تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی
تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی | نظافت به سبک فردا

چرا دستگاه زمین شوی آب سطح زمین را جمع آوری نمی کند ؟

در دهه‌های اخیر، با پیشرفت فناوری و توسعه روش‌های نوین نظافت، دستگاه‌های زمین‌شوی صنعتی به یکی از ابزارهای حیاتی در عرصه نظافت تبدیل شده‌اند. این دستگاه‌ها با ویژگی‌ها و عملکردی که بی‌نظیر استفاده می‌شود، نقش مهمی در بهبود کارایی و کاهش زمان مورد نیاز برای نظافت سطوح ایفا می‌کنند.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این دستگاه‌ها، قابلیت استفاده از محلول آب و مواد شوینده است که این امکان را به آنها می‌دهد تا آلودگی‌های سخت و قدیمی را با اثربخشی از سطح کف حذف کنند. این فرآیند به ویژه در محیط‌های صنعتی با آلودگی‌های متنوع از جمله روغن، گریس، و مواد شیمیایی جدیداً به یک نیاز ضروری تبدیل شده است.

با فعال شدن پمپ مکنده در دستگاه زمین‌شوی صنعتی، آب آلوده به وسیله شلنگ مناسب به سطح اعمال شده و سپس به مخزن آب کثیف منتقل می‌شود. با این وجود، گاهی اوقات مشکلاتی نظیر عدم جمع‌آوری یا مکش مناسب آب آلوده از سطح ممکن است عملکرد دستگاه را تحت تأثیر قرار دهد.

در این مقاله، به بررسی این چالش و ارائه راهکارهای ساده برای حل این مشکل خواهیم پرداخت.

 

اطمینان از سالم بودن موتور مکنده دستگاه اسکرابر

موتور مکنده دستگاه اسکرابر ممکن است ۱۲، ۲۴ یا ۳۶ ولت باشد که بسته به نوع دستگاه اسکرابر اعم از زمین شوی دستی و زمین شوی سرنشین دار در بخش های متفاوت دستگاه تعبیه می گردد اما در تمامی مدل های دستگاه اسکرابر نوع عملکرد موتور مکنده یکسان بوده و با هدف مکش آب آلوده از سطوح کف پس از انجام عملیات شستشوی، در دستگاه قرار گرفته اند. موتور مکنده دستگاه اسکرابر در برخی از مدل ها توسط کلیدی یا دکمه و از طریق پنل کنترلی دستگاه فعال می گردد حال آنکه در برخی از سری دستگاه های زمین شوی موتور مکنده تنها بلافاصله پس از قرار گیری تی دستگاه بر سطح زمین روشن می شود. پس از فعال شدن موتور مکنده، آب جمع آوری شده توسط لاستیک تی با استفاده از شلنگ یا لوله ای خرطومی شکل به مخزن آب کثیف منتقل می شود. یک سر شلنگ یا لوله خرطومی بالای لاستیک تی نصب می گردد و سر دیگر آن به مخزن آن کثیف متصل می شود. این شلنگ آب آلوده را تماما به مخزن آب کثیف انتقال می دهد. گاهی اوقات وجود برخی شرایط در هر یک از این قسمت های ذکر شده موجب عدم جمع آوری آب به صورت مناسب از سطح می شود. در اینجا برخی از این شرایط را شرح داده و کاربر با رعایت این نکات می تواند مشکل به وجود آمده را مرتفع نماید.

 

کنترل اتصالات خرطومی و شلنگ

همانطور که اشاره شد یک سر خرطومی مکش آب آلوده به لاستیک تی متصل می گردد و سر دیگر به مخزن آب کثیف، محل اتصال این خرطومی را کنترل کنید و از قرارگیری مناسب خرطومی در اتصالات اطمینان حاصل نمائید. در صورت عدم نصب صحیح خرطومی مکش جریان هوا در مخزن ایجاد خلاء نمی نماید در نتیجه آب آلوده از سطح زمین به طور کامل جمع آوری نخواهد شد.

 

سلامت لوله خرطومی

عوامل بسیاری سبب ایجاد آسیب، خوردگی و در نهایت نشتی آب از لوله خرطومی می شود. با کنترل منظم خرطومی از وجود اینگونه آسیبها مطلع شده و سریعا اقدام به تعویض لوله خرطومی موتور مکنده دستگاه اسکرابر نمائید.

 

نصب صحیح لاستیک تی

در هنگام راه اندازی دستگاه زمین شوی لاستیک تی دستگاه را با ارتفاع مناسب از سطح نصب نمائید. در صورت عدم نصب صحیح لاستیک تی آب به طور کامل از سطح مقطع مورد نظافت جمع آوری نشده و میزان قابل ملاحظه ای از آب بر سطح زمین باقی می ماند. کاربر با استفاده از پیچ های تنظیم ارتفاع تعبیه شده بر روی نگهدارنده تی می تواند تی دستگاه اسکرابر را تنظیم کند.

نظافت لاستیک تی

پس از هر بار استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی تی دستگاه را نظافت نمائید و تی را از وجود هر گونه زباله درشت پاکسازی نمائید. در صورت وجود زباله های ریز در بخش زیرین تی، آب از سطح به صورت کامل جمع آوری نخواهد شد.

 

تخلیه فیلتر درون مخزن

درون مخزن آب تمیز فیلترهای سبد شکل قرار دارند و زباله های درشتی که همراه با آب جمع آوری شده اند در این قسمت قرار می گیرد. پس از هر بار استفاده از دستگاه اسکرابر فیلتر را تخلیه نمائید در این صورت خلاء به صورت مطلوب تری در مخزن آب کثیف ایجاد می شود و میزان بیشتری آب از سطح زمین جمع آوری می گردد.

کنترل واشر درب مخزن آب کثیف

پس از هر بار استفاه از دستگاه، نظافت واشر درب مخزن الزامی می باشد که در ای صورت سلامت واشر تضمین گردیده و به ندرت دچار پارگی می شود، علاوه بر این از نشت هوا به بیرون جلوگیری به عمل آمده و مکش آب به صورت مطلوب تری صورت می گیرد.

پست قبلی

چگونه از دستگاه اسکرابر صنعتی استفاده کنیم ؟

پست بعدی

کاهش هزینه با استفاده از زمین شوی صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *