تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

9 نکته مهم برای افزایش طول عمر جاروبرقی

جاروبرقی‌ها متناسب با هر نیاز و نوع محیط متفاوت هستند. بسیاری افراد تصور می‌کنند که می‌توانند با یک جاروبرقی تجاری ساده، محیط‌های صنعتی را نظافت کنند، درحالی‌که این عمل باعث می‌شود که فیلتر را در فواصل زمانی کوتاه تعویض کنند و حتی ممکن است بارها در سال دستگاه را تعمیر کنند. بنابراین، هنگام خرید یک جاروبرقی صنعتی با کیفیت، باید به کاربرد و اندازه دستگاه توجه کرد و همچنین استحکام آن را مد نظر قرار داد.

افزایش طول عمر جاروبرقی می‌تواند به شما کمک کند تا از آن به طور مطمئن‌تر و برای مدت زمان بیشتری استفاده کنید. در ادامه، چند نکته مهم برای افزایش عمر مفید جاروبرقی آورده شده است:

1- دقت در انتخاب جاروبرقی

باید به دقت جاروبرقی‌ای انتخاب کرد که متناسب با هر محیط باشد؛ این اشتباه است که می‌توان یک جاروبرقی ساده را برای نظافت محیط‌های صنعتی استفاده کرد. عدم انتخاب درست دستگاه باعث بروز مشکلاتی برای جاروبرقی خواهد شد. به عنوان مثال، برای جمع آوری مایعات باید از جارو برقی آب و خاک استفاده کرد.

 

2- نگهداری دستگاه در یک مکان مناسب

در نگهداری جاروبرقی صنعتی نیز باید در نظر داشت که جاروبرقی باید بهتر از نظافت شده و در مکانی امن و تمیز نگهداری شود. همچنین، می‌توان با توجه به محیط مورد استفاده، جاروبرقی را در یک پوشش محافظتی مناسب قرار داد.

 

3- خالی کردن مخزن جاروبرقی بعد از انجام کار

خالی کردن مخزن جاروبرقی نیز باید به طور منظم انجام شود، زیرا تجمع مواد مختلف علاوه بر آسیب‌رساندن به دستگاه، می‌تواند کارایی آن را کاهش داده و احتمال خطرات انفجار یا آتش‌سوزی را افزایش دهد.

 

4- استفاده از لوازم جانبی متناسب با جاروبرقی و محیط

استفاده از لوازم جانبی متناسب با جاروبرقی و محیط نیز بسیار مهم است. باید از لوازم جانبی مناسب و فیلترهای مخصوص استفاده کرد و انتخاب نادرست آنها می‌تواند به خطر افتادن جاروبرقی منجر شود

 

5- نظافت منظم فیلتر

همچنین، نظافت منظم فیلتر جاروبرقی نیز بسیار حیاتی است. انتخاب مکنده صنعتی مناسب و نظافت منظم فیلتر آن از بروز مشکلات جلوگیری می‌کند. بعضی از دستگاه‌ها دارای اهرم دستی هستند که باعث لرزش فیلتر می‌شوند و گرد و غبار آنها جمع می‌شود، در حالی که بعضی دیگر از سیستم‌های پنوماتیک برخوردارند که به صورت خودکار فیلتر را تمیز می‌کنند.

 

6- جایگزین نمودن تجهیزات کهنه

جایگزینی تجهیزات ساییده شده نیز ضروری است. تجهیزات فرسوده‌ای مانند فیلتر، نازل، خرطومی، سری‌ها و دیگر لوازم باعث کاهش اثربخشی و یکپارچگی جاروبرقی می‌شوند و باید به موقع تعویض شوند. با رعایت این موارد، از جاروبرقی‌های صنعتی با کارایی بالا و عمر مفید طولانی‌تر می‌توان استفاده کرد.

 

7- عدم پرش کابل

هنگام استفاده از جاروبرقی، از پریدن و پیچیدن کابل بپرهیزید که می‌تواند سیم برق را خراب کند.

 

8- استفاده از محلول‌های شستشوی مناسب

از محلول‌ها و شوینده‌های مناسب برای تمیز کردن جاروبرقی استفاده کنید تا به قطعات آن آسیب نرسد.

 

9- تعمیرات جارو برقی 

و در آخر هرگز تلاش نکنید تا خودتان قطعات داخلی جاروبرقی را تعمیر کنید مگر آنکه تخصص لازم را داشته باشید. اگر جاروبرقی خراب شد، به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید.

پست قبلی

راهکار‌های نظافت مدارس با استفاده از زمین شوی صنعتی

پست بعدی

نظافت کفپوش پلی اورتان با زمین شوی صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *