تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

چگونه از دستگاه اسکرابر صنعتی استفاده کنیم ؟

سطوح کف در یک محیط خانگی، صنعتی ، تجاری و یا اداری و آموزشی ، بعلت قرار گرفتن در معرض انواع گرد و غبار ، رد پای افراد و زباله ، دچار آلودگی می شود. نظافت این آلودگی ها جزء وظایف اصلی نگهداری و نظافت این محیط ها بوده و موجب حفظ بهداشت و زیبایی محیط می گردد. بهترین ابزار جهت انجام امور شستشو و نظافت سطوح کف ، دستگاه اسکرابر صنعتی است که با برخورداری از سیستم مکانیزه خود ، مزایای متعددی را فراهم نموده است.

اسکرابر صنعتی چیست ؟

فرآیند شستشو و رفع آلودگی ها از سطح زمین امری نسبتا دشوار بوده اما امروزه ساختار ماشین اسکرابر یا زمین شوی صنعتی باعث شده است نظافت زمین از نقطه ای به نقطه دیگر به سهولت انجام گیرد. اسکرابر یا زمین شوی که با نام های زمین شور، زمین شوی و یا کف شور هم شناخته می شود یک وسیله مکانیزه و حرفه ای جهت شستشو و خشک نمودن سطح زمین می باشد که بطور همزمان این دو عملیات را انجام می دهد. این تجهیزاتی که به وسیله آن همراه با آب و مواد شوینده وظیفه شستشو و خشک کردن سطوح انجام می گیرد، از نظر بهداشتی مورد تایید می باشد و نظافت را کامل انجام خواهد داد. دستگاه اسکرابر از پر کاربردترین تجهیزات و ماشین آلات نظافتی جهت استفاده برای مساحت های مختلف می باشد.

 

آماده سازی کفشوی صنعتی

قبل از شروع کار با کف شوی ، می بایست اموری مد نظر قرار گیرد :

 1. شارژ باتری : مدل هایی از زمین شوی ، از طریق باتری تغذیه می شوند. بیشتر این دستگاه ها از باتری هایی استفاده می کنند که در حالت پر بین 3 تا 4.5 ساعت شارژدهی می نمایند. کاربر قبل از شروع کار با دستگاه باید باتری را شارژ کرده باشد تا عملیات بطور کامل و بدون وقفه انجام شود.
 2. بررسی نشت و آسیب : قبل از استفاده از کف شوی ، حتما بررسی کنید که آبی از بخش های دستگاه نشت نکرده باشد. همچنین آسیب های احتمالی وارد شده را بررسی کنید و هر دو مورد را تعمیر نمایید.
 3. اتصال شلنگ ها : به منظور امکان عملکرد صحیح دستگاه ، شلنگ های مخازن آب تمیز و کثیف و موتور مکش باید به درستی محکم شده باشد.
 4. پیروی از دستورالعمل ها : هر دستگاه اسکرابر صنعتی با یک دفترچه راهنما و مجموعه دستورالعمل هایی در ارتباط با میزان استفاده از مواد شوینده ارائه می شود. یک محلول شستشوی مناسب باید با دستگاه سازگار باشد و سطح را به خوبی تمیز نماید. از مواد شوینده و رقیق کننده های سخت در کارخانجات و انبار های با سطح بتنی استفاده کنید.
 5. پر کردن مخزن آب تمیز : هر اسکرابر صنعتی دارای یک مخزن آب تمیز می باشد. کاربر کف شوی می بایست این مخزن را قبل از شروع عملیات شستشو با آب تمیز پر نماید.
 6.  انتخاب پد یا برس مناسب : زمین شوی ها بوسیله برس یا پد ، آلودگی هایی را از سطح جدا می نمایند. برای شستشوی سطح ، از برس یا پد مناسب با نوع و جنس سطح استفاده نمایید. استفاده از برس های سخت بر روی سطوح نرم و حساس می تواند به آن ها آسیبی برساند. همچنین استفاده از برس های نرم بر روی سطوح سخت مانند بتن، سبب عدم اثربخشی دستگاه در رفع آلودگی ها می شود.

فرآیند های استفاده و بکارگیری زمین شوی صنعتی

برای شستشوی سطوح کف با اسکرابر مراحل زیر را انجام دهید:

 1. آماده سازی محیط کار : هرگونه مانع مانند مبل یا لوازم دیگر را که در حرکت اسکرابر مزاحمت ایجاد می کند ، از سر راه بردارید.
 2. نظافت محیط : قبل از بکارگیری اسکرابر ، هرگونه زباله را بوسیله جاروی دستی جمع آوری کنید. اگر هرگونه زباله ای بر روی سطح باقی بماند ، می تواند به دستگاه آسیب برساند. زباله ها ممکن است در زیر تی مکش به دام بیفتند و موجب ایجاد خط و خش بر روی سطح شوند.
 3. شروع عملیات نظافت :عملیات شستشو را از کناره ها آغاز کنید و با یک برنامه منظم ، تمام سطح را تمیز نمایید. سامانه مکش و برس زنی را روشن کنید و با هدایت دستگاه ، آلودگی ها را بر طرف نمایید. با حرکت دایره ای و چرخش تی مکش، امکان جمع آوری تمام آب را از روی سطح فراهم کنید.
 4. تکرار عملیات : در صورتی که سطح آلودگی عمیق است و در نقطه ای از سطح، آلودگی ها هنوز باقی مانده، فرآیند را تکرار کنید.
 5. پایان کار : در پایان سامانه برس زنی و مکش را خاموش کنید. مخزن آب کثیف را بوسیله شلنگ آن تخلیه نمایید و آنرا با آب تمیز شستشو دهید. فیلتر ها و شناور مخازن را با آب تمیز بشویید. زمین شوی را در محلی مناسب پارک کنید. در مدل های خودرویی حتما کلید را از روی دستگاه بردارید. در پایان ، اجسام جابجا شده را سر جای خود بگذارید.
پست قبلی

سوالاتی که قبل از خرید اسکرابر صنعتی باید جواب آن را بدانید ؟

پست بعدی

چرا دستگاه زمین شوی آب سطح زمین را جمع آوری نمی کند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *