محوطه کارگاه می گردد‌ و با استفاده از تجهیزات نظافت‌ ماشینی ، ناپاکی ها از میان برداشته می شوند‌ . در تمامی‌ قسمت های تولید سیمان میزان قابل توجهی گرد‌ و غبار و آلودگی‌ ریز و درشت تولید می گردد؛ که جمع آوری به موقع و اصولی‌ ، بدون شک سهم قابل توجهی در کیفیت محصول تولیدی دارد . واحد تخته‌سنگ شکن ، قسمت آسیاب‌ مواد‌ نپخته ، واحد کوره و واحد آسیاب سیمان از جمله جزء های مهم در فرایند تولید سیمان هستند که بکارگیری از دستگاه نظاقتی ویژه خود را می طلبند .

دستگاه اسکرابر صنعتی

برای‌ نظافت سطح زمین‌ در انبار‌های‌ نگه داری ماده‌ها اولیه و محصولات نهایی ، سالنهای تولید‌ و بخشهای پر رفت و آمد و . . . از ابزار کفشوی صنعتی کارخانه سیمان استفاده می‌شود‌ . این ابزار در نوع‌ سرنشین‌ دار‌ برای‌ نظافت‌ محیط‌های‌ با محدودیت دسترسی بسیار مناسب می باشد .

محیط‌ کارخانه‌های‌ سیمان فضای گسترده و باز‌ می باشد‌ که در وسط پروسه تولید و انتقال مواد ، سیمان پخش شده ، همراه‌ با گرد‌ و خاک موجود فضا را در بر می گیرد . نظافت و جمع آوری این مواد به هر روشی غیر‌ استفاده‌ از تجهیزات‌ پاک‌سازی صنعتی امری غیرممکن‌ است . مجدداً توجه نداشتن به جمع‌ آوری این ماده‌ها ، باعث انبوه شدن آنها و ایجاد مشکلاتی زیادی را به بار می آورد . از این رو استفاده‌ از تجهیزات مکانیزه‌ صنعتی بهترین شیوه برای نظافت‌ کارخانه سیمان بوده است .

چرا باید از اسکرابر در کارخانجات سیمان استفاده کنیم ؟

استفاده از اسکرابر در کارخانجات سیمان دارای مزایای زیادی است که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تمیزکاری عمیق و کامل: کارخانجات سیمان دارای سطوح بزرگ و پیچیده‌ای هستند که نیاز به تمیزکاری عمیق و کامل دارند. اسکرابرها به دلیل قدرت مکش و برس‌زنی، می‌توانند زمین‌ها و سطوح مختلف در کارخانجات سیمان را به صورت عمیق و کامل تمیز کنند و از باقی‌مانده‌ها و ذرات آلوده در سطوح جلوگیری کنند.

  2. کاهش زمان و هزینه‌ها: استفاده از اسکرابرها در کارخانجات سیمان به دلیل کارایی بالا، می‌تواند زمان تمیزکاری را به شدت کاهش دهد و در نتیجه هزینه‌های مرتبط با نظافت را کاهش دهد. این موضوع بهره‌وری بیشتری را ایجاد می‌کند و همچنین زمینه را برای اجرای فرآیندهای تولیدی بهبود می‌دهد.

  3. حفظ بهداشت و ایمنی: کارخانجات سیمان به دلیل استفاده از ماشین‌آلات و تردد بالای کارکنان، ممکن است محل آلودگی‌ها و باکتری‌ها باشند. استفاده از اسکرابرها با کاهش آلودگی‌ها، بهبود بهداشت و ایمنی کارخانجات سیمان را فراهم می‌آورد و خطرات ناشی از آلودگی‌ها را کاهش می‌دهد.

  4. حفظ تجهیزات و افزایش عمر مفید: تمیزکاری منظم با اسکرابرها باعث حفظ تجهیزات و ماشین‌آلات کارخانجات سیمان می‌شود و عمر مفید آن‌ها را افزایش می‌دهد. با حفظ تجهیزات، نیاز به تعمیرات و تعویض‌های مکرر کاهش می‌یابد.

  5. کاهش آلودگی هوا: اسکرابرها با جمع‌آوری ذرات معلق در هوا و آلودگی‌ها، به کاهش آلودگی هوا در کارخانجات سیمان کمک می‌کنند و بهبود کیفیت هوای محیط کار را ترویج می‌دهند.

به طور خلاصه، استفاده از اسکرابرها در کارخانجات سیمان بهبود نظافت، کاهش هزینه‌ها، حفظ بهداشت و ایمنی، حفظ تجهیزات و کاهش آلودگی هوا را فراهم می‌کند و نقش مهمی در بهبود کیفیت و کارایی نظافت این محیط‌ها ایفا می‌کند. از این رو، انتخاب و استفاده از اسکرابرهای مناسب در کارخانجات سیمان بسیار توصیه می‌شود.

واترجت صنعتی

تأسیسات ، قطعات و تجهیزات صنعتی مربوط به صنایع سیمان با سپری دوران و به‌سبب فعالیتهای پی در پی دچار آلودگی ، جرم‌ و رسوبات گوناگون می شود که این آلودگی‌ها‌ می تواند کیفیت راندمان این تجهیزات و طول‌ حیات آنها را کاهش دهد‌ . برای‌ نظافت‌ کارخانه‌ سیمان‌ با بهره گیری از دستگاه‌ واترجت صنعتی کارگاه سیمان آلودگی‌های‌ این قطعات حذف می شود و بر طول‌ عمر آنها افزوده‌ می شود .

 دستگاه‌ جاروب شهری‌ 

برای نظافت محوطه‌های‌ وسیع در کارخانههای سیمان‌ و جمع‌ آوری ضایعات سخت‌ از روی سطح زمین‌ ابزار سوییپر صنعتی سرنشین دار با عملکرد قدرتمند‌ مورد‌ استفاده قرار می گیرد‌ ، که با دارا‌بودن‌ خصوصیت هایی هم چون آسانی کاربری و نیرو مانور بالا عملیات‌ نظافت را انجام می دهد . اقسام آلودگی‌های‌ جامد بزرگ و ظریف به وسیله‌ برسهای قدرتمند سوییپر صنعتی کارخانه سیمان‌ به سمت برس دوار‌ در مرکز‌ دستگاه‌ ارسال‌ شده و با چرخش‌ برس مرکزی‌ به داخل‌ مخزن دستگاه پرتاب‌ می گردند . هرچه مخزن دستگاه‌ بزرگ‌ تر باشد ابعاد ابزار بزرگتر‌ می شود ولی از طرفی به‌سرعت نظافت‌ افزایش‌ می یابد زیرا مقیاس دفعات تخلیه‌ مخزن‌ کم خواهد بود .

مکنده کامیونی ( وکیوم لودر ) و جاروبرقی صنعتی کارخانه سیمان‌ 

یکی از پرکاربردترین دستگاههای جارو کردن صنعتی کارخانه سیمان مکنده کامیونی است چون با دارا بودن قدرت‌ بالای مکش و مخزن حجیم ، انبوهی از ماده‌ها سیمانی را جمع‌ آوری نموده و به مکان مورد نظر‌ انتقال‌ می دهد . به این ترتیب از هدر رفت مواد‌ جلوگیری می شود و هزینه‌های‌ گزاف‌ ناشی از آن کاهش‌ قابل توجهی می یابد . با استفاده از جاروبرقی صنعتی که از قدرت مکش و تند مکش بالا برخوردار است ، محیط کارخانه‌ سیمان پاک‌سازی خواهد شد . انتشار گرد‌ و غبار و ذرات پودری سیمان در اطراف علاوه بر این که در انجام عملیاتهای صنعتی اختلال ایجاد می کند‌ ، سلامت کارکنان را هم تحت‌ تأثیر قرار می دهد‌ . مکنده صنعتی کارخانه سیمان آلودگیهای صنعتی را جمع آوری کرده و با دارا بودن واحد فیلتراسیون کارآمد‌ ایمنی و تندرستی افراد مشغول‌ به کار را حفظ می نماید .

مزایای‌ نظافت‌ خودکار صنایع سیمان‌ 

از بااهمیت ترین ویژگی های بکارگیری از تجیهزات نظافتی خودکار در پاکیزگی کارخانه‌ سیمان‌ می توان‌ به موارد‌ زیر‌ اشاره‌ نمود :

محافظت سلامت‌ کارمندان 

بهداشت کارمندان به دلیل‌ قرار گرفتن‌ در معرض‌ ماده‌ها سمی‌ و شیمیایی‌ در اولویت‌ قرار دارد‌ . برای‌اینکه از باقی‌ مانده‌ ماده‌ها اولیه‌ تولید‌ سیمان‌ یا سیمان‌های‌ تولید‌ گشته در کارخانه‌ ، بیماری‌هایی‌ نیز‌ ایجاد‌ می‌شود‌ که این بیماری‌ها‌ با پاک‌سازی صنعتی کارخانه‌ سیمان‌ به حداقل‌ میزان‌ خودش می رسد .

افزایش‌ ایمنی‌ دستگاه‌ها‌ 

نشر شدن‌ آلودگی‌های‌ سیمانی و گرد‌ و غبار‌ بر روی ابزار ها می تواند موجب لطمه دیدن‌ آنها گردد . در صورتی که بهره برداری از ابزار های نظافتی برای شستشوی کارخانه‌ سیمان‌ می تواند انگیزه کاهش‌ بسیار‌ زیادی‌ در تعمیرات ماشین‌های‌ خط تولید‌ کارخانه‌ گردد و مراقبت‌ و حفاظت از آنها را تسهیل‌ بخشد .

پست قبلی

نحوه نظافت با سوییپر صنعتی

پست بعدی

پیشنهاد نظافتی صنعت برای محیط های تفریحی و گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *